Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne przeczucia ze przez cały ten chad jestem juz skonczonym facetem, nawet jesli jakims cudem leki zaskocza, co ja mam zrobic ze swoim zyciem jak wszedzie dookola mnie zgliszcza po moim zyciu z przed fazy depry...nie mam pracy, nie mam pieniedzy, znajomych, zostałem koorwa sam jak pjerdolony wyrzutek, nie znajde juz chyba w sobie tyle siły zeby kolejny raz zaczynac zycie od nowa/ zbyt wiele razy juz to robilem,nie, nie tym razem juz nie mam sily/

mówi się, że jak człowiek upadł na samo dno, to może się już tylko od niego odbić, ale nie wierzcie tym, co zobaczycie w "Na dobre i na złe" "M jak mdłośc" albo na hamerykańskich filmach. Tutaj nie ma happy endu, to sala samobójców...

Właśnie popijam samotnie w swoim pokoju, zamieszkałym od 2mcy. Londyn. Nie mam tu żadnych przyjaciół. Myślałem dziś, aby się porządnie najebać i wyjść na jakąś jebaną dyskotekę. Niestety, obcowanie z tymi ludźmi nawet po alkoholu byłoby ciężkie do zniesienia. Brakuje mi tu spotkań z czubkami, które miałem co tydzień będąc w Poznaniu. Nikt Cię tak nie zrozumie, jak drugi czubek. Piję więc samotnie, pierdolę to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytajcie troche o tym.. i nie traktujcie tego jak "gówna" tylko zagłębcie sie w temat Omegi 3 w DUŻYCH dawkach, nie jednej kapsułki dziennie a 6 czy 10. a

 

http://www.imma-polska.pl/baza-wiedzy-pozycja/zaburzenia-afektywne-dwubiegunowe.html

 

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2008/3/t24z3_4.pdf

 

http://kulturystyka.pl/omega3-mozg/

 

^ - Pół roku terapii kwasami omega 3 spowodowało, że na obrazach funkcjonalnego rezonansu magnetycznego widoczny był wyraźny przyrost szarej i białej istoty mózgu. Według prof. Puri to dowód na wpływ tych kwasów na tworzenie, rozwój i regenerację komórek nerwowych.

 

 

Tyle że jak ktoś je jedną kapsułke omeg dziennie, to nie ma na co liczyć, dawka to 2000 EPA przeliczając na preparat Gold Omega 3 to 6 kapsułek codziennie, omegi rozkręcają sie wolno więc potrzeba 1-2 miesięcy zeby zaczeło działać.

 

-- 24 sty 2015, 21:40 --

 

W pierwszym linku na samym dole macie odnosniki do wyników badań różnych lekarzy itd żeby nie było że gość sobie to z palca napisał. Zresztą możecie pogoglować troche o omedze :) Warto spróbować wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący żyłem tam dwa lata, rozumiem Cię.

Marwil polskiej wódki nie piję, zbyt często jest fałszowana i rozlewana w garażach. Co do twych wpisów to podziwiam twój intelekt, oby tak dalej.

Napisałeś coś o mym wieku - dożyj go jeżeli jesteś chory.

Kiedyś Robert pod wpływem alkoholu napisał stek bzdur za które został zbanowany. Jedyną osobą która się za nim wstawiła byłem ja. Napisał tekst nie w naszym dziale. Poszukałem ten wpis i mocno pokłóciłem się z moderatorem tłumacząc, że czadowcy tak mają i jak Robert wytrzeżwieje to znowu będzie chciał pisać. Miałem rację, pisze do dziś. Był już wtedy intelem.

Marwil co do operacji które mi proponujesz jestem za, możemy się spotkać. Tylko nie zabieraj z sobą ostrych narzędzi cieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, w rurki to nie. Pedałem nie jestem. Chodzę w baggach i w tych spodniach jest mi kurwa najwygodniej. Ogólnie lubię się odchudzać. Jakoś mnie to jara i to mój sens życia :).

