Skocz do zawartości
Nerwica.com

cytat Paulo Coelho...


Gość beznadzieja33

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, no.... Ja nie przepadam za Coelho, czy wręcz słabo trawię wzniosły sposób pisania. Natomiast, pisanie, że to bełkot, frazesy, itd? Why?

 

To czy ktoś staje się pisarzem, lub nie staje, nie zależy wcale, od tego, czy napisał ksiażkę. To zależy od tego, na ile "bełkot" czy "frazesy", trafiły do kogoś. A umówmy się, jego książki, pomogły znaleźć wielu ludziom, coś czego szukali, albo zobaczyli coś czego nie szukali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak jest , co nie zmienia faktu , że to płytka treść oprawiona w głębokie słowa ;) każdy mógłby rzucać takimi banałami , ale ten facet coś w sobie ma , bo potrafi na tym zarobić niezłe pieniądze i przez niedojrzałych nastolatków i niedojrzałych nastolatków w ciele dorosłych jest stawiany obok największych filozofów minionej dekady , a może nawet wszech czasów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alchemika" miałam nawet w szkole jako lekturę :lol: a mojego ukochanego "Mistrza i Małgorzatę" wycofali za propagandę wartości satanistycznych :lol:

 

Tja, tyle że w "Mistrzu i Malgorzacie" za historią o diabłach kryje się przesłanie o prawdziwości wiary i mocy przebaczenia, a w prozie Coelho pod pseudo-chrześcijańskim bajdurzeniem przemycony jest totalny New Age. Czyli wszystko dokładnie na odwrót i nic nie jest tym, czym się wydaje.

Ja nie mogę, co za trepy siedzą w tych kuratoriach i innych ministerstwach :shock:

 

A fabuła "Alchemika" jest zerżnięta z żydowskiej legendy, której akcja się działa bodajże w jakimś polskim miasteczku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale uważam, że parafrazowanie i wymyślanie własnych cytatów "Coelho" to świetna zabawa forumowa, więc podbijam temat!.

 

A jak się wkurzę, to na tapetę poleci jeszcze "Mały Książę" oraz "Oskar i Pani Róża", bo to też steki frazesów z pamiętniczka pensjonarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w google grafika wpiszecie Paulo Pierdziello to pierwsze co wyskoczy to avatary luk_diga, mój i Tomcia Nerwicy, a potem jakieś obrzydliwe kotlety przypominające stolec. :P

PIERDZIELLO :lol:

 

I serio, pierwszych kilka wyszukań w guglach to odnośniki do nerwicy, a w grafice jest nawet avarat buki.

 

mr-bean-magic.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×