Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ardash w sumie to nie wiem czy lepiej jest w PL, gdzie na grypę dostajesz antybiotyk, czy np. w UK, gdzie z czym nie pójdziesz to dostajesz paracetamol, panaceum normalnie :) Dziś mi w pracy koleżanka opowiadała, że jej bratanica urodziła się z wadą serca, którą tam olali i stwierdzili, że to wada nieistotna, a w PL lekarz załapał się za głowę, na cito wysłał do szpitala i bidulka ma już termin operacji. Tak, że ten. Bywa różnie.

 

Ale ja dziś miałem fizyczny zjazd, nie wiem czy to ciśnienie czy grypa, ale chodzę jak po zderzeniu ze Starem.

 

Amandia - weź pod uwagę, że różne struktury ciała są wyczuwalne jak odpowiednio mocno przycisniesz, więc lekarz nie będzie Cię torturowal wciskaniem paluchów w szyję, aż poczuje kręgosłup :) rozumiem Twoje rozczarowanie, ale widocznie on nie widział powodu szukać czegoś, czego nie czuł po standardowym macanku. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amandia Pholler ma racje. Zreszta kiedys byl tu post na temat sposobow w jaki onkolog sprawdzal wezly. O ile dobrze pamietam to ktos zostal opierniczony przez lekarza za takie grzebanie w szyi.

Uwierz, ze lekarz ( szczegolnie onkolog) wie jak badac i wyczuwac wszelkie guzki i kulki ;)

Wiec wyluzuj i raduj sie dobra nowina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem po wizycie u lekarza. glukozą kazał się nie przejmować.. ale ....

mam p-ciała p/heliobacter pylori igg - powyżej 200 - wynik powyżej zakresu pomiarowego...

antybiotyk i cała gama leków... i to przez 2,5 miesiąca..

teraz to się boję... masakra!

 

no i super. czego sie boisz? wrzodow? do wyleczenia sa, helico tez jest do wyleczenia. Najwyzej Ci pykna gastroskopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie pytac ale to chyba najlepsze miejsce, zapytac doswiadczonych hipohondrykow. Czy robiliscie testy z krwi na candide? Jutro jade do diagnostyki to moglbym sobie rano zrobić. Zastanawiam sie czy glutowata wydzielina z gardła, biały nalot na języku, oddychanie i inne problemy gastryczne to nie jest to przypadkiem...

 

agapetos nie przejmuj sie, ja sie meczylem tez z zoladkiem troche, zrobilem gastroskopie dopiero jak wieczorem wyzygalem wszystko co zjadlem tego dnia:) I nic nie wyszlo, racjonalnie było by sie przeleczyc antybiotykami co Ci wypisali i po tym czasie zrobic gastroskopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam i tak czekam na badanie usg, poki co cierpliwie odliczam dni i mam nadzieje ze mi nie odwali i nie polece wczesniej prywatnie.

 

Jutro za to ide na usg dowcipne, bo mam okres co 2 tyg :/ oczywiscie moje nastawienie pewnie jest Wam znane :)

 

Rafal po co Ci testy na candide? Toz to kazdy ma, tak jak robale. Walczylam z tym u dziecka i w koncu sie poddalismy, madry lekarz powiedzial ze nie da sie zyc sterylnie i mamy dbac by rownowaga w organizmie byla zachowana. Czyli mniej cukru i weglowodanow, a od czasu do czasu pojesc jakichs kiszonek (kapusta, ogorki etc), do tego czosnek i te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal po co Ci testy na candide? Toz to kazdy ma, tak jak robale. Walczylam z tym u dziecka i w koncu sie poddalismy, madry lekarz powiedzial ze nie da sie zyc sterylnie i mamy dbac by rownowaga w organizmie byla zachowana. Czyli mniej cukru i weglowodanow, a od czasu do czasu pojesc jakichs kiszonek (kapusta, ogorki etc), do tego czosnek i te sprawy.