JOSE 2, banicja się nie skończyła. Prawilnie przypominam Ci o twoich obowiązkach.

uid_99b3747baec47c5a0a6886abdc77dfad1403506237764_width_600_play_0_pos_0_gs_0_height_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytajcie troche o tym.. i nie traktujcie tego jak "gówna" tylko zagłębcie sie w temat Omegi 3 w DUŻYCH dawkach, nie jednej kapsułki dziennie a 6 czy 10. a

 

http://www.imma-polska.pl/baza-wiedzy-pozycja/zaburzenia-afektywne-dwubiegunowe.html

 

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2008/3/t24z3_4.pdf

 

http://kulturystyka.pl/omega3-mozg/

 

^ - Pół roku terapii kwasami omega 3 spowodowało, że na obrazach funkcjonalnego rezonansu magnetycznego widoczny był wyraźny przyrost szarej i białej istoty mózgu. Według prof. Puri to dowód na wpływ tych kwasów na tworzenie, rozwój i regenerację komórek nerwowych.

 

 

Tyle że jak ktoś je jedną kapsułke omeg dziennie, to nie ma na co liczyć, dawka to 2000 EPA przeliczając na preparat Gold Omega 3 to 6 kapsułek codziennie, omegi rozkręcają sie wolno więc potrzeba 1-2 miesięcy zeby zaczeło działać.

 

-- 24 sty 2015, 21:40 --

 

W pierwszym linku na samym dole macie odnosniki do wyników badań różnych lekarzy itd żeby nie było że gość sobie to z palca napisał. Zresztą możecie pogoglować troche o omedze :) Warto spróbować wszystkiego :)

 

Bardzo mi przykro....ale zmierzasz tam skąd ja z wielkim zawodem wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjecie tylko tym co piszecie na forum??? Współczuję wam ciecie, większość z was idiotów popełni samobójstwo (czadowcy) reszta zidiocieje. Chcę być zbanowany, z bandą idiotów nie chce mi się już podzielać moimi doświadczeniami.

Marwil pedale, cioto i idioto pozdrawiam cię cieciu polaczku. Cała Europa dogada się z Putinem, wy polaczki pozostaniecie sami gówniarze.

Będziecie służącymi lub zwykłymi wyrobnikami w Unii Europejskiej.

Do zobaczenia w piekle polaczki.

P.S. Proszę o zlikwidowanie mego konta administrację forum.

Drugie P.S. Robert nie zabijaj ludzi samochodem tak jak masz zamiar i jak wielokrotnie o tym pisałeś. Chyba to coś gorszego niż me obelgi?

Żegnajcie ciecie.

 

-- 24 sty 2015, 22:06 --

 

Żyjecie tylko tym co piszecie na forum??? Współczuję wam ciecie, większość z was idiotów popełni samobójstwo (czadowcy) reszta zidiocieje. Chcę być zbanowany, z bandą idiotów nie chce mi się już podzielać moimi doświadczeniami.

Marwil pedale, cioto i idioto pozdrawiam cię cieciu polaczku. Cała Europa dogada się z Putinem, wy polaczki pozostaniecie sami gówniarze.

Będziecie służącymi lub zwykłymi wyrobnikami w Unii Europejskiej.

Do zobaczenia w piekle polaczki.

P.S. Proszę o zlikwidowanie mego konta administrację forum.

Drugie P.S. Robert nie zabijaj ludzi samochodem tak jak masz zamiar i jak wielokrotnie o tym pisałeś. Chyba to coś gorszego niż me obelgi?

Żegnajcie ciecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUHUUUUU !!!

Nareszcie cos się dzieje. Lecz powiem jedno i Moderatorzy powinni mnie z racji stażu choć troszkę posłuchać.

TO JEST FORUM DLA WARIATÓW, A ZWŁASZCZA TEN WĄTEK, KTORY JEST DLA WARIATÓW NAJBARDZIEJ I RZĄDZI SIĘ SWOIMI PRAWAMI.

Dlatego można tutaj sobie pozwalać na dużo więcej niż w innych tematach. Mam wrażenie że Modzi często przymykają na nas oko o ile świrujemy w "swoim " temacie.

Nie banujecie JOSEgo mimo że tak bardzo tego chce.

Kiedy wariaci stąd znikną to temat zrobi się nudny jak pizda i niektorzy z nas mogą popełnić w końcu samobójstwo wynikające z braku kontaktu ze współpierdolniętymi :D

 

-- 24 sty 2015, 23:16 --

 

Czyli kicha.. chciałem pomóc akurat zmagam sie z czymś innym i tak zacząłem czytać o róznych suplementach i wpadłem na ta omege więc chciałem sie podzielić :/

I bardzo dobrze. Trzeba próbować wszystkiego. To święte słowa. Tak więc próbuj. Na pewno nie zaszkodzi ( no może stanowi konta :D ). Czasami jako katalizator poprawy wystarczy odpowiednio silny efekt placebo. Jak zwał tak zwał - ważne są efekty

Nie zrażaj się moją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty bardaszana pokrako Jose cwelu. Masz tu zakaz. Jjesteś starą pijaną rasistowką suką.

