Skocz do zawartości
Nerwica.com

Islam - religią nienawiści ?


Gość Nortt

Rekomendowane odpowiedzi

CO sądzicie o postępującej islamizacji europy? O tym że nie można w Niemczech czy też Anglii zjeść kiełbasy w pracy podczas przerwy bo ''kolegę islamie'' to obraża, o tym że podczas meczu Niemcy-Turcja w berlinie było dwa razy więcej flag tureckich? O tym że we Włoszech i Francji zakazane są krzyże w szkołach, o bierności władz europy? Albo też o tym że w europie powstaje coraz więcej meczetów, w Anglii powstał taki zdolny pomieścić 14 tys ludu, zaś chrześcijanie w krajach islamskich nawet kapliczki nie mogą postawić?

O zamachach i nienawiści szerzonej przez tę wiarę nie wspominając?

 

Parę przykładów i cytatów z koranu

Sura XLVII, 4: "Kiedy wiec spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta".

 

Sura IX, 5: "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców tam, gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie na nich wszelkie zasadzki".

 

Kto uśmierca niewiernego, ten wykonuje wolę Boga, jak przekonuje

 

Sura VIII, 17: "To nie wy ich zabijacie, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym".

 

Co muzułmanin ma czynić wobec tych, którzy sprzeciwiają się islamowi?

Sura 5: 34 wyjaśnia:

 

...zostaną pozbawieni życia lub ukrzyżowani, ich ręce i stopy zostaną odcięte z przeciwległych stron lub wypędzeni z kraju.

 

 

A teraz parę linków

http://www.youtube.com/watch?v=ewwYHTn_xxc&feature=player_embedded - dobry spot wyborczy niestety, nie mógł zostać wyemitowany, ale cała prawda jest w nim zawarta.

- dobry dokument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaś chrześcijanie w krajach islamskich nawet kapliczki nie mogą postawić

To jest po prostu nieprawda.

Syria: w Aleppo jest bardzo wiele kościołów ormiańskich (wnętrze jednego na zdjęciu), w pobliżu dobrze zachowana średniowieczna świątynia św. Szymona Słupnika, gdzieś koło Krak de Chevalier widziałem kościół katolicki, w Damaszku wybudowano kaplicę św. Pawła w miejscu, gdzie według tradycji uczniowie pomogli mu w ucieczce wypuszczając w koszu za mury miasta. (na zdjęciu)

W okolicach Damaszku jest całe katolickie miasto i chyba jedyne miejsce w całej Syrii, gdzie można pijaka spotkać na ulicy. :D

Jordania: jest Skała Mojżesza w okolicach Petry, są kościoły w Ammanie

Indonezja, która też uchodzi za kraj islamski - kościołów jest multum - część protestanckich po Holendrach, 80% ludności wyspy Flores deklaruje katolicyzm - piękny kościół w Labuanbajo i polski misjonarz ks. Stanisław Wyparło.

W Libanie faktycznie nic nie widziałem, ale byłem tam za krótko.

Aleppo---Syria.jpg.4472b01c8683347cb5b9a8ab2c1b03d4.jpg

Damaszek---Kaplica-sw-Pawla.jpg.e3c5a947b9599be366de86b2079ede4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, może troszkę przesadziłem, to inaczej w większości krajów arabskich kościoła nie postawisz. Zresztą wszystkie przykłady które podałeś to budynki zachowane jeszcze z zamierzchłych czasów, spróbuj teraz postawić kościół, Indonezja jak sam zaznaczyłaś na niektórych wyspach to ponad 80% katolicy. Problem tyczy się głownie rejonów półwyspu arabskiego, czyli kolebki islamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Arabii Saudyjskiej w ogóle niewiernych nie wpuszczają. Kościoły w Syrii i Jordanii niektóre są starsze, niektóre nowsze. Dużo Ormian uciekło z Turcji do Syrii w czasie czystki na początku XX wieku. A zresztą wszystkie są odnawiane, bo inaczej by się zawaliły.

 

Z moich wojaży po świecie wynika, że wszędzie ludzie chcą żyć w spokoju, mieć pracę i odprowadzać dzieci do szkoły. A oszołomy wszędzie się trafiają i tam i tu. Nigdy nie miałem problemów z wejściem do meczetu poza czasem modlitwy co jest chyba uzasadnione. Nigdzie się nie spotkałem z wrogością czy nienawiścią, a poczucie bezpieczeństwa miałem większe niż wieczorem w centrum Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mnie chodziło głównie o problem emigracji, o tym jak muzułmanie zachowują się na starym kontynencie, na własnych włościach nikt sobie by syfu nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nortt, a wiesz, że tutaj masz rację i jest to ciekawa prawidłowość. Polacy nigdzie tak głośno i bez skrępowania nie przeklinają jak zagranicą. Filipińscy imigranci w malezyjskiej części Borneo, która też nota bene jest muzułmańska. Spora część to nielegalni. Przemytnicy papierosów, którzy gdzieś tam z Palawanu dopływają w swoich skorupach do wybrzeży Borneo. Stanowią ogromny problem przestępczy w Malezji. Cztery razy w tygodniu z Sandakan do Zamboanga na Mindanao odpływa prom z kilkuset osobami na pokładzie. 90% pasażerów to deportacje (płynąłem tym promem). Ale żebyś Ty widział jak oni na tym Borneo się modlą. Twarze nawiedzone, w ekstazie, miłość w oczach.... a u siebie na Filipinach totalna olewka. Spędziłem na Filipinach Boże Narodzenie i Nowy Rok. Na Pasterce ludzie w czapkach i z rękami w kieszeniach, handel na ulicach przez całe święta.

