Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2018 o 22:17, Abigail_1Sm25 napisał:

Świetna książka, świetny cykl 😍 Pożarłam szybciutko, nie spałam po nocach 🙂 i te opisy seksu 😉 

Mi się też bardzo podobała ta książka.

"Wojownicy. Ogień i lód" Erin Hunter

Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów żyją w niełatwej harmonii. Tymczasem na horyzoncie pojawiają się nowe niebezpieczeństwa... Ogniste Serce jest już pełnoprawnym wojownikiem Klanu Pioruna, jednak to nie koniec jego przygód. Nadchodzi zima, koty z Klanu Rzeki spoglądają groźnie na obfitujące w pożywienie ziemie innych klanów, a słaby Klan Wiatru ze wszelkich sił stara się uniknąć zagłady. Rosnące napięcie między klanami przekształca się w otwarty konflikt. Ogniste Serce obawia się zdrady wśród swoich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książkę "Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa" Tolkiena

Kraina Czarów to ziemia, gdzie na nierozważnych czekają pułapki, a na zbyt śmiałych – więzienne lochy. […] Królestwo baśni rozciąga się daleko wzdłuż i wszerz, w górę i w głąb i pełne jest najprzeróżniejszych rzeczy i stworzeń: znajdziesz tam wszelkiego rodzaju ptactwo i zwierzęta, niezliczone gwiazdy i bezbrzeżne oceany, czarowne piękno i czyhającą zewsząd grozę, radość i smutki przeszywające jak ostrze miecza. Ten kto tam zabłądzi, może chyba uznać się za szczęśliwca […].

Jedyna edycja w jednym tomie czterech magicznych opowieści Tolkiena (Łazikanty, Gospodarz Giles z Ham, Kowal z Podlesia Większego, Liść, dzieło Niggle’a) oraz baśniowego cyklu wierszy Przygody Toma Bombadila, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z Władcy Pierścieni. Wydanie wzbogacają fenomenalne ilustracje autorstwa Alana Lee, najsłynniejszego ilustratora dzieł Tolkiena, nagrodzonego Oscarem za scenografię do filmowej ekranizacji.

Książka jest idealną okazją dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów: ze smokami i piaskowymi czarownikami, morskimi potworami i hobbitami, rycerzami i krasnoludami. Ta niezwykła książka zawiera wszystkie klasyczne elementy prozy Tolkiena i zachwyci czytelników w każdym wieku.

700890-352x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Niewidzialny Pierścień" Anne Bishop

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewidzialny Pierścień jest relacją z tamtych wydarzeń. Gdy Jared, młody wojownik z Shaladoru noszący Czerwony Kamień, trafia do niewoli, na dziewięć długich lat zostaje skazany na świadczenie usług seksualnych. Wreszcie, nie mogąc dłużej znieść wykorzystywania i upokorzeń, zabija swą właścicielkę i trafia na targ niewolników. Tam kupuje go Szara Pani − Królowa z Dena Nehele, osławiona opinią, że nabywani przez nią niewolnicy znikają bez śladu. Szara Pani wraz z grupą kupionych niewolników wyrusza w drogę powrotną na swoje terytorium, uciekając przed ludźmi Dorothei SaDiablo, Najwyższej Kapłanki władającej większością Królestwa Terreille. Jared jest gotów na śmierć, ale bardzo szybko przekonuje się, że ani jego nowa właścicielka, ani towarzysze niedoli nie są osobami, za które się podają. Każdy skrywa mroczną tajemnicę, a co najgorsze − jest wśród nich zdrajca pracujący dla Dorothei. Wkrótce młody wojownik staje przed trudnym wyborem: odzyskać wolność czy zachować honor. Od jego decyzji zależy nie tylko jego życie, ale i przyszłość wszystkich Krwawych.

a także "Wojownicy. Cisza przed burzą" Erin Hunter

Zdrajca Klanu Pioruna został wygnany. Jednak Ogniste Serce nie może pozbyć się wrażenia, że Tygrysi Pazur czai się w mrokach lasu i szykuje się do zemsty. Nowy zastępca ma na głowie niemałe kłopoty – niezwykle gorące lato, ucznia skrywającego szokującą tajemnicę i przywódczynię, która stanowi cień samej siebie. A z każdym kolejnym upalnym dniem widmo nadciągającej burzy jest coraz bardziej realne...