Pij Jägeremeister., tylko nie piszcz tu jak rozprawiczana ciota,nie sądzę, żebyś miał odwagę trzeźwy stanąć ze mną twarz w twarz. . Nie zajebałbym Cię, bo jesteś dziadkiem. Daj ze siana, jak napisał słusznie Wolfx.

Goórniku - miałeś kiedykolwiek w rękach łopatę.?

 

-- 24 sty 2015, 22:24 --

 

Nie banować - chołubić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert czytałem kiedyś twoje posty chyba od pierwszego gdzie napisałeś że masz CHAD, pod nickiem rober6666 siedziałem i czytałem pół dnia, potem wszedłem w profil i próbowalem sie dowiedzieć co sie z Tobą stało, i nie mogłem znaleźć, było to z pół roku temu, jestem pod wrażeniem że dalej dajesz rade.. trzymaj sie stary i nie poddawaj nigdy, mówie tak bo nie wiem czym jest ta choroba lecz nie wiesz co bedzie za rok, może wynajdą lek na to i w końcu włączy sie jakiś pierdolnik w mózgu że będzie sie człowiek czuł na normalnym poziomie, bo skoro są fazy i mani i depresji i remisji to coś tym musi zarządzać i na pewno znajdą w końcu co to jest. Za pare lat chad beda leczyć jedną tabletką przez 2 miesiące a nie jak niektórzy zjedli już pół apteki.. czekaj i walcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kicha.. chciałem pomóc akurat zmagam sie z czymś innym i tak zacząłem czytać o róznych suplementach i wpadłem na ta omege więc chciałem sie podzielić :/

i dzięki Ci za to, kiedyś właśnie czytałem o omega3 i stąd piję tran w standardowych dawkach. Spróbuję je podnieść, może ten mózg w galarecie chce więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat się pisze o zajebistości wszelakich omeg za przykład stawiając grecję - tam się żre same ryby i dosłownie zapija wszelakimi zajebistymi oliwami... Cudowna dieta śródziemnomorska

...a tym czasem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13953217,Liczba_samobojstw_w_Grecji_rosnie__Powodem_kryzys_.html

 

Czyżby ryb brakło ? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do suppli, naścIe lat temu żarłem Bodymax. Bez żadnych psychotropów.

Czułem jego pobudzające działanie. Teraz jestem Już tak skarmiany wszelkiej maści psychotropami, że jem to - wersja z żeńszenien i nie czuję nic. Tzn czuję nic. Jem Poza tym magnez +potas Forte z racji kawy, alko i szlugów.Jose 2 - nadstawIam Ci drugi poiczek- lecz nie ręczę za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zwodzić farmaceutyczno-telewizyjnym debilom jakoby kawa cokolwiek wypłukiwała i jedynym panaceum na to było wpieprzanie jakichś aptecznych gówien.

"Wg niektorych doniesien kawa jest wrecz źródłem magnezu

 

Lek.med. Katarzyna Świątkowska

17 września 2014 · Edytowany ·

KAWA KONTRA MAGNEZ , CZYLI BZDURY SERWOWANE PRZEZ REKLAMY

Każdego ranka wiele, wiele milionów ludzi ludzi zaczyna dzień filiżanką kawy. Należy ona do najczęściej spożywanych napojów na kuli ziemskiej. Pod koniec XX wieku była drugim, po ropie naftowej, najczęściej eksportowanym surowcem świata.

Z czym kojarzy się kawa? Cóż, z niezbyt miłymi rzeczami. I jest świetnym przykładem tego, jak wiele mitów jest zakorzenionych w naszych głowach. Też w głowach lekarzy i dietetyków.

.

Wiele osób sięgając po „małą czarną”, ma poczucie winy. Szczególnie, jeśli to kolejna porcja w ciągu dnia. Wyobraźnia podsuwa im obrazy tego, jak ten napój może sprawić, że ciśnienie tętnicze skoczy pod sufit, serce zacznie bić jak szalone, woda ucieknie z ich ciała, pozostawiając je suche jak wiór, i w końcu „z siłą wodospadu” wypłucze im całe mozolnie gromadzone zasoby magnezu…

.

