Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a wzrok


bvb25

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zdrowe osoby tez,maja powidoki ale mniejsze, albo faktycznie aż tak nie zwracają na,to uwagi.

ja tez mam taki ucisk w glowie ze,masakra, ale najgorze te smugi rozmazywanie i dwojeniw liter i świecących znaków itd bardziej mnie denerwuje. Kiedyś w życiu bym nie powiedziala ze nerwica moze dawac takie objawy...

mam takie oczy zmęczone ze szok:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Kiedyś nigdy bym nie zrozumiała ludzi, którzy przeżywają ataki paniki. Nawet jak je miałam i czytałam, że istnieje też taki rodzaj ataków, w których człowiek boi się, że oszaleje.. myślałam sobie, że to przegięcie i niemożliwe i nawet jeśli to czego tu się bać.. do czasu aż sama takiego ataku doświadczyłam i były to najgorsze typ ataków ever :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wolę przyzwyczajać do tego, że nie
To zły kierunek. Kiedy nerwica jest cięższa, często wydaje się że sytuacja jest beznadziejna i że nigdy nie będzie lepiej. Wtedy właśnie najbardziej trzeba się tego nie słuchać, bo dojdzie się do takiego stanu że nie będzie się chciało podejmować prób wyjścia, bo "lepiej" cały czas być chorym niż wyjść i wrócić do choroby.

To nie minie z dnia na dzień, ale trzeba się leczyć. Czasami sama nadzieja wystarcza żeby przetrwać, a potem gdzieś się znajduje pomoc. Nawet nie zawsze za pierwszym razem dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewelina mysle, ze moze to byc jakis czynnik, ktory sie sklada na twoja chorobe ja gdybym zemdlala kilka razy napewno wmowilabym sobie 105 roznych chorob ktore moglyby byc tego powodem.Oczywiscie psychologiem nie jestem.Moze w dziecinstwie cie to np przerazalo? Ja tez jak bylam mala przezylam traumatyczne wydarzenie ze swoim zdrowiem weszla mi igla w noge eystraszyli mi, ze moge umrzec gdyz igla moze przedostac sie do sercs bylam wtedy przerazona moj terapeta stwierdzil, ze to jeden z powodow nerwicy.

 

Co do wzroku w nerwicy moze sie pogorszyc na tle nerwowym ja np raz potrzebowalam okularow a raz widzialam dobrze bylo yo zwiazane z nerwica jednak moze sie utrwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi to może popełniam błędy właśnie tu. ja po prostu codziennie od roku źle się czuję, już nie wiem co mi jest. wszystko nie pasuje do przeciętnej nerwicy, do typowych ataków. czuję, że jestem sama; do niczego nikomu niepotrzebna i już skończę taka niezdolna do normalnego funkcjonowania. jak chodzę ulicą to tak bardzo zazdroszczę ludziom, że sobie normalnie idą. a ja ciągle się chwieję i z każdym krokiem zastanawiam się czy za chwilę nie upadnę, albo nogi mi się ciężkie robią i boję się, że za chwilę nimi nie będę mogła ruszyć i będę tak stała na ulicy. sama wychodzę tylko do najbliższej kliniki na badania, nigdzie nie byłam sama daleko od kilku miesięcy :(

 

margaritka bałam się, jasne, ale potem znalazłam na to sposób.. po prostu sobie siadałam. ja tak naprawdę nigdy nie byłam osobą, która się przejmuje jakimiś chorobami. zawsze wszystkie swoje objawy raczej bagatelizowałam. do czasu kiedy się dowiedziałam, że mam guz na jajniku i przez 2 miesiące myślałam, że umieram na raka. potem się dowiedziałam, że to endometrioza - choroba jest nieuleczalna i nawraca, od tego czasu ciągle żyłam w strachu, że to odrośnie, kiedy itd. każde kujnięcie w brzuchu, jakikolwiek ból podbrzusza od razu powodował u mnie przykre myśli o operacji, ale nic w tym szczególnego, tak się z tym żyje. jeszcze niedawno jakoś się tym przejmowałam, żeby mi nie wycieli jajników, żebym nie musiała brać hormonów do końca życia, żebym miała szansę mieć dzieci, ale coraz bardziej mi to obojętne.. i chyba znowu wpadam w mój sinusoidalny coroczny dół depresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem objawy ze strony oczów są dziwne... Denerwują mnie i nie pokoja...ale w sumie jak czlowiek jest w ciągłym stesie i napięciu to mozg tez pracuje inaczej...jest juz zmeczony i pewnie stad te powidoki snieg optyczny szum w uszach i inne cuda. No ale ze dwoja mi sie te literki biale na ciemnym tyle....to nie wiem...bie wiem juz w sumie nic...mam nadzieję to to tylko nerwica. I ze kiedyś będę mogla,napisać w dziale wyzdrowialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta atropina mialem tak samo na badaniu. Niby wiem ze rozszerzy mi zrenice ze nie bede mial ostrosci. Wchodze laska mi zakrapla wychodze i...

 

... a cos mi sie stalo Jezu cis mi sie stalo nie moge skupic wzroku to na pewno cos z akomodacja pewnie to jakies porazenie guz albo wylew o matko pomocy...

