Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Amandia to moze warto pogadac z ginka o zmianie tabletek...moze te jakos ci nie sluza.

 

Minou ja sie boje lekarzy wiec na badania chodze jak mnie juz porzadnie przycisnie...czyli tak jak teraz.

Ostatnio badalam sie w listopadzie zeszlego roku.

Dzis tez byly moje wyniki z wyjatkiem tych przeciwcial celakii ( beda pewnie za kilka dni). Reszta (morfologia, Ob,crp, hormony tarczycy, potas, wapn, liplaza, glukoza, cholesterol, aspat i alat i jeszcze inne rzeczy, ktorych nie pamietam juz) jest idealna jak powiedzial lekarz. W tej sytuacji watpie w ta celakie, bo moj wujek przy tej chorobie mial kiepskie wyniki z trzustki i watroby.

Wiec nie wiem co powoduje moje dolegliwosci :bezradny::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już są, wyniki praktycznie idealne, wbc 6,1 (w poprzednim było 12,5), neutrofile 4 (poprzednio było 10,5)...czyli wszystko wskazuje na to, że mogło być to wynikiem mojego ataku lękowego :roll:

 

wow!! Super

ciekawe czy lęki aż tak wpływają na zmiany w morfo. Sprawdzil ktos jeszcze?

 

Qur*** ja was szczerze podziwiam za te badania. Masakra normalnie. Wy jestescie zdrowi, przebadani wzdłuż i wszerz wiec o co kaman??? Ja rozumiem ja...nie badam sie prawie wcale i mam prawo sie bać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy lęki aż tak wpływają na zmiany w morfo. Sprawdzil ktos jeszcze?

 

W morfologi nie wiem ale mi stresowa biegunka podwyzszyla bardzo glukoze:P A przy zwyklej grypie zoladkowej z zyganiem, CRP skoczylo mi prawie do 80.

 

Odebralem czesc wynikow i niestety jest zle, magnez,potas,wapn calkowity, sod, testosteron i prolaktyna w normie, Estradiol poniżej normy (pewnie przez anafranil). Wiec niestety szukam dalej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dzis mega wykonczona, fakt , ze spedzilam caly dzien poza domem, ale teraz nie mam sily juz kompletnie na nic.

Zastanawiam sie, czy sa jakies objawy odstawienia żelaza? Bo przez 3 miesiace bralam dzien w dzien dawke żelaza na recepte, a teraz już przestalam,

i obawiam się, ze może ono mi sie jednak nie wchlania i jak bralam to mialam sile, bo bylo dostarczane "na biezaco", a jak sie skonczylo branie, to mi siły lecą na łeb na szyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis czytałam gdzieś właśnie o tym, że silny atak lękowy może zwiększyćililość leukocytów i neutrofilii we krwi bo zaczyna je produkować śledziona na wypadek gdyby miało dojść do jakiegoś ataku bakterii czy jakoś tak ;)

Ja wtedy jak wstałam miałam potworny stan lękowy bo obudziłam się z takim bólem, že oddychać nie mogłam, zrobiło mi się słabo, zaczęłam się trząść, skoczył mi puls i ciśnienie (zdecydowanie odczułam ten atak mocno somatycznie), no i jak byłam u lekarza to potwierdził, że może to być skutkiem silnego stresu i że zapewne za tydzień moje wyniki będą zgoła inne ;)

 

Co do badań to właśnie ja mam tak, że niespecjalnie się badałam, tzn. Tylko w fazie nasilonej hipochondrii robiłam jakieś badania bez wyraźnej potrzeby (wcześniej ograniczało się to jedynie do wycinania znamion), tak to chodziłam tylko na zlecone badania i generalnie bez stresu...od tego sierpnia dopiero mi się tak całkowicie posypało i chociaż kolejne wyniki odbieram dobre to cały czas chodzi za mną myśl, że coś na mnie czycha (na szczęście ostatnio jakoś mniej, chyba seronil zaczął wreszcie działać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś po lekach miałem taką zgagę, że mógłbym stal w gardle wytapiać. W życiu miałem zgagę może dwa razy, a ledwo sie zapytalem Was o moje refluksowe objawy, a to cholerstwo wyskoczyło. Ja piernicze, znów coś nowego.