Bo kawa ma opinie złodziejki. Zupełnie niesprawiedliwie pojawiała się wielokrotnie na ławie oskarżonych. Ale ostatnio przeprowadzono liczne śledztwa, które przyniosły szokujące rezultaty. Opowiem o nich i przytoczę badania. Bo prawda jest taka, że ostatnio zgromadzono całe mnóstwo dowodów na to, że jej regularne spożywanie chroni przed wieloma chorobami. Wygląda wręcz, że niesie więcej korzyści zdrowotnych, aniżeli uważana przez wielu za super-zdrowy napój , zielona herbata.

.

WŁAŚNIE, TO JAK TO JEST Z TYM MAGNEZEM?

"Kawa wypłukuje nam drogocenny magnez", to chyba pierwsze co przychodzi nam do głowy , kiedy myślimy o niej. Nawet w niektórych artykułach w czasopismach skierowanych dla lekarzy jest przedstawiana w taki sposób. Nieprawdziwie i szkodliwie. Szkodliwie dla amatorów kawy, którzy z tego powodu zaczynają jej unikać.

.

Zastanówmy się: skąd to przekonanie o akurat takim związku pomiędzy kawą i magnezem? Z rzetelnie przeprowadzonych badań naukowych? Z obserwacji pacjentów z hipomagnezemią ? NIE !!! Z reklam suplementów magnezu !!!

Wielu producentów chcąc sprzedać swój produkt serwuje nam takie bzdury. Trzeba w końcu skłonić klienta do kupienia tego, na czym chce się zarobić. Zasada jest prosta : nastraszyć i zaproponować rozwiązanie. Swój preparat.

.

Dobrze, teraz fakty.

Po pierwsze: jest wiele badań w których wymienia się kawę jako WAŻNE ŹRÓDŁO MAGNEZU w diecie. Zaskakujące, prawda?

W Przeglądzie Epidemiologicznym (1), w artykule z 2012 roku : „Picie kawy a ryzyko cukrzycy II , optymistyczne dane”, naukowcy z Instytutu Żywienia i Żywności stwierdzają: ”Badania wskazują, że ludzie, którzy piją co najmniej 3 filiżanki kawy dziennie rzadziej chorują na cukrzycę i pozytywny wpływ kawy rośnie wraz ze zwiększaniem jej ilości w diecie. Nie jest jasne, jaki mechanizm może być odpowiedzialny za taki związek, ale pod uwagę bierze się głównie na kofeinę , polifenole, MAGNEZ.” (Ja, osobiście, bym postulowała polifenole).

W analizie (2) z 2011 roku, opublikowanej w Biological Trace Element Research a przeprowadzonej przez naukowców z Korei Południowej oceniano źródła i ilość magnezu w tamtejszej diecie. Możemy tam przeczytać: "Źródłem magnezu w grupie wiekowej 19-29 lat okazały się w malejącej ilości: kimchi (taka sałatka z kapusty pekińskiej, z ostrymi przyprawami) , tofu, ryż, i KAWA, u osób nieco starszych, pomiędzy 30 a 49 rokiem życia KAWA była już na miejscu pierwszym, dopiero za nią kimchi, tofu, ryż, identycznie było pomiędzy 50 a 64 rokiem życia kawa- wymieniana była jako główne źródło magnezu w diecie. Proszę zwrócić uwagę, wykazano, że kawa nie powodem niedoborów magnezu . Ona jest tutaj określana jako GŁÓWNE ŹRÓDŁO magnezu w diecie Koreańczyków po trzydziestym roku życia.

.

The Journal of Nutrition opublikował w 2003 roku (vol. 133 no. 9 2879-2882) z kolei analizę ilości , oraz źródeł spożywanego magnezu w typowej diecie dorosłego Amerykanina.Oceniono, że kawa dostarcza 5,3% magnezu dorosłym Amerykanom. Zauważmy : „DOSTARCZA” , nie „ZABIERA”.

.

FILIŻANKA KAWY jak 6 FILIŻANEK SAŁATY ...

