Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

no może i są takie leki,ale np.po tianeptynie ja znów tyłam,bo miałam straszne zaparcia....i boję się,że ten skutek uboczny będę mieć również po Trittico CR mam nadzieję,że nie....jeśli znacie jakieś leki co nie powodują zaparć w ogóle to podajcie jakieś przykłady....z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, ja schudłem 15 kg, na ponoć najbardziej tuczącym leku - Anafranil. ;)

Najbardziej tuczący ze wszystkich? :shock: Nie wiedziałam, że ma taką opinię, bo na mnie działa dokładnie odwrotnie. Tzn. nie tyje, nie chudnę, bo odżywiam się normalnie i z głową, ale nie czuję głodu. Autentycznie nie czuje czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, miaseryna i TLPD i niektore neuroleptyki to największe ''tuczniki'' ;) Na mnie też Anafranil tak działa. Na wiele osób działa muląco, zwiększając apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj/też ładnie/,powiedz mi jak ty to brachu zrobiłeś?Ja łykałem tyrozynę na czczo,piłem ocet i nic...Wpieprzam jak małpa dynamit.Mój lekospis jest na tym wątku.

Mam na myśli ten wpis o anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,mam dosyć dobre doświadczenia po trittico.Działa dobrze na sen i lęk uogólniony w niskich dawkach-50-75 mg.W większych dawkach-powyżej 150 mg.,zaczyna działanie przeciwdepresyjne.Ja reagowałem/nie mam depresji/na wyższe dawki lekkim niepokojem.Ale to lek delikatny.Cipramil/citabax/cital mial na mnie działanie mulące i powodował bezsenność.Ale moja kobieta też to spożywała i była zadowolona z tym ,że w tym czasie miała epizod depresyjny.

Generalnie po tych lekach nie powinno się tyć.

Tak a propos,w Stanach trittico pod nazwą handlową Oleptrojest w tej chwili najlepiej się sprzedającym lekiem przeciwdepresyjnym-jest to wersja rozpuszczalna w ustach/nie w dłoni/

Amerykański ranking leków jest np.w googlu-wpisując revolution health trazodon depression

PS.dawno nie byłem na tej stronie i spadł na 9 miejsce,ale pierwsze kilka to pochodne amfy.

 

-- 02 cze 2011, 20:21 --

 

Michuj,czyli metoda na głoda inaczej mówiąc"w zaparte".

Dobra,zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj,czyli metoda na głoda inaczej mówiąc"w zaparte".

Dobra,zaczynam.

W sumie to 4 posiłko dziennie. Śniadanie racjonalne np. płatki+ mleko koło 7-8, drugie śniadanie - coś lekkiego ala jogurt, jabłko koło 12, obiad - racjonalny (właściwie to wszystko, często nawet schabowy + frytki, oczywiście w małej ilości), kolacja dosyć lightowa, ala kawałek chleba, bułka np z szynką i pomidorem czy tam ogórkiem.

To wszystko. Cała filozofia ;) Ogólnie jem wszystko i piję co chcę. Tyle, że np wypiję colę czy sok o 12 to traktuję to jako posiłek. Piję do tego minimum 2 litry wody dziennie i zero słodkich napojów(w sensie popijania), podjadania i fastfoodów.

 

-- 02 cze 2011, 20:29 --

 

Dodam jeszcze, że ruchu 0. Wiem, źle, no cóż? Nie ćwiczę, w sumie rzadko dupę gdzieś ruszam a waga idzie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michuj,jeszcze raz spróbuję,ale ta mirtazapina jest zajeb..ta w temacie apetyt.Kilka lat temu brałem ją 3 miechy i musiałem odstawić z w/w powodu.Teraz biorę już dłużej i chyba ten apetyt ,szczególnie na węglowodany,pomalutku mija.Nie chcę jej odstawiać bo dobrze mi robi na lęk uogólniony.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,zaczynałem od 25 mg. tak 3-4 dni potem 50 mg.-75 mg. maksymalnie i na tym zostawałem na dłużej.Tak jak pamiętam ok 3-4 miesiące.Potem podwyższałem dawki bo wytwarzała się pomału tolerancja ale nic mi to nie dawało.Zaczynał pomagać po 2-3 dniach.

Ale podkreślam,brałem ten lek tylko jako "wspomagacz" do snu.W tej dawce lek działał również dobrze przeciwlękowo.W wyższych dawkach ,lek zaczynał działać zupełnie odwrotnie.Powodował bezsenność i niepokój.Summa summarum,musiałem go zmienić.Ale podkreślam tak reagowałem ja.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×