 

Są też pozytywy, bo wczoraj kupowałem kino domowe, którym potem namiętnie się bawiłem w domu i przeszły mi objawy: duszność się zmniejszyła, lęk, lekkie wirowanie. Było miło na ciele i umyśle, a i dziś silą rozpędu też jest ciut ciut lepiej niż tydzień temu. Może jestem zakupoholikiem? :D Tylko cholerna zgaga. Od dawna mam problem z zaczerwienionym gardłem, nalotem na języku. Z kolei laryngolog oglądał i nie stwierdził objawów refluksowych. Poczekam do poniedziałku, zobaczymy czy to się utrzyma i podejmiemy odpowiednie decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wytrzymałem, zadzwoniłem i się umówiłem na gastroskopie;x Mam wrażenie że odkąd biore anafranil mam jakąs masakre, nudności, zaciskanie w gardle, ból gardła, po zwiększeniu dawki jak siadam do kompa to musze poczekać pare sekund bo mi obraz ucieka w prawo i w lewo, i nie moge sie patrzeć przed siebie. Doszło palenie takie zgagowe od paru dni, non stop. Pomimo ze biore IPP nic a nic sie nie polepsza.

 

Pholler zobaczylem Twoj post jak napisalem swoj, widze ze zgaga i dusznosc to top 1 teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś po lekach miałem taką zgagę, że mógłbym stal w gardle wytapiać. W życiu miałem zgagę może dwa razy, a ledwo sie zapytalem Was o moje refluksowe objawy, a to cholerstwo wyskoczyło. Ja piernicze, znów coś nowego.

 

Są też pozytywy, bo wczoraj kupowałem kino domowe, którym potem namiętnie się bawiłem w domu i przeszły mi objawy: duszność się zmniejszyła, lęk, lekkie wirowanie. Było miło na ciele i umyśle, a i dziś silą rozpędu też jest ciut ciut lepiej niż tydzień temu. Może jestem zakupoholikiem? :D Tylko cholerna zgaga. Od dawna mam problem z zaczerwienionym gardłem, nalotem na języku. Z kolei laryngolog oglądał i nie stwierdził objawów refluksowych. Poczekam do poniedziałku, zobaczymy czy to się utrzyma i podejmiemy odpowiednie decyzje.

 

 

Ja tez mam tak, ze jak mam cos ciekawego do roboty, to mi zaraz nerwica przechodzi.

Np jak bylam nastolatka, to caaaaaly tydzien cos mi bylo, ale w weekend zdrowialam cudownie wprost i moglam imprezowac :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minou Mi się wydaje, że ponad miesięczna przerwę w nerwicy (nie zupełną przerwę, ale taka całkiem sporą poprawę) w tym roku zawdzięczam właśnie nawalem zajęć, które mi się skumulowaly. Potem wróciłem do zajęć rutynowych, codziennych powtarzających się czynności i w ciągu paru dni znów spadlem w otchłań. Oczywiście pewnie porzucenie Serty się do tego przyczyniło, ale głównie powrót do złych schematów myślenia i zbyt dużej ilości czasu na ich uskutecznianie.

 

RafalXX to palenie dziś było przedziwne. I to po tabletkach. Jak coś zjadłem to powoli przeszło i teraz jest ok. Oby przeszlo, bo nie mogę 2 objawów się pozbywać, a trzech nowych nabywać, choć wiem, że to właśnie cała uroda nerwicy z hipochondrią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to palenie dziś było przedziwne. I to po tabletkach. Jak coś zjadłem to powoli przeszło i teraz jest ok. Oby przeszlo, bo nie mogę 2 objawów się pozbywać, a trzech nowych nabywać, choć wiem, że to właśnie cała uroda nerwicy z hipochondrią.

 

A powiedz mi czy przy refluksie masz bóle gardła czasem jak wstajesz? Zaczerwienione mam od długiego czasu ale dopiero parę miesięcy temu zacząłem to wiązać z refluksem. Ja obstawiam że ta zgaga to po anafranilu. Zasycha mi w ustach po paru minutach bez picia, muszę odstawić to cholerstwo ale sie boję samemu. Nic dobrego mi ten lek nie dal a po takim czasie powinien cos poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to palenie dziś było przedziwne. I to po tabletkach. Jak coś zjadłem to powoli przeszło i teraz jest ok. Oby przeszlo, bo nie mogę 2 objawów się pozbywać, a trzech nowych nabywać, choć wiem, że to właśnie cała uroda nerwicy z hipochondrią.