Filiżanka parzonej lub rozpuszczalnej kawy o pojemności 200ml zawiera przeciętnie około 8 miligramów magnezu, i to jest tyle, co 6 dekagramów zielonej sałaty, zajmującej też taką objętość. Ale porządne espresso zapewnia już 48 mg tego pierwiastka (3) , czyli tyle , ile 6 filiżanek zielonej sałaty lub 30g orzechów laskowych lub 30g gorzkiej czekolady (50g mlecznej) lub 250 gramów ziemniaków . Cóż, te nasze 48 miligramów nie jest ilością zawrotną (dzienna rekomendowana dawka wynosi 320 miligramów dla kobiet i 420 dla mężczyzn). Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, to , jak często jest spożywana, w odróżnieniu od warzyw, okazuje się, że to ma znaczenie.

.

Niezmiernie ciekawy eksperyment został opublikowany w 2011 roku w Journal of Nutrition and Metabolism. (2011:146865. doi: 10.1155/2011/146865). Jego uczestnicy spożywali kawę lub zieloną herbatę przez 2 tygodnie. I jak wyglądała kwestia magnezu w ich ciele? Poziom tego pierwiastka w surowicy u pijących kawę wzrósł o 4,3% ale nie zarejestrowano żadnych zmian po konsumpcji zielonej herbaty.

.

WITAMINY W KAWIE?

Aż trudno uwierzyć, ale kawa jest niezłym źródłem witamin z grupy B. Zawiera 1-3 mg witaminy B3 (kwasu nikotynowego) na filiżankę i stanowi to 6-18% dziennej rekomendowanej dawki (w skrócie RDA) (4 ,5 ).

Inne witaminy z grupy B obecne w kawie to witamina B5 (kwas pantotenowy) – jedna filiżanka to 6% RDA, ryboflawina -witamina B2- 11% RDA , niacyna =B3- 2% RDA i tiamina=B1- 2% RDA, są też w kawie niewielkie ilości (6,2 mg) witaminy B4 (choliny).

.

Jest jedynie kwestia ŻELAZA …

Polifenole zawarte w kawie mogą wiązać żelazo niehemowe i hamować jego wchłanianie.150-250 ml kawy wypitej przy posiłku zmniejsza absorpcję żelaza z niego o 24-73%. Aby zmaksymalizować wchłanianie żelaza z pokarmu lub suplementów, należy unikać równoczesnego spożycia kawy.

.

JAK TO JEST Z WYPŁUKIWANIEM…

Ale jest jeszcze jedna ważna kwestia. Od dawna wiadomo, że po spożyciu kofeiny w ilościach odpowiadającym 2-3 filiżankom kawy (~ 300 mg kofeiny) następuje nieco zwiększone wydalanie magnezu i sodu z moczem, które utrzymuje się przez co najmniej przez 3 godziny(6-9). W sumie ta kofeina doprowadza w ciągu następnych 24 godzin do utraty magnezu w ilości 4 mg (10-11) . Ale kawa nie zawiera jedynie kofeiny, ma też magnez. Przypomnijmy, że w filiżance kawy jest minimum jego 7 mg. Więc bilans zostaje i tak dodatni. Bilans nie jest „na zero”. Jest DODATNI.

.

SKĄD TAKA BRZYDKA OPINIA O KAWIE ?

Odpowiedź jest krótka: z powodu kłamliwych reklam suplementów oraz z powodu błędnych wniosków naukowców. O reklamach już mówiliśmy. A jaki udział mają w tym przekłamaniu naukowcy?

Zacznijmy od tego, że faktycznie, wiele razy zdarzyło się zaobserwować w różnych dużych badaniach , że ci ludzie , którzy dużo piją kawy , statystycznie rzecz biorąc , wcześniej umierają. Jest taka zależność. I to jest „najprawdziwsza prawda”.

.

Czy ktoś kto lubi kawę się zaniepokoił ?

To już uspokajam. W tym wypadku mamy kolejny przykład na to, że do wyciągnięcia sensownych i przydatnych wniosków z poczynionych obserwacji należy wykonać wysiłek umysłowy , a nie tylko ogłaszać “rewelacje” na podstawie współistnienia dwóch faktów. Bo tutaj wcale nie chodziło o kawę.

