Skocz do zawartości
Nerwica.com

SAMODIAGNOZA JEST W BPD BEZWARTOŚCIOWA


Rekomendowane odpowiedzi

looney_tunes, ale osoby które mają BPD się wypowiedziały i je olałaś... to raz, a dwa że brakuje Ci w takim razie dwóch cech bordera (okaleczanie się i widzenie na czarno-biało), trzy to nie nazwałam Cię idiotką i nie miała na celu żebyś się tak poczuła tylko żebyś uzmysłowiła sobie że te dywagacje do niczego nie prowadzą... cztery ja nie mam zdiagnozowanego BPD , choć mam te cechy... ale póki nie mam diagnozy nie zajmuję się tym, nie doszukuję się bo to dla mnie nie ma sensu... czytać potrafię i pisać też jak widać... nie musisz strzelać jadem tylko dlatego że się z Tobą nie zgadzamy

 

 

Jakby nie patrzeć- to też typowe dla bpd. Okaleczanie się niekoniecznie, bo jestem acting-out- moja rodzina przez to cierpi. Właśnie męczy mnie te widzenie na czarno biało. Psycholog mi powiedziała, że mam prawdopodobnie zaburzenie osobowości, ja poszukałam na necie i bpd zdecydowanie pasuje, oprócz jednej cechy.

Jasne, że muszę to rozpatrywać, bo stracę niedługo ostatnich znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, I bardzo dobry pomysł z tą terapią, wiesz?

 

Borderline charakteryzuje się całym spectrum zachowań, tak jak każde inne zaburzenie. Nie trzeba mieć wszystkch zachowań z danego spectrum,żeby specjalista mógł zdiagnozować to zaburzenie.

To,że wydaje się Tobie,że te cechy osobowości pasują do Ciebie,....to mogą być złudzenia. Nie jesteś obiektywna w stosunku do siebie,żeby to móc stwierdzić.

I proszę Cię panuj nad tonem wypowiedzi. Konwersacja polega na wymianie zdań. A Ty chcesz mieć rację po swojej stronie przekonując wszystkich o jej słuszności, a nie masz na to dowodów i wystarczających argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że moi domownicy mnie wkurzają i to dlatego na nich krzyczę, nawet biję (braci), moja matka zwraca mi uwagę, że to ja nienormalnie reaguję i denerwuję się byle czym. Do mnie to potem dociera i mam poczucie winy, bo faktycznie przesadzam. Ale w momencie, jak się na kimś wyżywam, nie myślę o tym, bo jetem wkurzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, i to się przekłada również tutaj... bo nie zauważyłam by ktokolwiek tu Ciebie atakował...

a gdzie ja wykręcam kota ogonem niby? :shock: nie akceptuję krzywdzenia zwierząt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, a nie pomyślałaś że możesz być typem impulsywnym a nie border? nie wiem jakie tam są konkretne cechy ale to wyżywanie się na innych się zgadza

 

 

I dla borderów z acting out- jeśli już jestem, to zdecydowanie typ borderline, na pewno nie impulsywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, mogą być bordery w typie impulsywnym.

 

-- 21 cze 2011, 19:47 --

 

Korba: "czyli się już zdiagnozowałaś?"

 

 

"I dla borderów z acting out- jeśli już jestem, to zdecydowanie typ borderline, na pewno nie impulsywny."

 

Masz coś z głową, Korba? Podobno borderzy są inteligentni.............

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej twierdzę, że masz też elementy HZO.

 

Histrioniczne zaburzenie osobowości (osobowość histrioniczna, zaburzenie osobowości histrionicznej, łac. histrio - aktor) – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany przesadnym wyrazem emocjonalnym, teatralnością zachowań, staraniami o zwrócenie na siebie uwagi i prowokacyjną seksualnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś z głową, Korba? Podobno borderzy są inteligentni.............

 

wiesz, Tobie dogodzić nie sposób, jesteś niegrzeczna dosłownie do każdego i nic nie przyjmujesz, wszystko kontrujesz.

a na dodatek jeszcze obrażasz. na szczęście jestem acting in, więc nie odegram się na Tobie, tylko na sobie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm, Wy też mnie obrażacie, wmawiając mi histerię czy to, że chce sobie wmówić (podczas gdy ja się zastanawiam i mam ku temu powody). Korba albo nie chce zrozumieć co piszę, albo ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, taka jest prawda. I pewnie wszyscy mnie zjedziecie, bo trzymacie ze sobą i chyba nie dostrzegacie, że sami kilka razy mnie niesprawiedliwie potraktowaliście.

 

Mad_Scientist, ja nadal twierdzę, że jesteś no-lifer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×