 

A powiedz mi czy przy refluksie masz bóle gardła czasem jak wstajesz? Zaczerwienione mam od długiego czasu ale dopiero parę miesięcy temu zacząłem to wiązać z refluksem. Ja obstawiam że ta zgaga to po anafranilu. Zasycha mi w ustach po paru minutach bez picia, muszę odstawić to cholerstwo ale sie boję samemu. Nic dobrego mi ten lek nie dal a po takim czasie powinien cos poprawic.

 

 

Przy refluksie mozna miec bardzo podraznione gardlo. W sumie powiklan refluksu jest calkiem sporo, az do zalapenia zatok, ucha srodkowego, pluc, czy boli w klatce piersiowej przypominajacych objawy choroby wiencowej.

Jak dlugo bierzesz anafranil? Mi sie poprawilo bardzo po ok miesiacu, ale skutki uboczne mialam tragiczne. Potem inny lekarz mi powiedzial, ze anafranil to gooofno starego typu i sie pytal, kto to jeszcze wypisuje. Ale widze tu po watkach, ze wypisuje sie go bardzo czesto i jednak wielu osobom pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A mi od lekarzy rece opadają... Mialem heliobacter pylori we krwi igg powyżej 200 wiec lekarz zapisal mi antybiotyki i inne leki.. Mialem robione równocześnie badania krwi zlecone przez innego lekarza i tam mi wyszlo crp /robione przed rozpoczęciem antybiotyku/ ponizej 5 co oznacza brak stanu zapalnego obecnie. Powiedzialem lekarzowi o tym igg i antybiotyku a on mi na to że w zadnym wypadku na podstawie badania igg na heliobacter nie zleca sie. antybiotykoterapii bo z tego badania nie wynika ze aktualnie jest zakazenie... Gdybym nie zaczal brac antybiotyku to zalecilaby zeby go nie brac a tak to musztarda po obiedzie i sie bede raczyl antybiotykiem mimo ze on zapewne niepotrzebny... Co gorsze jak uciskalo przy zebrach i plecach tak uciska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A mi od lekarzy rece opadają... Mialem heliobacter pylori we krwi igg powyżej 200 wiec lekarz zapisal mi antybiotyki i inne leki.. Mialem robione równocześnie badania krwi zlecone przez innego lekarza i tam mi wyszlo crp /robione przed rozpoczęciem antybiotyku/ ponizej 5 co oznacza brak stanu zapalnego obecnie. Powiedzialem lekarzowi o tym igg i antybiotyku a on mi na to że w zadnym wypadku na podstawie badania igg na heliobacter nie zleca sie. antybiotykoterapii bo z tego badania nie wynika ze aktualnie jest zakazenie... Gdybym nie zaczal brac antybiotyku to zalecilaby zeby go nie brac a tak to musztarda po obiedzie i sie bede raczyl antybiotykiem mimo ze on zapewne niepotrzebny... Co gorsze jak uciskalo przy zebrach i plecach tak uciska

 

No i o tym pisalam we wczesniejszym watku - burdel i nieodpowiedzialnosc, jeden mowi tak, drugi inaczej, ale zadnego do odpowiedzialnosci nie pociagniesz, bo kazdy ma swoj gabinet, swoje zabawki a innych lekarzy, czy powiedzmy jakies ogolnie przyjete standardy w leczeniu maja w doopie.

 

Ja jednak dalej uwazam, ze dopoki nie zabrnales za daleko w swoja nerwice, potrzebujesz przede wszystkim pomocy psychiatry, a nie rajdu po lekarzach. Niezaleznie od tego, czy masz jakas konkretna dolegliwosc, czy nie, zamartwianie sie tez nie jest zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RafalXX jako takich porannych bóli gardła nie mam, w to miejsce mam poranny kaszel, ale raczej nerwicowy. Po nocy gardło może być podraznione również przez oddychanie ustami a nawet chrapanie. Suchość w ustach masz cały czas, rano, czy napadowo?

caly czas, ale to po anafranilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minou sry nie widzialem posta wczesniej, anafranil biore od ponad 1.5 miesiaca, od 2 tyg biore 75mg wieczorem, wczesniej 37.5mg. , nie zauwazylem zadnego pozytywnego dzialania, za to skutkow ubocznych mam calkiem sporo. I tak srednio chca przechodzic.