Kawa przez dziesięciolecia była uważana ( i przez wielu nadal jest uważana) za szkodliwą, stymulujący odżywkę . Osoby , którym zależało na zdrowiu i chciały o nie dbać , kiedy posłuchały o jej rzekomej złodziejskiej naturze ( patrz- sprawa magnezu), zaczynały ją omijać szerokim łukiem “przerzucając się” na zieloną herbatę (czasami nawet zmuszając się do jej picia w imię zdrowia) lub na wodę z plasterkiem cytryny (koniecznie NIEGAZOWANĄ , choć to też nie ma mocnego naukowego uzasadnienia). Natomiast ci, którzy nie martwili się tym , co im może zaszkodzić, nie żałowali sobie też kawy. Ale skoro modna kwestia “zdrowej diety i zdrowego stylu życia” ich nie obchodziła, to generalnie, nie żałowali sobie również niczego innego, co nie uchodziło za zdrowe, a mieli na to ochotę. Jedli więc bardziej niezdrowe rzeczy, spożywali więcej alkoholu i zdecydowanie częściej palili papierosy. Byli grubsi. I to zostało wykazane wielokrotnie w obserwacjach. I wszystko popijali kawą, kiedyś powszechnie uważaną za niezdrową.(12)

.

“Mała czarna” zaczęła być rehabilitowana dopiero wtedy, kiedy przy ocenie jej wpływu, zaczęto analizować różne dodatkowe czynniki (nazywa się je “zakłócającymi” w badaniach ). Na przykład, osobno oceniano wpływ kawy na palaczy papierosów i osoby niepalące. Osobno na osoby odżywiające się niezdrowo ( preferującymi wędliny, dużo czerwonego mięsa, smażone potrawy) z tymi, które zamiast tego regularnie sięgają po warzywa, owoce, ryby. I okazało się, że w każdej z takich grup osobno kawa wykazywała pozytywny wpływ na zdrowie.

.

Niebawem opowiem o związku kawy z rakiem, nadciśnieniem, zaburzeniami rytmu serca, chorobami wątroby, cukrzycą, depresją i otępieniem. Jestem pewna, że zaskoczę wiele osób

.

1) Przegl Epidemiol. 2012;66(3):509-12.[Coffee drinking and risk of type 2 diabetes mellitus. Optimistic scientific data].Wierzejska R, Jarosz M.

2)Biol Trace Elem Res. 2011 Oct;143(1):213-25. doi: 10.1007/s12011-010-8883-y. Magnesium intake and its relevance with antioxidant capacity in Korean adults.Bae YJ, Choi MK.

3) U.S. Department of Agriculture and Agricultural Research Service. 2004. USDA Nutrient Database for Standard Reference, Release 17. http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp.

4) Adrian, J., and Frangne, R. 1991. Synthesis and availability of niacin in roasted coffee. Adv. Exp. Med. Biol., 289:49–59.

[5] Institute of Medicine. 1998. Niacin. In: Dietary Reference Intakes: Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitamin B-6, Vitamin B-12, Pantothenic Acid, Biotin, and Choline., pp. 123–149. National Academy Press, Washington D.C. Intern. Med., 248:211– 216.

6)Whiting, S. J. (1990) Effect of prostaglandin inhibition on caffeine-induced hypercalciuria in healthy women. J. Nutr. Biochem. 1:201-205.

7). Bergman, E. A., Massey, L. K., Wise, K. J. & Sherrard, D. J. (1990) Effects of dietary caffeine on renal handling of minerals in adult women. Life Sci. 47:557-564.

Massey, L. K. & Wise, K. J. (1992) Impact of gender and age on urinary water and mineral excretion responses to acute caffeine doses. Nutr. Res. 12:605-612.

9). Kynast-Gales, S. A. & Massey, L. K. (1994) Effect of caffeine on circadian excretion of urinary calcium and magnesium. J. Am. Coll. Nutr. 13:467-472.

10) Morgan, L. J., Liebman, M. & Broughton, K. S. (1994) Caffeine-induced hypercalciuria and renal prostaglandins: effect of aspirin and n-3 polyunsaturated fatty acids. Am. J. Clin. Nutr. 60:362-368.

(11) Food Chem Toxicol. 2002 Sep;40(9):1263-70.Effects of caffeine on bone and the calcium economy.

(12) Higdon JV, Frei B: Coffee and health: a review of recent human research.Crit Rev Food Sci Nutr 46:101–123, 2006"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, szerokie spodnie i właśnie w nich jest mi kur.wa najwygodniej :). Teraz po schudnięciu zrobiły się trochę za duże i wyglądam nieco śmiesznie. W dodatku oprócz Baggy i jeansów mam jeszcze Bojówki :). Tak więc garderoba okazała :).

