Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasze wewnętrzne dzieci


emese

Rekomendowane odpowiedzi

agat 7, wiem jak się czujesz. Też do niedawna tak odczuwałem.Poszukiwałem wiecznie "docenienia" i zainteresowania ze strony innych ludzi. Co gorsza, im więcej dostawałem, tym więcej chciałem, takie chore to było. Teraz już jest lepiej, ale tak się czułem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agat 7, wiem jak się czujesz. Też do niedawna tak odczuwałem.Poszukiwałem wiecznie "docenienia" i zainteresowania ze strony innych ludzi. Co gorsza, im więcej dostawałem, tym więcej chciałem, takie chore to było. Teraz już jest lepiej, ale tak się czułem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wewnętrzne dziecko ciagle czuje się zagubione, inne niż wszyscy. proste zadania sa czasami nie do pokonania, meczy je codzienność i rutyna, ale już moja dorosla czesc wie, ze dlatego bo się boi odpowiedzialności i bliskości, a szalec i ciagle zmieniac jest latwiej. wewetrzne dziecko czesto jest zle na chłopaka ze nie poswieca odpowiednio dużo uwagi, później ma do siebie pretensje ze chyba nie kocha swojego faceta. boi się zmieniac miejsce (nawet krótkie podroze), długo się asocjuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, ale w tym momencie włączyło mi się dziecko. Jestem sama z matka alkoholiczka w domu i siedzę w pokoju i się boje.a ojciec ma wyłączony telefon, nie wiem co robić.=/ nienawidzę być z nią sama jak jest pijana i to w 3 dupy.

 

-- 11 maja 2013, 22:42 --

 

Czuję się pozostawiona sama sobie no ale jestem dorosla, hello.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko jest wypełnione marzeniami i jest silne! ale chciało by sie ubrac w kolorowe sukieneczki, rajtuzy w paski, opaske na włosy załozyc i warkoczyki 2 zaplesc.... :-) Na spacer do parku isc, albo z mama na zakupy,albo z tata... W czystej poscieli spac, najlepiej takiej z ksiezniczkami, albo myszka miki :) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wewnetrzne dziecko jest przestraszone i samotne..prganie milosci. Obiecałam mu, ze sie bede nim zawsze opiekowała..ze od rodziców juz nic wiecej nie dostanie..ale ja sie o nie zastroszcze. Moje dziecko boi sie pokazac siebie..boi sie emocji..bo boi sie, ze zostanie za nie ukarane....boi sie bliskosci, bo wie, ze jest wrazliwe i łatwo je zranic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zas ma zerowe poczucie bezpieczenstwa i jest przerazone. Boi sie niemal wszystkiego. Niewiele pomaga - nie wierzy w zapewnienia, ze zaopiekuje sie nim, ze nie pozwole by ktokolwiek je zranil. Twierdzi wtedy, ze sa to obietnice bez pokrycia bo sama o siebie zadbac nie potrafie i nadal jest we mnie lek.

Boi sie ze nawet bez przyczyny moze zostac zranione przez ludzi, swiat zewnetrzny. Nawet jesli na to nie zasluzylo swoim postepowaniem. Nie wierzy nikomu i niczemu. Ale wie ze trzeba te wiare udawac zeby nie zwrocic na siebie uwagi ani nie rozzloscic tych, ktorzy moga zranic.

Teskni za spontanicznoscia ale w ostatniej chwili, gdy odczuwa nieodparta potrzebe owej spontanicznosci - gwaltownie sie wycofuje i bacznie obserwuje, czy ktos nie zauwazyl przypadkiem.

Bardzo pragnie byc kochane, wyjatkowe dla kogos, zeby ktos sie nim zaopiekowal i zatroszczyl - ale boi sie, ze jak to wyartykuluje narazi sie na cierpienie, zostanie zranione a moze nawet ukarane za takie pragnienia.

Chce byc wazne dla kogos.

Chce byc kochane i akceptowane bezwarunkowo. Nie chce tego ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×