Skocz do zawartości
Nerwica.com

jestem nowym członkiem.


kukuru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Postanowiłem się zarejestrować bo nie daję już rady kompletnie.

mam 21 lat i CHAD z częstymi zmianami faz. Faza u mnie może trwać od praktycznie kilku minut do maksymalnie kilku godzin.

Dominują fazy depresji, a fazy manii uważam za normalną rzecz i tak właśnie chciałbym się czuć.

 

Jeśli dalej czytasz, podziwiam cię - ja bym przestał.

Ale czytaj.

Mój dzień wygląda tak:

budzę się rano, zbieram, daje żarcie kotom i jadę (40 km) do roboty

W robocie zazwyczaj rano mam depresję, około godz 10-11 osiągam manię zazwyczaj chociaż nie zawsze

ok 16 przychodzi faza cięzkej depresji, prawie zawsze gdy jadę do domu

Przychodzę do domu i nie jestem w stanie NIC robić, jestem sparalizowany swoimi odczuciami i zazwyczaj jedynym ratunkiem jest się napić i iść spać

Budzę się rano...

 

W weekendy budzę się, jem i śpie aż nie dopadnie mnie mania, wtedy robię coś ciekawego kreatywnego a następnie depresja i idę spać, budzę się za kilka godzin i to samo.

 

Próbowałem wszystkiego, biorę tabletki Faxolet 2x75mg i Lamitrin 2x50mg

Leczę się od prawie roku i zero poprawy

 

Miotam się z myślami samobójczymi, nie czuję szczęscia, brak czegokolwiek

Sam nie wiem jak żyć, jestem jak warzywko, pracuję i śpię

Nie czuję nic pozytywnego

 

Jestem chory

pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tez mam chad i tez jestem tu nowy.

Lecze się już wiele lat.

To forum jest bardzo obszerne i można tu znaleźć wiele informacji.

Uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Wymienić się poglądami, doświadczeniami itp. Uzyskać wsparcie.

Spodobało mi się tutaj i myśle, ze dobrze trafiles.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Też choruję na chad z szybką zmianą faz (tylko że u mnie najdłuższa faza trwała tydzień, ale gdy jestem "rozstabilizowana" to fazy wyglądają u mnie podobnie jak u Ciebie, tylko nie mam manii a hipomanie). Piszesz, że leczysz się od prawie roku a próbowałeś "wszystkiego"- ile najdłużej trwało leczenie jakimś lekiem u Ciebie? Czy w ogóle z lekarzem dawaliście szanse na rozkręcenie się tego leku? Ja dobrze dobrane leki na skrajne nastroje miałam po ponad roku leczenia. Z tym że mam skutki uboczne, więc leki nie są jakoś super dobrane ale to już inna sprawa. Może spróbowałbyś wesprzeć się terapią, oprócz leków oczywiście?

 

P.S. Na forum jest wątek dotyczący chad, zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Też choruję na chad z szybką zmianą faz (tylko że u mnie najdłuższa faza trwała tydzień, ale gdy jestem "rozstabilizowana" to fazy wyglądają u mnie podobnie jak u Ciebie, tylko nie mam manii a hipomanie). Piszesz, że leczysz się od prawie roku a próbowałeś "wszystkiego"- ile najdłużej trwało leczenie jakimś lekiem u Ciebie? Czy w ogóle z lekarzem dawaliście szanse na rozkręcenie się tego leku? Ja dobrze dobrane leki na skrajne nastroje miałam po ponad roku leczenia. Z tym że mam skutki uboczne, więc leki nie są jakoś super dobrane ale to już inna sprawa. Może spróbowałbyś wesprzeć się terapią, oprócz leków oczywiście?

 

P.S. Na forum jest wątek dotyczący chad, zapraszam :)

 

Co do próbowania wszystkiego chodziło mi o wszystko niefarmakologiczne, przecież nie przyjdę do psychiatry i nie powiem DAWAJ PROZAC.

A co do terapii - jestem wręcz pewien, że pewnego dnia gdy miałbym na nią iść, poszedł bym spać ze smutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×