Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a wzrok


bvb25

Rekomendowane odpowiedzi

A sluchajcie, bo kojarzycie jak sie patrzymy na kratke czy na wzorzyste cos, to takie dziwne uczucie w glowie, nie?

A macie czasem dni, kiedy caly dzien macie taki obnizony prog na to? ze nawet jak nie patrzycie to juz taki stan jest w glowie... i tak juz samo swiatlo razi, ale nie w taki normalny sposob tylko w taki podobny do kratek.

Kurde bo ja tak dzis mam i boje sie, ze mam moze epilepsje :(:why:

 

też tak ma jak patrze na małe wzroki/kraty czuje wtedy jakieś dziwne dziwne naciski/uciski w mózgu. Dostaje wtedy jakby otępienia czy czegos w tym stylu, ciężkie do opisania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam. Czasem wydaje mi sie ze cos drga np.koszula w kratkę czy jakies wzory.

 

drga, błyska, razi, nie da się tego wytłumaczyć trzeba to poczuć, wcześniej przed DD tak nie miałem...

 

to samo mam jak wchodze do galerii to na wejściu leży taka czarna wycieraczka z stalowymi równoległymi małymi pręcikami, to na dzień dobry strasznie mnie rażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, ciezko to opisac, ja to nazywam, ze mi sie "mozg lasuje" :)

A z galeriami to mam dodatkowo taki problem, ze czasem same te swiatelka wszedzie i to, ze sie wszystko blyszczy, juz wplywa tak - ze nawet nie potrzebuje wycieraczek ani typowej kratki i tez mam taki dziwny scisk w glowie i oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvb25, mi to sie wydaje, ze mam je od zawsze :) bo odkad pamietam, wlasnie denerwoaly mnie te naklejki na autobusach (widzane od srodka) i takie rozne kratki. W marketach tez nie czuje sie komfortowo, chociaz czasem jest lepiej, czasem gorzej.

Np. nie tak dawno, w centrum handlowym - nawet nie zdolalam wejsc do zadnego sklepu, bo juz po paru metrach ledwo bylam w stanie patrzec na cokolowiek. Za to bywaly dni, ze moglam nawet w miare normalni spedzic tam kilka godzin... Na pewno gorzej wplywa na mnie swietlowkowe oswietlenie - jakby poteguje wszystko :-/

 

Za to mety w oczach mam od roku, i w ogole nie znikaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolerioza western blot igg wyszla dodatnia.

Napisalam o tym,osobny post...

polecam tez artykul

http://mobile.natemat.pl/31239,24-latek-slyszy-diagnoze-jak-wyrok-sm-leczenie-nie-pomagalo-sam-odkryl-pomylke-lekarzy-to-neuroborelioza

wcześniej zwykly test elisa w klasie igg wątpliwy igm ujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałam. Najbardziej mnie przerażają właśnie te błędne diagnozy lekarzy i fakt, że czasem człowiek sam lepiej wie. Sama tak miałam. Jesteśmy zostawieni sami sobie i sami musimy podejmować decyzję i brać odpowiedzialność za siebie, niestety.

Co do boreliozy to na początku jak miałam ataki ją podejrzewałam, ale teraz nie mam objawów podwójnego widzenia czy braku czucia. Ale z drugiej strony taka borelioza ma dużo objawów. Tylko mnie chyba nigdy kleszcz nie ugryzł. A ty angie jakie masz objawy?

 

angie wiadomo, że to nie jest łatwe. Mnie też przerażają te antybiotykoterapie, aż strach myśleć ile po tym komplikacji, ale jak znajdziesz dobrego specjalistę i będziesz o siebie dbać to powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi swojego czasu znajdowali przeróżne przyczyny:

 

- Neurochirurg powiedział, że to mógł być mikro wylew(2 rezonanse magnetyczny głowy = 2400zł + 3 wizyty = 300zł),

- Neurolog, że ktoś mógł mi dosypać jakiś dopalaczy(tomografia głowy, eeg morofologia - 3 dni w szpitalu),

- Dietetyczka, że mam za nieczyszczony organizm(dieta oczyszczająca 6 tygodni - koszt = 700zł),

- Kręgarz, że to nacisk kręgu(8 wizyt po 80zł = 640zł)

 

Rodzinny lekarz,psycholog i psychiatra powiedzieli, że to ich zdaniem psychika, a internista i okulista zgodnie powiedzieli, że jestem zdrowy i dało się odczuć, że sugerują, że coś tu ściemniam z jakiegoś powodu.

Poza tym sam sobie w necie znajdowałem choroby więc porobiłem na własna rękę szereg innych drogich badań.

