Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie książki czytacie?


Vian

Jakie gatunki lubisz czytać?  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie gatunki lubisz czytać?

    • Kryminały
      12
    • Fantastyka
      12
    • Science-fiction
      10
    • Horrory
      8
    • Romanse
      3
    • Popularno-naukowe
      13
    • Podróżnicze
      7
    • Przygodowe
      5
    • Literaturę faktu
      9
    • Obyczajowe
      9
    • Dramaty psychologiczne
      14
    • Historyczne
      6
    • Klasyka literatury
      12
    • Poezja
      5
    • Komiks europejski/amerykański
      4
    • Sensacyjne
      4
    • Manga
      3
    • Czytam najwyżej gazety i forum
      2
    • Uga buga buee, jestem z dżungli i nie umiem czytać.
      1


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zaznaczyłem fantastykę, science fiction, klasykę, poezję, popularnonaukowe, choć ostatnio czytałem trochę ezoteryki.

Ostatnio ma mam drobny kłopot z czytaniem. Dziękuję za założenie tematu, który właśnie zauważyłem.

Temat ten przypomniał mi o o 3 półkach książek, które czekają by je przeczytać. To coś na długie jesienne wieczory.

 

Bo czymże różni się ktoś, kto nie czyta książek z braku czasu od tego, kto nie umie czytać wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą podstawówkę i liceum czytałam, głównie literaturę rosyjską XIXw ale nie tylko, francuska też bywała dobra, zawsze uważałam, że po XIXw literatura się skończyła, ze współczesnych podobały mi się książki Akunina oczywiście te nawiązujące do Rosji XIX-wiecznej.

Studia dzienne na uniwerku na kierunku filologia polska mogą każdego zrazić do czytania. I od paru lat nie biorę książek do ręki, chyba że o zdrowym odżywianiu i weganizmie.

Wszystko co było warte przeczytania już przeczytałam. Wiem, głupie nastawienie :) Zdecydowanie za dużo czytałam w młodości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nie czytam, czytałem tylko obowiązkowe lektury w czasach szkolnych (w większości streszczenia, rzadko całą lekturę).

A czasem Cię nie zniechęciły te lektury do czytania :D ? Bo tak miał mój kuzyn. Dopiero jak odkrył fantastykę to zaczął czytać z własnej woli :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nie czytam, czytałem tylko obowiązkowe lektury w czasach szkolnych (w większości streszczenia, rzadko całą lekturę).

A czasem Cię nie zniechęciły te lektury do czytania :D ? Bo tak miał mój kuzyn. Dopiero jak odkrył fantastykę to zaczął czytać z własnej woli :D .

Nie kojarzę momentu, żebym został zniechęcony do czytania książek; nigdy chyba za tym nie przepadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×