Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aspiryna na depresję


stracony

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że biorę ECA to będę brał 900mg aspiryny dziennie. Zobaczymy czy to pomoże na depresję.

900 mg aspiryny? Będziesz ociekał potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, O ile dobrze kojarzę Ty nie masz typowej depresji, poza tym, podobno jesteś w nowym związku? Samo zakochanie powinno dać niezłego kopa do życia.

 

Mi aspiryna usprawniła przepływ krwi co spowodowało, że nie czułam się taka zamulona i wypalona jak to jest na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dystymię- przewlekłą depresję z nawrotami i NN. Zakochanie mi dało niezłego kopa do życia. :D A aspiryny w takich dawkach nie biorę akurat na depresję tylko kardio- i neuro- protekcyjnie przy ECA- na odchudzanie. Aspiryna ma chronić serce i mózg przed potencjalnie szkodliwym wpływem efedryny i kofeiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Mad za odpowiedz.Z uwagi jednak na to,że jestem panikarą, chcialabym sie dopytać,czy rzeczywiście nie ma żadnej interakcji pomiędzy tymi lekami?Ja po Aspirynie zawsze czułam się lepiej,nawet jak nie brałam Pramolanu, pomagała mi,nie tylko na ból głowy ale właśnie poprawiała moje samopoczucie.Boje sie łączyc leki,stąd moje dociekania w kwestii brania aspiryny z pramolanem .Naprawde nie ma żadnych przeciwskazań?Marudzę ale tak mam w kwestii leków,powinniscie mnie zrozumieć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Jak masz obawy to przeczytaj ulotkę pramolanu- interakcje z innymi lekami i ulotkę aspiryny-interakcje z innymi lekami. Z antydepami czasami nie zaleca się łączenia aspiryny, ibuprofenu i paru innych pain killerów ze względu na możliwość krwawień z przewodu pokarmowego, ale tyczy się to nowszych antydepów-ssri, tlpd chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie znalazłam żadnych interakcji w ulotkach,jesli chodzi o te dwa leki..pytałam sie nawet lekarza..ale i tak wolałam zapytac sie Was,bo możliwe,że ktoś tutaj brał kiedys taki zestaw,tzn zadarzało mu sie łączyć te dwa lekarstwa.Wiem,że przy SSRI nie miałam brać,bo rzeczywiscie mogło wzmagać krwawienia..ale Pramolan to co innego,więc chyba sobie zapodam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się też z eksperymentalną praktyką przedawkowania kwasu askorbinowego (Witamina C) w depresji. Ponoć podnosi nastrój.

Ciekawe, a co do aspiryny można by połączyć z gingko biloba zawiera naturalne I MAO oraz poprawia ukrwienie mózgu

na pewno zniesię brak koncentracji spowodowany depresją.

 

-- 22 sie 2012, 22:53 --

 

A aspiryna powlekana (osłonka rozpuszcza się dopiero w dwunastnicy) przewlekle stosowana może powodować krwawienie z jelita

na ssri mam napisane skutki uboczne krwawienie z jelita, ale nic o łączeniu z aspiryną

zarówno ssri jak i kwas acetylosalicylowy są lekami bezpiecznymi (tu nie porównuję psychotropów z lekami, które można kupić w spożywczaku) można łączyć spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspiryna na depresje? Jeez, czego to jeszcze ludzie wymysla...pierwszy raz w zyciu o tym slysze. Stosowana jest w kardioterapii, ale depresja? I przedawkowywanie witaminy C? Ludzie, zacznijcie myslec jakos racjonalniej :roll:

No tylko eksperyment nie potwierdzony. ;)

 

-- 27 sie 2012, 11:36 --

 

A pomyliłem się na SSRI piszę by nie brać z aspiryną. ;) Ale i tak nie powinno zaszkodzić mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×