 

Cukru praktycznie nie jem, teraz mnie zaczelo ciagnac od paru miesiecy mega mocno i czasem coś zjem (od tego czasu tez rozpoczely sie problemy z oddechem). Weglowodanów jem dużo, ale głównie są to złozone ww. Nie jestem w stanie ruszyć kapusty, ogórków i czosnku. Z warzyw to moge zjeść co najwyżej ziemniaki.. Myslałem że mi sie poprawi po lekach IPP i anafranilu. A tu refluks jak jest tak był, do tego chce mi sie żygać, a od 2 dni mam zgage od rana do wieczora (nigdy w zyciu jej nie miałem, nawet przy refluksie). Ponad 1,5 miesiąca biore anafranil i nie widze żadnej poprawy, nie miałem spokoju z oddechem nawet na 5 minut (dosłownie). Wziałem xanax sr to pomimo tego że spałem na stojąco nic mi nie pomogło z oddechem. Nie ważne czy sie czymś zajmę czy nie i tak musze co chwila oddychać jak debil. Łapie sie wszystkiego, przy candidzie też są problemy z oddechem. Wydzielina z gardła już mnie denerwuje, język biały odkąd pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafalxx

Nie kończące się problemy z żołądkiem i jelitami właśnie na objawy candidy, zczegolnie bóle brzucha po lewej stronie

bardzo dobry nowy lek antybiotyk na te sprawy xifaxan .

Bierze się tylko 2 tabletki i po sprawie przynajmniej na pare lat.

Brałam w 2012 i było do tej pory spokój ,ale chyba znowu wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczesnym rankiem :)

 

amandia bedziesz usg tej kulki robic?? Co do okresu to moze byc stres. A tak zapytam: czy jak piszesz o okresie co dwa tyg. to znaczy, ze po tych dwoch tyg. dostajesz normalnego krwawienia czy tez plamienia, ktore po ilus tam dniach przechodzi w krwawienienie? Bo jak zaczynasz od plamienia to moga byc hormony ( progesteron).

 

U mnie kolejna nocka z glowy :( Obudzilam sie o 3:20 i od razu rewolucja w bebechach :why: Brzuch po lewej stronie kolo pepka napiety i bolacy, w jelitach orkiestra deta, gazy, w gardle glut i na dokladke mdlilo mnie. Po wypierdzeniu sie :twisted: i kilku cwiczeniach oddechowych na uspokojenie przeszlo, ale zasnac juz nie dalam rady :bezradny: I tak przewracalam sie w lozku z boku na bok. A o godzinie 5 tradycyjnie jak co rano wizyta w kiblu na dwojke. Teraz moj brzuch powoli sie uspokaja.

W dzien jest ok ale w nocy masakra :why: Dzis rano stalam w kuchni i wylam z bezradnosci. Ja juz koorwa nie daje rady :why:

 

Milego dnia wszystkim :) Mam nadzieje, ze bedzie lepszy od mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash tak zamierzam robić to usg szyi jednak chciałabym zapytać o to radiologa przy okazji badania dziecka za około miesiąc. Mam nadzieję że do tego czasu wytrzymam i nie zrobię prywatnie chodź codziennie nie powiem o tym myślę, żeby wiedzieć już teraz.

 

Odnośnie okresu to jest tak że załóżmy danego dnia dostaje plamienia lub b.skąpej miesiączki (jak kto woli), potem plamienie trwa 3-4 dni I dalej jest luz. Liczę że pierwszy dzień tego plamienia to pierwszy dzień cyklu no i trzynastego/czternastego dnia znowu dostaje kolejnej miesiączki (plamienia). Ponieważ jest to tak cyklicznie podejrzewam iż jest to spowodowane hormonami natomiast ja od ponad pół roku jestem na tabletkach anty, a zaczęło się to nagle około półtora miesiąca temu także to dość dziwne że przez prawie pół roku nie było żadnych skutków ubocznych i nagle plamienia. Chciałabym wykluczyć że to nie co innego, bo jeżeli to plamienia na tle hormonalnym no to już trudno. Nie bardzo mogę odstawić tabletki anty ze względu na inne swoje problemy ginekologiczne. Chcę po prostu wiedzieć że nic tam się złego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam właśnie na wyniki morfo online...stressss :/