[videoyoutube=y-QQ9aWEXeY][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nas nie zabije to nas wzmocni;Michał Bielak czyt Michael Jackson spał w kapsułach powietrznych i jak skończył wszyscy wiemy,a cyganie biegający z gołymi jajami po śniegu żyją po 100 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale widzę cyrk w tym temacie jedzie dalej :lol: Po niektórych to z własnego doświadczenia po treści i ilości posta można wywnieść w jakim jest stanie.Ale to chyba biblioterapia CBT mi namąciła w głowie że wszystko analizuję i przez Chad patrzę z dwóch stron i wiem jedno że nie wiem kim jestem tylko jestem chadowcem a to gatunek sam w sobie.Zdycham od dwóch lat w depresji po 2 miesięcznej manii.Leków nie biorę bo stabilizatory nastroju to największe gówno jakie mój organizm w życiu przyjmował bo tycie,brak pamięci,chwiejny chód,brak koncentracji,myśli,zawiechy,zawroty głowy i cała reszta po tych lekach sama z siebie już jest nie wygodna.Wegetacji ciąg dalszy próbowałem coś z naturalnymi sposobami ostatnio duże dawki inozytolu z dwóch preparatów czystego i dodatkowego z l-tryptofanami i całą resztą co jedynie może bodymax plus troszkę energii dodaję.14 tabletek suplementów na dobę jak na amerykańskich stronach w takich jak tam napisane dawkach przez miesiąc zrobiło nic w porównaniu do poprawy po jednym dniu lamotryginy ale wiadomo przez upośledzenie psychofizyczne nie biorę lamo.Ale jak wiadomo suple w chad to lepiej juz się nachlać i naćpać za to ew. najeść jak ktoś preferuję.Dziwnie się czuję z tym że ludzie żyją a ja od ponad roku nie wychodze z domu i nikt nie wie co się ze mną dzieje oprócz najbliżej rodziny.Jak ktoś na tacy jak ja.pl prowadził dzienniczek to u mnie tak na -4 wszystko od kilku miechów bezmiennie.Czas się zabić ale po co sobie odbierać to czego nawet choróbsko samo nie ruszy i ma się na to jakiś wpływ przynajmniej.

 

-- 25 sty 2015, 15:49 --

 

Wogóle co ja tu kurwa robie aa spierdalam stąd wszyscy jesteście jak jeden mąż popierdoleni ćpajcie sobie te swoje psychotropy które jeszscze bardziej upośledzają.Jebać ten jebany portal wypierdalam stąd bo tak.

 

-- 25 sty 2015, 15:51 --

 

i tak nigdy nie wyzdrowiejecie tak samo i tak ja to po co się truć jak choroba i leki uniemożliwjają normalne życie jak sprzed choroby? Skoro przez leki nie można wrócić do normalnego życia nie piszę tu o ćpaniu czy chlaniu...Kurwa po co żyć adjkasfjknjsdfnsbj,.bjkbcZjdzsjdvjdfjhk

 

-- 25 sty 2015, 15:53 --

 

:((( ta huśtawka nei cgciałem napisać że mam was w chuju ale mam chyba albo nie wiem czy mam.Ale muszę się jednego zdania trzymać czyli to 1 że spierdalam chociaż chce zostać ale no trudno nie wiem może jeszcze wrócę bo wiem że teraz nadaję się jedynie do wariatkowa ale nie pójdę się truć tymi jebanymi prochami a chuj z wami 3macjei sie pozdrawiam

 

-- 25 sty 2015, 16:04 --

 

Sowa to jest łak nygga możesz mi tu ssać grzyba łuuup łuuuup

 

HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA Xddddd coCO ŁAAAAAAA BLEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

 

[videoyoutube=watch?v=A2DzxlkPeTk][/videoyoutube]

 

-- 25 sty 2015, 16:05 --

 

https://www.youtube.com/watch?v=A2DzxlkPeTk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kuurwosci...zadzwonili do mnie z ipin ze jest dla mnie miejsce w szpitalu i jutro mam sie zgłosic...akurat teraz kiedy przez 5 dni przeszedłem gechenne z prozakiem a dzisiaj czuje ze fluo troszke jaby zaskoczyla i jest w miare normalnie. Nie wiem czy isc, boje sie ze nowymi lekami/prawdopodobnie lit/ zrobia mi jeszcze wiekszy burdel w bani niz miałem ostatnio. Ciezka decyzja do podjecia, czy dac jeszcze szanse fluo, czy klasc sie i zdac sie na wielka niewiadoma co ze mna zrobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×