Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Xanax (0,25) pomógł mi przetrwać w atakach największej paniki, wręcz ośmielę się stwierdzić, że ten lek jako jedyny "wyleczył" mnie z fobii. Nie mam jakiegoś problemu z odstawieniem tego leku, bo w sumie najdłuższy okres jaki brałam go codziennie to ok 2 tyg. przy zmianie leków (Paro-> niestety Sertralina). Teraz to głównie Xanax służy mi jako środek na sen-nic tak nie usypia mnie jak on i nie zapewnia takiego spokojnego snu, ewentualnie jako "tabletka bezpieczeństwa" od taka świadomość, że gdyby coś to jest on. Takie jedno opakowanie to spokojnie starcza mi na ok. 6mieś. A kiedyś w sumie w aptece przy wydawaniu recepty, dostałam xanax gratis z kończącą się datą i długo, długo po tym działał świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w ludzie sobie wkręcają ,że np.Afobam (akurat o nim często słyszałem ,że jest słabszy od xanaxu czy innego generyka).Nie jest słabszy tylko trochę pozniej się wkręca ze względu na inne substancje pomocnicze.

Chociaż sam jak kupuje ,to zawsze pytam a alprox :mrgreen: Z przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierała, że xanax i afobam a zomiren to niebo a ziemia. Zomiren słabizna i nie mam pojęcia czemu, ale na mnie nie działa dobrze i koniec, kropka. Nie wymyślam sobie, bo znam alprę dłuuugo i mam porównanie.

Piszę o tym dlatego, że jest zawsze dziwna nagonka na ludzi, którzy jednak czują różnicę w działaniu generyków i oryginałów. I udowadnianie na siłę, że nie mają prawa, bo substancje te same. A jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierała, że xanax i afobam a zomiren to niebo a ziemia. Zomiren słabizna i nie mam pojęcia czemu, ale na mnie nie działa dobrze i koniec, kropka. Nie wymyślam sobie, bo znam alprę dłuuugo i mam porównanie.

Piszę o tym dlatego, że jest zawsze dziwna nagonka na ludzi, którzy jednak czują różnicę w działaniu generyków i oryginałów. I udowadnianie na siłę, że nie mają prawa, bo substancje te same. A jednak.

Tu się zgodzę ,może na każdego jakoś inaczej to działa w czasie ataków ,zomiren ,ani afobam nie dały mi prawie nic xanax natomiast pomaga najlepiej .Niby to samo a jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przepisany Afobam 1 dziennie a na noc Bellergot, no i po tygodniu stosowania mam zacząć brać 2 Afobamy. Wiadomo obawiam się że się uzależnie więc nie wiem czy się do tego stosować. Lekarz przepisał mi to bym mogła jakoś funkcjonować z tym co mi się dzieje bo sprawa jest ciężka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak przez wakacje brałem afobam codziennie = praca. Nie byłem uzależniony fizycznie od niego w przeciwieństwie np do SSRI ale trzeba sie hamować, bo jeśli się lepiej poczujesz, pójdziesz w uzależnienie psychiczne a w dużych dawkach fizyczne tez. ja bym na Twoim miejscu wziął jedną, a później 1,5 i zobaczył jak organizm na to reaguje. Belargot to strasznie słaby lek, i nie wiem czy coś w ogóle da. Od niego zaczynałem, dopiero potem przerzuciłem się na Mianseryne, i ona ładnie usypia oprócz tego że rano z łóżka się zerwać nie idzie.

 

Masz jeszcze coś do tego, czy tylko Afobam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Afobam i Bellergot mam. Dzisiaj skontaktowałam się z lekarzem który mi Afobam zapisał i zapytałam co dalej skoro czuje się gorzej, a on na to że jeśli po tygodniu stosowania nadal będzie źle to odstawić i brać tylko Bellergot 2 tabletki dziennie. Chcialabym mieć coś co w końcu chodź trochę pomoże bo ile można się męczyć. Chyba że faktycznie to co biorę zacznie w końcu działać na mnie jakoś pozytywnie, ale jakoś w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam to tylko na kryzysowe sytuacje, więc co 2 czy 3 dni biore sobie teraz Zomiren. Dolegliwości są coraz mniejsze toteż coraz rzadziej stosuje alpre, ale jak potrzebuje coś dłuzej porobić np w garazu, to musze się troche znieczulić wtedy biore afobam, a teraz zomiren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze między tymi dwoma lekami różnica jest tylko w nazwie, chociaż czytałem ze Afobam jest lepszy. Dla mnie to, to samo. Jeśli odczuwam niepokój, nerwy, uścisk w mostku, czy trzęsące się ręce to biore sobie Zomiren i puszcza. Lęków jako takich nie mam. Afobam/Zomiren to dodatek do SSRI którymi lecze depresje i nerwice NN. Afobam uspokaja i rozluźnia. Moim głownym problem jest zołądek i jego ból, ale niestety na to leków jako takich nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax na mnie najlepiej , potem afobam , a dalej to już bez róznicy wsumie.

No właśnie z tego co czytałam na wielu ludzi Xanax najlepiej działa więc nie wiem czy mam coś nadmieniać lekarzowi na temat tego leku gdyby Afobam całkowicie zawiódł a jeszcze 3 dni i albo odstawiam albo kontynuuję zażywanie Afobamu(jeśli cokolwiek pozytywnego zdziała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax na mnie najlepiej , potem afobam , a dalej to już bez róznicy wsumie.

No właśnie z tego co czytałam na wielu ludzi Xanax najlepiej działa więc nie wiem czy mam coś nadmieniać lekarzowi na temat tego leku gdyby Afobam całkowicie zawiódł a jeszcze 3 dni i albo odstawiam albo kontynuuję zażywanie Afobamu(jeśli cokolwiek pozytywnego zdziała)

 

Nie nie , nie ma po co przepłacać , to minimalna różnica , ta sama substancja , różniąca się tylko otoczką tabletki ,substancjami pomocniczymi , bierz byle jaką alprę , jak afo zawiedzie to są klony[klonazepam]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×