 

Która religia nie oczekuje od wyznawcy fanatyzmu? Może buddyzm, ale ja buddyzm postrzegam raczej jako filozofię niż religię. A poza tym wszystkie jak leci.

 

Przyszło mi kiedyś nocować pod gołym niebem w Tuluzie, a to takie francuskie miasto, gdzie na ulicach jest więcej kolorowych niż białych. Czułem się naprawdę nieswojo, ale nie wiem ile w tym było realnego zagrożenia.

 

Jeśli kogoś interesuje problem imigrantów to szczerze i gorąco polecam francuski dramat "La Haine" (Nienawiść) o trójce przyjaciół z francuskiego blokowiska - Żyd, Arab i Murzyn. Film jest naprawdę rewelacyjny. http://www.filmweb.pl/film/Nienawi%C5%9B%C4%87-1995-8106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która religia nie oczekuje od wyznawcy fanatyzmu?

No tak, tylko, że np. tzw. Moherowe Berety nie wysadzają się w powietrze zabierając ze sobą iluś nie winnych ludzi. Więc z dwojga złego plus dla katolicyzmu, którego też nie lubię, jest taki, że ten fanatyzm nie jest tak ekstremalny.

 

Wiem do czego zmierza Nortt, Pracowałem w angli przez rok i była tam kulturowo,jedna wielka sodoma i gomora. Jestem tolerancyjny, ale wychowałem się w kraju jednolitym kulturowo i chciałbym dalej w takim żyć.Chodzi mi o masowy napływ którego bym sobie nie życzył. Oczywiście masowy napływ jakiejś nowej grupy kulturowej, w tym przypadku islamu, tworzą taką zamkniętą społeczność, co takżę niesie za sobą szereg różnych patologi. Różnica kulturowa pomiędzy polakiem a anglikiem nie jest zbyt wielka, natomiast pomiędzy arabem tak. W sumie nie mam nic do tego racjonalnego islamu. Nie przeszkadza mi, że iluś jest w polsce, w tym jeden np. jest lekarzem, drugi prowadzi interes, trzeci zajmuje się czymś innym. Ale masowy napływ, sprawi także, że będą musieli korzystać z naszej i tak kulejącej opieki socjalnej, zdrowotnej, zabierali by miejsca pracy itd... Polacy odczuli by to na własnej skórze. I nie życzyłbym sobie w sąsiedztwie meczetu. I tak świątyń jest Ci u nas pod dostatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zofia1988, Czytałem tą książkę i w większości się z nią zgadzam. No ale świat uznał ją za obrazoburczą i że Oriana na starość postradała zmysły, bo krytyka islamu czy ogólnie multikulturalizmu nie jest akceptowana wśród tzw elit intelektualnych.

 

A odnośnie tych kościołów w krajach muzułmańskich np w Syrii to o ile jeszcze nie zostały zrujnowane w ramach działań wojennych, to gdy rebelianci obalą rząd to zapewne zostaną zniszczone przez radykalnych islamistów którzy przejmą władzę. W Egipcie po przejęciu władzy przez Bractwo Muzułmańskie nasiliły się ataki na kościoły koptyjskie i ogólnie Koptów, teraz też się to odbywa w ramach rewanżu za uwięzienie Mursiego, oczywiście w mediach głównego nurtu ci tego nie powiedzą, bo tam islam to religia pokoju zawsze. W Afganistanie Talibowie wysadzili olbrzymie o wielkiej wartości historycznej i religijnej posągi Buddy, podobnie było bodajże w Mali gdzie zniszczono unikatowe, zabytkowe prehistoryczne miasto Timbuktu, bo radykalni islamiści uznają wszystko co stworzone przed epoką Islamu za nieczyste i godne zburzenia. http://www.polskatimes.pl/artykul/747301,dramat-w-mali-islamisci-niszcza-zabytki-timbuktu-czy-zachod-powstrzyma-barbarzynstwo-zdjecia,id,t.html

Co radykalniejsi muzułmanie w Egipcie opowiadają się za zburzeniem piramid i sfinksów bo są przecież nieislamskie, no ale chyba za dużo turystów by mogli stracić i opinia światowa by ostro na to zareagowała, choć wiemy że islamscy radykałowie czasem za nic mają opinie innych i pieniądze z turystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fajnych cytatów można by też wybrać z "Biblii".

Kiedy władza cywilna i idee świeckie są o wiele silniejsze niż władze duchowne, duchowni muszą się dostosowywać do świeckich ideałów. Dlatego np. papieże tyle mówią o miłości, tolerancji, o potępianiu grzechu, a nie grzesznika. Kiedy ten proces znacząco dotknie świat islamu i tam duchowni zaczną głosić liberalniejszą odmianę swojej religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×