 

Zaraz gastroskopia, czemu ja sobie to robie :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, zaczalbym się martwić jak byś chciał się wykastrowac tylko po to, żeby sobie podejrzanie za niski ton głosu podnieść, a sama gastroskopia jeszcze mieści się w "naszej" normie . :great:

W sumie bym nie robil, ale laryngolog polecił mi zrobić skoro ostatnia robiłem 1,5 roku temu. Nawet sie smialem z siebie lezac na kozetce jak mi rure wkladali, przed badaniem lekarz byl zdziwiony ze leki IPP mi nie pomagaja. Mowił że jest refluks alkaliczny na który rzeczywiście leki nie pomagają. Mowił o zrobieniu impedancji przelykowej, to jedyne badanie które to może wykazać. Narazie go nie robie, refluks we mnie uderzył ponownie w wakacje razem z problemem z oddychaniem.

 

Wynik gastroskopi ok, niewielka przepuklina przelyku, więc bez żadnych zmian. Z krwi za niski Estradiol (to pewnie przez anafranil), i lekki niedobor witaminy D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę sobie ze skokami nastroju:(( I z somatami. Raz jest dobrze, za dobrze, przypomina mi aż manię.

Na 2 dzien dóóół ale taki, ze płaczę całe popołunie, boli wszystko jak na grypę, a nie mam grypy, rozbicie, ku*** po prostu nędza.

Wczoraj gorsdzine przed zazyciem mirty wypiłam piwo 0,3 - cała noc z głowy, palpitacje, bezsennosc, uderzenia gorąca, o rana KAC. Po 0,3!

CO to ma być? No masakra jakaś.

Czuje sie paskudnie, chciałabym zwalić to na ohydna pogode, deszcz, ocieplenie. Nie wiem:(

 

Rafal ile Ci wyszło tej D3, mi 29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę sobie ze skokami nastroju:(( I z somatami. Raz jest dobrze, za dobrze, przypomina mi aż manię.

Na 2 dzien dóóół ale taki, ze płaczę całe popołunie, boli wszystko jak na grypę, a nie mam grypy, rozbicie, ku*** po prostu nędza.

Wczoraj gorsdzine przed zazyciem mirty wypiłam piwo 0,3 - cała noc z głowy, palpitacje, bezsennosc, uderzenia gorąca, o rana KAC. Po 0,3!

CO to ma być? No masakra jakaś.

Czuje sie paskudnie, chciałabym zwalić to na ohydna pogode, deszcz, ocieplenie. Nie wiem:(

 

Rafal ile Ci wyszło tej D3, mi 29

 

A wiesz, nefretis, że mi też ostatnio po kilku łykach piwa zrobiło się błogo, choć było to może z 1/3 szklanki. Kaca na drugi dzień nie miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, u mnie trochę mniej objawów i całkiem normalnie ostatnio funkcjonuje.

 

Agapetos, ja miałam taki ucisk w plecach między łopatkami jakby mi jedzenie stało albo jakiś kamień. Wzięłam Ortanol Max- przez tydzień i jakoś samo przeszło.

 

Ostatnio mam nowy objaw, ale nie sądzę, że nerwicowy- jak szybko zmienię pozycję lub podniosę głowę, przez około 5 sekund widzę takie iskierki swiecące. Potem one znikają, ale denerwujące to. Dno oka miałam robione, może to niskie ciśnienie? Pojawiają się one jakby na górze ,widzę je nad oczami. Miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz miałem takie migajace na czarno-biało małe punkciki w oczach, które furgają wężykiem, jak mnie poraził prąd w wieku ok. 10 lat :)

Potem pojawiały mi się kilkanaście razy chyba rzeczywiście podczas wstawania czy zmiany pozycji. Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale mi to przypomina błyszczący brokat :)

czym innym są silne rozbłyski przypominające "kometę" lub duże plamy światła- to może być odklejanie siatkówki lub degeneracja ciała szklistego, albo.... nerwica oczywiście . siatkówka to też naczynia krwionośne, a te wiadomo jak reagują na stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minou

No bałagan nieziemski. Biorę leki, które nie wiadomo czy mi są potrzebne i których de facto nie powinno się przerwać /antybiotyki/. Co więcej leki te mają multum działań niepożądanych...

Dziękuję za radę – rozważam skorzystanie z fachowej pomocy. Pytanie tylko, czy ta fachowa pomoc nie będzie taka sama jak pomoc innych medyków...

 

Alexandra

 

Być może wziąłbym Orantol Max, ale obecnie biorę taką dawkę różnych leków na heliobacter /którego może mam a może nie/, że nie wiedziałbym co mi pomogło /ewentualnie/ a co nie. Więc póki co pozostanę przy tych co biorę. Mimo wszystko dziękuję za radę:)

 

Pogody ducha dla wszystkich! Pogoda za oknem temu sprzyja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×