 

Tyle specjalistów, a jak się kur*a źle czułem tak się czuję wciąż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvb a czemu aż 2 rezonanse? Ja się teraz wybieram, ale staram się o skierowanie, bo już tyle tysiaków na różne badania poszło, że szkoda mi aż 1200 na rezonans.

Też miałam iść do kogoś od kręgów, bo teraz mam fazę, że to musi być kręgosłup.. znowu. Chociaż fizjoterapeuta powiedział, że to nie od kręgosłupa, a ja od początku czuję, że tak.

A rozważałeś np. grzybicę? Ja mam na to największą fazę, też praktycznie od początku. Stosowałam nawet ścisłą dietę, ale po 3 miesiącach kiedy zaczęłam się chyba jeszcze gorzej czuć stwierdziłam, że walę to. Teraz kiedy jest trochę lepiej myślę o powrocie do tego tak dla bezpieczeństwa żeby się nie dorobić jakiejś sepsy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvb a czemu aż 2 rezonanse? Ja się teraz wybieram, ale staram się o skierowanie, bo już tyle tysiaków na różne badania poszło, że szkoda mi aż 1200 na rezonans.

Też miałam iść do kogoś od kręgów, bo teraz mam fazę, że to musi być kręgosłup.. znowu. Chociaż fizjoterapeuta powiedział, że to nie od kręgosłupa, a ja od początku czuję, że tak.

A rozważałeś np. grzybicę? Ja mam na to największą fazę, też praktycznie od początku. Stosowałam nawet ścisłą dietę, ale po 3 miesiącach kiedy zaczęłam się chyba jeszcze gorzej czuć stwierdziłam, że walę to. Teraz kiedy jest trochę lepiej myślę o powrocie do tego tak dla bezpieczeństwa żeby się nie dorobić jakiejś sepsy :/

 

2 rezonanse ponieważ mój neurochirurg stwierdził, że pierwszy rezonans był bez kontrastu(tak zalecił lekarz obsługujący rezonans po zapoznaniu się z moją dokumentacją medyczną ze szpitala, za drugim razem musiałem nie mal wymuszać ten kontrast bo tez uważał, że nie ma sensu i w ogóle bez sensu, że przyszedłem). Na drugim badaniu wyszło to samo co za pierwszym czyli, że wszystko ok.

 

Co do grzybów to też się badałem pod tym względem tzn byłem na teście obciążeń jakimś dziwnym ustrojstwem, że Pani jakimś kawałkiem blaszki dotykała dłoń i coś tam wyczytywała, że za niby organizm mam zagrzybiony. Powiedziała, że to jest przyczyna tego stanu i jeżeli przejdę na ich specjalną diete to juz po tygodniu poczuje sie lepiej. Efektem tego był wydatek u nich w ich produkty 700zł i przepisane jakieś tam diety na której byłem około 6 tygodni. Oczywiście nic nie pomogło, a w necie wyczytałem potem, że ta firma każdemu coś wynajduje żeby wcisnąć swoje kure***o drogie produkty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvb

Witam dawno tu nie pisałam i widze że ci dalej wzrok dokucza. Ja mam już lepiej czasami się jeszcze zdarza ale ogólnie jest ok. Z całą pewnością stwierdzam że to nerwica tak z nami igra. Też wydałam sporo kasy na badania ale niema co na takich jak my to lekarze najlepiej zarabiają. Nam nerwusą jak lekarz powie że jesteśmy zdrowi to jesteśmy zdolni oblecieć jeszcze trzech lekarzy bo trudno nam zrozumieć że nerwica potrafi spiepszyć i poprzewracać człowiekowi życie. Pełno ludzi jest takich co przez całe życie nie przeszło tylu badań za całe życie co my ciągu kawałka życia. Mam dzień raz gorszy raz lepszy ale ogólnie lepiej niż było. Mam nadzieje że też się doczekasz kiedy ten wzrok cię przestanie męczyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majcyk30 to fajnie, że Tobie się poprawia:). Ja nie mam warunków do tego(śmierć Ojca i Psa, problemy finansowe, konflikty). Od 3 dni jestem na najnizszej dawce Seronilu 10mg i narazie nie mam żadnych skutków ubocznych, jak tak dalej pójdzie to za tydzień podwajam dawkę. Mam nadzieję, że wreszcie cos zaskoczy.

 

cvijet U nas w szpitalu rezonans zbudowała prywatna firma i oni dyktują ceny. Dokładnie nie pamiętam ale za pierwszym razem chyba 1100zł płaciłem za drugim powinienem jakoś 1450zł ale Pani dała mi zniżkę "Stałego Klienta", że jakoś około 1200zł płaciłem - fajnie nie być tak wyróznionym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×