Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak szybko poprawić sobie nastrój?


Olimp Bathory

Rekomendowane odpowiedzi

Radosna muzyka + głośne śpiewanie (najlepiej, gdy nikogo nie ma w domu :D)

Podobno naprzemienny prysznic z ciepłą i zimną wodą, ale nie próbowałam jeszcze

Obecność drugiego człowieka! Chodzi o ludzi, którzy obdarzają nas ciepłem, w których towarzystwie czujemy się dobrze. Paskudni pesymiści to niedobre towarzystwo ;)

Modlitwa. Dla niewierzących może medytacja bądź inny sposób na wyciszenie się

Zjedzenie/wypicie czegoś dobrego (nie praktykować zbyt często, jeśli ma się tendencje do tycia:D)

Czasem po prostu pójście spać, by obudzić się w lepszym nastroju :)

Spacer bądź inny wysiłek fizyczny, chociaż osobiście z tego często rezygnuję gdy nie mam towarzystwa - nie znoszę samotnych wycieczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym kryterium ma być faktycznie szybkość działania, chyba nic nie jest w stanie dorównać po prostu zjedzeniu czegoś pysznego i odpowiednio satysfakcjonującego zarazem [w której to roli najlepiej sprawdzi się rzecz jasna nasze osobiste comfort food] - gwałtowny skok samopoczucia następuje zwykle już w momencie włożenia do ust pierwszego kawałka sernika czy wgryzienia się w zapiekankę / kiełbaskę z grilla / pieczone udko. Osobiście nie wiem jak przetrwałabym niedawny [bynajmniej zresztą jeszcze nieminiony] wyjątkowo trudny okres bez m. in. lodów do kawy ^.^

 

Z przyczyn oczywistych nie polecam jednak nadużywać tego sposobu, osoby zmagające się z nadmiarem kilogramów czy zaburzeniami odżywiania zaś w ogóle powinny korzystać z niego nader ostrożnie lub znaleźć dlań alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jurecki napisał:

Jak byłem w dużym dołku to pamiętam że sprawiało mi przyjemność tylko jedzenie a zwłaszcza cuś słodkiego.

 

Mam podobnie, z tym że obok słodkiego wciągam chętnie również smażone / pieczone rzeczy ;) Ogólnie zresztą nie wyobrażam sobie życia bez mięsa [w tym ryb] i jego przetworów, a jego trudniejszych okresów już w szczególności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×