 

leb w dol oczy w podloge i ciagle powtarzanie. Wiesz ze to atropina to normalnr prawidlowe tak ma byc i sie uspokoilem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom piona.. ja akurat zaczęłam się nakręcać, ale za chwilę mnie wezwała do gabinetu i nie zdążyłam się pogrążyć w myślach, że oślepnę, albo nigdy już nie będę widziała normalnie. co do widzenia po atropinie.. ja widzę po niej super. łzawię tylko kilka sekund po wpuszczeniu kropli, a tak to świetnie.. jakby ostrzej, mniej mroczków, jaśniej też.. i ta jasność jest taka niebezpiecznie podobna do stanów derealizacji, chyba to mnie tak przeraziło.

 

angie też mam szumy w uszach i ciągłe schizy, że to grzybica albo coś z kręgosłupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu to samo juz z miesiac byl spokoj.

Lewe oko maksymalnie przekrwione.

kluje mnie w nim strasznie.

czuje jakby cos chcialo mi je scisnac wycisnac.

masakra.

 

nie wierze w to ze to niby jest alergiczne bo prawe jak zwykle luz.

 

czekam do okulisty zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam guzkowe zapalenie nadtwardowki.

od tego tez zrobil sie cylinder stad to astygmatyczne podwojne widzenie tym okiem.

 

dziwi fakt ze w grudniu jak bylem z tym samym nic niepokojacego nie zauwazyl oprucz niedoboru lez.

 

dostalem leki za dwa tygodnie na kontrole.

 

Co ciekawe jednym z czynnikow wywolujacych to zapalenie jest przewlekly stres.

a ja oczywiscie jako lekowiec doswiadczam go silnie kazdego dnia nie mowiac juz o atakach paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie, bo kojarzycie jak sie patrzymy na kratke czy na wzorzyste cos, to takie dziwne uczucie w glowie, nie?

A macie czasem dni, kiedy caly dzien macie taki obnizony prog na to? ze nawet jak nie patrzycie to juz taki stan jest w glowie... i tak juz samo swiatlo razi, ale nie w taki normalny sposob tylko w taki podobny do kratek.

Kurde bo ja tak dzis mam i boje sie, ze mam moze epilepsje :(:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szczęśliwych lat było może pierwszych 13, potem zaburzenia odżywiania (najpierw anoreksja, potem bulimia ćwiczeniowa, kompulsywne objadanie się), które w sumie zniszczyły mi życie.. mimo to studia były super czasem do momentu aż dowiedziałam się, że choruję na endometriozę co mnie w sumie znowu dobiło, rok 2012.. super mi się układało w związku, zaczęłyśmy z koleżanką własną działalność, zaczęłam się zdrowo odżywiać, aktywnie żyć i cieszyć.. wreszcie zaburzenia odżywiania i ciągłe wahania wagi mi nie dokuczały, endometrioza nie odrosła i nie musiałam iść na kolejną operację i można powiedzieć, że nareszcie moje życie zaczęło się układać. Miałam plany i marzenia, aż w lutym zeszłego roku zaczęłam się dziwnie czuć chodząc ulicą. Pewnego dnia na chwilę straciłam wzrok i czucie w nogach na sekundę, ale po chwili je odzyskałam i nie upadłam dzięki temu. W każdym razie 2 dni potem obudziłam się rano ze strasznymi mdłościami i uciskiem z tyłu głowy. Nie wiedziałam co mi jest. Potem miałam 2 tygodnie ciągłych ataków paniki po 5 jednego dnia, wybudzających nawet w nocy, jakieś dziwne stany derealizacji, uczucia, że ledwo stoję na nogach i zaraz się przewrócę. Potem to przeszło, ataki miewałam rzadziej, ale od roku nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i prawie nie wychodzę z domu, bo każdy krok to dla mnie tortura.

 

angie ja codziennie się zastanawiam czy to tylko nerwica i u mnie nie jest to takie łatwe, bo mam różne choroby niestety :/

 

nerwa ja mam takie dni, że mogę cały dzień olewać swoje objawy, w ogóle ich nie zauważać, a mam takie, że wystraszam się byle głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, ty chorujesz na Hasimoto czy jeszcze na cos?

to teraz nie wiadomo do końca jakie objawy z hasimoto a jakie z nerwicy prawda? U mnie to gez kiedyś podejrzewali endokrynolog powiedziala mi ze ta choroba na razie tak krąży wokól mnie... Ale juz dawno usg nie robilam a tsh mialam w normie teraz...

dzis o 13 mam okulistę aż sie boje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hashimoto, endometrioza i nie wiem czy jeszcze nie pco chociaż endo twierdzi, że to hiperandrogenizm, ale zobaczymy co powie na ostatnie wyniki - wyszedł mi estrogen ponad normę dla fazy owulacyjnej , a robiony był w fazie lutealnej.

ja już zaczynam wątpić, że te objawy są z hashimoto, bo kiedyś czułam się dobrze - nie miałam tych zachwiań równowagi, a poziomy hormonów miałam trochę gorsze niż teraz.

w ogóle to ciekawe co teraz moja pani endokrynolog powie, bo po zwiększeniu dawki leku na tarczycę wyniki badań się w ogóle nie poprawiły, a nawet są gorsze minimalnie :D

 

nerwa ja też mam tsh w normie, tak ok. 2 i coś, ale to jest za dużo, zwłaszcza w młodym wieku. powinno być ok. 1. wielu endokrynologów chyba o tym nie wie.

daj znać jak u okulisty :) powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×