Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

nnn "utyła" ci tylko twarz?;) nietypowo to brzmi, może jakieś problemy zdrowotne... tarczyca?

ja mam jednak nadzieję, że nie utyje na Alwencie. W sumie jak pamiętam wcześniejsze trzy lata brania SSRI to szczerze mówiąc i chudłam i tyłam, raz tabletki biorąc raz nie. nie odnajduję w tym jakiejś zależności.

rune, moim zdaniem przede wszystkim nie można sobie obsesyjnie odmawiać bo efekt będzie odwrotny, łatwiej się ograniczać jak masz np. w świadomości, że jednego dnia możesz zaszaleć.

jogurt naturalny z płatkami owsianymi dobrze zagłusza głód, zupy warzywne. Można tez odstawić z jadłospisu pieczywo albo zupełnie albo minimum białe i to naprawdę przynosi efekty. Wiem, że niektórzy polecają częste jedzenie małych porcji i podobno ta metoda się sprawdza ale niewątpliwie trzeba mieć na to czas. Najtrudniejszy jest pierwszy krok bo jak się zaczyna widzieć efekty to już łatwiej wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po Zolofcie raczej się chudnie, wiec na dodatkowe kilogramy nie ma szans. Poza tym często na początku leczenia pojawiają się mdłości i utrata apetytu, co również nie sprzyja tyciu.

Wiadomo jednak, ze na każdego dany lek działa inaczej, wiec musisz brać i sama się przekonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to połączenie jest bezsensu bo sama połączyłam,nie mogłam skonsultować z lekarzem.Czuję się na nich dobrze bo przesypiam całą noc wcześniej na samym mirtorze się budziłam kilka razy w nocy.Nie mogę brać więcej mirtoru bo biorę najwyższą dawke.

Sama nie wiemn czy tyje po lirevonie,nie lubie zwalać na leki,ale odkąd go biorę rzeczywiście przybyło mi 10 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam tak Po lerivonie żarłem i przytyłem około 8 kg po powiedzmy 2 miesiącach! Odstawiłem, ale zacząłem brać mirzaten. Waga nie wróciła do poprzedniej, ale 4 kg na stale od kwietnia do września się udało pozbyć bez odstawiania smażonego czy piwka. Jednak w okresie wiosenno-letnim jeździłęm niezbyt dużo ale regularnie rowerkiem. We wrześniu powoli odstawiałem i wróciły kilogramy a obecnie 2 nadprogramowe.

leki ponoć zwalniają metabolizm. Gdy częściej siedziałem na ;tronie' zauważalnie waga się zmiejszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam zoloft jakieś 1,5 roku było super, schudłam jakieś 10 kilo, potem wszystko wróciło do normy...zmieniłam lek na Effectin, 6 miesięcy czułam się iwyglądałam lepiej. Brzmi to dość płytko ale jeśli ktoś miał podobne doświadczenia...,Póżniej kiedy te leki przestały działać w ten magiczny sposób na mój organizm zaczełam szukać innych, ich odpowiedników....wypróbowałam już prawie wszystkiego. Nic od tamtej pory nie sprawiło, że było tak jak na poczatku brania, przeciwnie moja twarz od tych leków zaczęła puchnąc..Wiem jak to wszystko brzmi ale jeśli ktoś miał podobne doświadcznia prosze o odpowiedź, szczególnie ważne może byc to dla dziewczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maggie28,

Moze zacznij cwiczyc? Silownia albo jakis ruch chociaz. Od lekow sie nie tyje, tyje sie od jedzenia. Chetnie sie zamienie, ja chce przytyc jeszcze troche ale nie moge :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Biorę Sertagen i Deprexolet.

W ciągu trzech miesięcy przytyłam 5 kg, mimo, że nie mam większego apetytu, jem normalnie, tzn. jestem na diecie Dukana.

Martwi mnie to i dołuje. Tak długo walczyłam o zgrabną i szczupła sylwetkę, że teraz każdy kg to dla mnie tragedia. 10 lutego mam wizytę u lekarza, chciałabym zmienić leki. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc tak po sulpirydzioe jest problem z miesiaczka nie misl ok 2 mc poszlam do ginekologa i dostalam tabletki na wywolanie okresu przyszedl.zobaczymy co bedzie dalej najlepiej jest brac przytym antykoncepcje wtedy miesiaczka bedzie zawsze i regularnie i prolaktyna tak nie rosnie.ja czekam teraz na miesiaczke i odrazu biore antykoncepcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Biorę Zalaste i Olzapin już ponad 1,5 roku. Najpierw 15mg, pozniej 20 mg teraz 10 mg.

Przytyłem na maksa, jak ważyłem zwykle 65 kg teraz waże 95 kg.

Lekarz powiedział że po tym leku się tyje.

Czy istnieje jakiś zamiennik - inny lek ?

 

Mam schizofremię, objawy to: głosy dzieci, uczucie obchodzenia przez pająki itp...

 

Po leku objawy praktycznie znikneły do kilku minut dziennie co ignoruję.

 

Do napisania tego postu namówiła mnie mama.

 

Jak to czyta jakiś lekarz to proszę o poradę, moj psychiatra mowi ze powiniennem brać te leki co wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulpiryd? dla mnie zbawienie. Dzięki niemu mam total relax :) z każdym dniem coraz mniej lęków i towarzyszących im objawów żołądkowo-jelitowych (a biorę z 2 lata po 2x100mg). Ani trochę nie przytyłam. Nie mam też wilczego apetytu. Wszystko jest w normie. Jedyny minus - problemy z miesiączką ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×