Skocz do zawartości
Nerwica.com

Atak nerwicy


pendzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Słuchajcie, mam problem, proszę pomóżcie. Otóż: poznałem przez przypadek pewną koleżanke, która chodzi do pierwszej klasy a ja do trzeciej. Wiedziałem, że ma chłopaka, ale mimo tego pisałem z nią "na luzie" i "po koleżeńsku". Nagle napisał do mnie jej chłopak, żebym się od niej brzydko mówiąc "odpierdolił" i inne wyzwiska. Następnie w szkole na przerwie podszedł do mnie ze swoimi kumplami i powiedział "żeby mi to było ostatni raz".

 

I...

 

Wywołało to u mnie tak monstrualny atak nerwów, że nie jestem w stanie się na niczym skupić, mam ścisk w żołądku, nic nie jem i wogóle wszystko pesymistycznie, a na górze tych nerwów jest ten jej chłopak, który nie daje mi spokoju i non stop się na de mną znęca i po prostu jest katastrofa. Widze to w takich barwach, chociaż tak na prawde nie wiem czy teraz po prostu da mi spokój i będzie wszystko po swojemu, czy będzie tak jak się tego obawiam. Mianowicie błagam doradźcie mi co zrobić, żeby te nerwy puściły... :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, po pierwsze usiądź i zastanów się co Ci da denerwowanie się. Porozmawiaj ze sobą i postaraj się przekonać do zdroworozsądkowej reakcji. Czy to jakoś zmienia sytuację, że się stresujesz? Czy ciągłe myślenie o tym wpływa na Ciebie negatywnie?

 

Nawet jeśli wszyscy zgodzimy się, że sytuacja jest nieciekawa, w życiu pewnie jeszcze parę osób Ci zagrozi i musisz nauczyć się reagować z większym spokojem. Nie potrzebujesz teraz ani kortyzolu ani adrenaliny- przed nikim nie uciekasz i z nikim się nie bijesz w tym momencie (a właśnie po to one są).

 

No a po drugie jeśli już nie możesz zignorować tych gróźb, czy jest szansa, że rozmowa sam na sam z tym chłopakiem ustabilizuje sytuację? Jeśli mu powiesz, że nie chcesz mu odbić dziewczyny i ta sytuacja źle na Ciebie wpływa. Wyciągnij może rękę na zgodę (dosłownie), przecież niewiele osób byłoby takimi burakami, że nie odpowie tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×