 

Bedzie dobrze, morfologie mozna miec tragiczna nawet przy lekkim przeziebieniu:P

 

Mi tez dzisiaj proponowali zrobic morfologie, jak spytałem na pobraniu czy maja jeszcze jakies ciekawe badania:) 11 badan z krwi zrobionych to czekam na wyniki:P

Candidy niestety nie zrobilem, z krwi mieli slabe, powiedziala ze najlepsze to z posiewu z pupy, nie byłem na to gotowy i nie chcialem sobie przy niej dlubac patykiem :why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też spałem beznadziejnie źle. Też boli mnie głowa. Halny wieje czy co?

 

Widze, że tu dużo refluksowców więc zapytam o taką oto dolegliwość. Zjadłem przed chwilą dwie bułki i mam teraz takie dziwne pulsowanie do góry z czymś na wzór przytykania. Nie wiem jak to opisać, takie uderzenia czegoś do gardła, ale bez kwasu, palenia, zgaga, zadna treść się nie wraca, ale jakby miało się odbić i nie mogło, aż zatyka. Macie takie cuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też spałem beznadziejnie źle. Też boli mnie głowa. Halny wieje czy co?

 

Widze, że tu dużo refluksowców więc zapytam o taką oto dolegliwość. Zjadłem przed chwilą dwie bułki i mam teraz takie dziwne pulsowanie do góry z czymś na wzór przytykania. Nie wiem jak to opisać, takie uderzenia czegoś do gardła, ale bez kwasu, palenia, zgaga, zadna treść się nie wraca, ale jakby miało się odbić i nie mogło, aż zatyka. Macie takie cuś?

 

Bywa i takie cos. Refluks jest strasznie glupia dopegliwoscia, trzeba sie przyzwyczaic, mi leki nic nie pomogly.

 

Prozac_nation: to jak masz dobra morfologie to mozesz sie napic:p

 

Robilem takie podstawowe badania: wit b12. Wit D. Wapn. Wapn zjonizowany. Sod. Potas. Magnez. Parthormon. I dietetyk mi kiedys kazal hormonu zrobic to wykorzystalem wklucie. Testosteron estradiol prolaktyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedzialek ide do ginekologa. 1 grudnia ide do lekarza zrobic proby watrobowe, ze wzgledu na valdoxan, ktory biore. A 10 grudnia mam laryngologa. To by bylo na tyle, jelsi chodzi o moj plan badan. Choc jesli katar, gula w gardle i pobolewanie w uszach sie nie skoncza, to poprosze mojego lekarza przy okazji tych prob watrobowych, zeby zrobil mi od razu wymaz z gardla, moze to jakas bakteria. Wydaje mi sie niestety, ze w kazdym z tych przypadkow nie skonczy sie na 1 wizycie - musze zbadac hormony, watrobe kontrolowac co kilka tyg, a u laryngologa tez pewnie pare badan trzeba bedzie zrobic.

 

Jak Wy znajdujecie na to czas wszystko? Ja juz nie wiem, jak ukladac swoj kalendarz, choc pracuje na czesc etatu. Ciagle nie mam czasu, chodze z corka na joge dla mam z dziecmi, poza tym ona chodzi na taniec, synek ma logopede, rehabilitanta od autyzmu, mam zaplanowane 2 kursy, a jeszcze trzeba znalezc czas na ten rajd po lekarzach. Musze zreszta zakonczyc ten rajd jak najszybciej, bo chce zmienic prace, juz widze jak nowy pracodawca bedzie zachwycony jak mu zaprezentuje moj grafik badan i co chwila bede brac wolne. Jak Wam sie to udaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×