 

 

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam "Przymierze Ciemności" Anne Bishop

Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły podczas burzy mocy, która przetoczyła się przez Królestwa, oczyszczając je ze skazy Dorothei SaDiablo. Po latach walk z plebejuszami zostało tu zaledwie stu Książąt Wojowników - bez przywódcy i bez nadziei. Theran Szary, ostatni potomek rodu Jareda i Lii, ma tylko jeden cel – podnieść z ruin Dena Nehele. Jednak najpierw musi znaleźć Królową, która zna Protokół, przestrzega kodeksu honorowego Krwawych i żyje wedle Starych Obyczajów. Cassidy to opuszczona przez cały dwór Królowa. Jest nieatrakcyjna i uważa się za niewystarczająco silną. Kiedy jednak zostaje wybrana na władczynię Dena Nehele, ponownie musi przekonać zgorzkniałych mężczyzn, by zechcieli jej służyć. Jednym z nich jest Gray, kuzyn Therana i Książę Wojowników, którego umysł i ciało zostały złamane torturami przez zepsute królowe Dena Nehele. Coś w nowej Królowej sprawia jednak, że mimo traumatycznych doświadczeń Gray pragnie jej służyć – odzyskując jednocześnie wiarę w to, że znów potrafi być silnym mężczyzną. Tylko Cassidy może przekonać Graya – i samą siebie – że nawet najgłębsze rany można uleczyć, czasami wystarczy tylko iskierka nadziei.

oraz "Wojownicy. Niebezpieczna ścieżka" Erin Hunter

Klan Cienia wybrał nowego przywódcę. Ogniste Serce przeczuwa jednak, że stary wróg wciąż pragnie zemsty na swoim poprzednim klanie. Tymczasem w lesie pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża życiu każdego kota. Klanowi Pioruna grozi unicestwienie jego przywódczyni odwróciła się od swoich przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy opuścił ich na zawsze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Pani Shaladoru" Anne Bishop

Przed wiekami Shaladorczycy, uchodźcy ze zniszczonego terytorium, znaleźli schronienie w Dena Nahele. Nim jednak zdążyli zadomowić się w nowym miejscu, władzę przejęły tam okrutne królowe. Zabraniały uchodźcom kultywowania rodzimych tradycji, a tych, którzy ośmielili się stawiać opór, bezwzględnie karały. Shaladorczycy – skazani na życie w rezerwatach –nigdy nie nazywali tej krainy domem. Cassidy – Królowa nosząca Różowy Kamień. Stawiająca czoła wielu przeciwnościom, stara się odbudować terytorium i udowodnić, że potrafi godnie władać zarówno nim, jak i jego ludem. Choć wie, jak trudne to wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że będzie zmuszona wezwać moce, które omal nie pozbawią jej życia. Oddany Cassidy Gray pomoże jej wyjść z tej próby obronną ręką, jednak już niebawem będą na nią czyhać kolejne niebezpieczeństwa. Czarne Wdowy dostrzegają w splątanych sieciach niepokojącą wizję – nadchodzi coś, co na zawsze zmieni i Dena Nahele, i jego Królową.


"Wojownicy. Czarna godzina" Erin Hunter

Klan Pioruna wygrał bitwę, która miała go unicestwić. Odwaga Ognistego Serca ocaliła jego pobratymców, chociaż jednego kota uratować się nie udało. Wygrana bitwa nie kończy wojny - nowy przywódca klanu zmierzyć się musi ze złowieszczymi zakusami Tygrysiej Gwiazdy, który nie spocznie, póki nie dokona zemsty na swoim poprzednim klanie. Nadszedł czas, gdy wypełnią się przepowiednie i narodzą się bohaterowie...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 12:04, Carica Milica napisał:

Byłam niedawno chora, a jak człowiek choruje, to nie ma ochoty na ambitną albo chociaż przyzwoitą literaturę. W moje ręce wpadł bestseller Empiku "365 dni" Blanki Lipińskiej. Literatura erotyczna. Dodam, że ja nawet Greya nie czytałam, a tu się zabieram za taką "literaturę". 50 stron, które przeczytałam zgwałciło moje oczy i mózg. Straszne, straszne. Chyba nikt nie przeczytał tego czegoś przed wydaniem. 

Ja czytałem 365 ,dla mnie super książka.Ale ja lubię takie momenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie czytam 17 ksiazek - nie zartuje :) Cos mnie wzielo na czytanie jednej z kazdego rodzaju, jakie lubie ksiazki, nie mam jedynie ksiazki o rozwoju osobistym. Chyba ciut mania ilosci mi sie wlaczyla na te ksiazki, ale trudno, przynajmniej mam co czytac na dlugi czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam zakładki w 3 książkach: "Skazane" /historie prawdziwe/, K.Borowskiej i A.Matusiak, "Trzy kroki od siebie", R.Lippincott,M.Daughtry,T.Iaconis, "Twarze depresji", A.Morawska.

