Skocz do zawartości
Nerwica.com

Życie z osobą cierpiącą na OCD


DainEbro

Rekomendowane odpowiedzi

modecom, najważniejsze to że nadal się nie poddajesz widać że naprawde ci na niej zależy. Ta technika to nie medytacja, to bardziej taki sposób na relaks mi to pomagało. Wiesz wszelkie problemy psychiczne jak depresja, nerwica itp pojawiają się że w naszym życiu jest za mało radości dlatego wł niech postara się częściej robić to co lubi, coś co daje jej radość to powinno pomóc. Bardzo dobre jest szukanie sobie celów, marzeń które chcemy osiągnąć to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu :)

Mam 18 lat, więc jestem jeszcze młody i niedoświadczony :)

Ale mam problem dotyczący "wiązania się" z dziewczynami. Zawsze reaguję zbyt emocjonalnie, może za szybko przywiązuję się do dziewczyny, strasznie przeżywam pewne sytuacje związane z tą drugą osobą. Towarzyszy mi także zazdrość, rodzice nazywają to "chorym" myśleniem ;)

Często dokucza mi tez depresyjny nastrój, sam nie wiem czego chcę...

Wymyślam też często różne scenariusze różnych sytuacji, jakie mogły się zdarzyć, może też boję się...

Uczęszczam do psychiatry, ale warto także zasięgnąć rady u Was :) Macie podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi (jeszcze mniej przyjemny) epilog historii:

 

Może kogoś zainteresuje jak zakończyła się moja majowa historia, bo miała jeszcze ciąg dalszy i to bardzo burzliwy. Wróciliśmy do siebie, no bo cóż - zależało mi na niej (głupi byłem :P). Przez krótki okres było dobrze, potem znowu gorzej. Potem kiedy ja dałem sobie już spokój to ona zaczęła się starać, ba nawet wręcz narzucać. W końcu okazało się, że wcale nie miała nerwicy, a zatem chapeau bas wykończony - miałeś rację, NN nie miała nic do rzeczy. Parę dni temu dowiedziałem się, że moja (teraz już była) dziewczyna jest psychopatką (czy raczej mówiąc poprawnie językiem medycznym ma dyssocjalne zaburzenia osobowości) - to nie jest przypuszczenie tylko absolutna pewność poparta dowodami - gdyby mi ktoś to po prostu powiedział, to w życiu bym nie uwierzył. Oczywiście zerwałem kontakt. Cholera, chyba do psychologa powinienem iść - 6 miesięcy z psychopatką :-)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×