Zwykle czytałam jedną książkę do końca i potem następną, a teraz jakoś nie udało mi się skupić na jednej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Podaruj mi jutro" Ilony Gołębiewskiej
Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się dzięki lokalnej legendzie o aniołach. Czy zyska poparcie kobiet z rodziny Horczyńskich, czyli Sabiny, Klary i Lilianny? Przyjazd redaktora prowadzącego program „Maluchem przez Polskę”, niesforna przyjaciółka podbijająca internet motywującymi filmikami, odkrycie podziemnych korytarzy we dworze, poszukiwanie przez Anielę ukochanego Witka, który przed laty zniknął bez wieści… Wszystko to sprawia, że życie mieszkańców dworu pełne jest atrakcji, humoru, ale  czasem także trosk. Zmartwieniem Anieli jest również konflikt Horczyńskich i ich sąsiadów Gajowiczów. W czasie wojny na Czarnym Szańcu doszło do pogromu oddziału partyzantki, w którym zginęli członkowie obydwu rodzin. Czy odnalezienie dzienników z czasów wojny pozwoli Anieli oczyścić dobre imię ojca, którego podejrzewano o zdradę?

Tajemnicza, intrygująca i pełna emocji opowieść o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i roli przeznaczenia. Autorka udowadnia, że trzeba podążać za głosem serca, otaczać się życzliwymi ludźmi i realizować swoje życiowe pasje.  

 

abd475dc021e2.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polece te ksiazki, ktore jakis czas temu przeczytalam, i te, ktore aktualnie czytam 🙂Niektore z nich sa takie dla mlodszych czytelnikow, ale mi to nie przeszkadza 🙂

 

Te, co przeczytalam:

 

Kartezjusz - Rozprawa o metodzie (filozoficzna)

Lise Bourbeau - Badz soba. Wylecz swoje 5 ran (psychologiczna)
Kerstin Gier - Czerwien rubinu (fantasy o podrozach w czasie)
W Bruce Cameron - Byl sobie szczeniak Ellie (obyczajowa)
Holly Webb - Tytus smutny szczeniak (obyczajowa)
Holly Webb - Mala Lotta i renifery (obyczajowa)
Holly Webb - Zagubiona w sniegu (obyczajowa)

 

Te, ktore czytam aktualnie:

 

Olga Gromyko - Zawod: Wiedzma (fantasy o wiedzmie)
Judith Bemis - Pokonac lęki i fobie (poradnik)
Sylvain Reynard - Raven (fantasy o wampirach)
Stephen R Covey - 7 nawykow szczesliwej rodziny (poradnik)
Holly Webb - Gdzie jest Rudek? (obyczajowa)
Eckhart Tolle - Potega terazniejszosci (psychologiczna)
Jill Kargman - Szkola dla snobow (obyczajowa)
Emerson Eggerichs - Milosc i szacunek (poradnik)
Kerstin Gier - Blekit szafiru (fantasy o podrozach w czasie)

Erich Fromm - Buddyzm zen i psychoanaliza (filozoficzna)

Holly Webb - Kto pokocha Psotke? (obyczajowa)

Anka Mrowczynska - Borderline. Autoterapia (poradnik)

Katarzyna Berenika Miszczuk - Wilk (fantasy o wilkolakach)

Anne Tyler - Poskromienie zlosnicy (komediowa)

Rachel Cohn - Nick i Norah. Playlista dla dwojga (romans)

Holly Webb - Czarus, maly uciekinier (obyczajowa)

 

A w poniedzialek zamowie sobie jeszcze trzy 🙂 O te:

 

Paweł Smółka: Kompetencje spoleczne (o rozwoju osobistym)

Colleen Hoover - Coraz większy mrok (thriller)

Dan Brown - Kod Leonarda da Vinci (kryminal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku książkach z tematyki północnokoreańskiej:
Dziewczyna o siedmiu imionach
Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności
Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej


I właśnie czekam, aż pocztą przyjdzie Herta Muller, uwielbiam ją, będzie czytane, pewnie na zmianę z Masłowską:
Lis już wtedy był myśliwym
Moja ojczyzna była pestką jabłka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×