Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ernest00 napisał:

Zazwyczaj mirta nasennie działa najlepiej w dawce do15mg. Zadziałać powinna od pierwszej tabletki. Zazwyczaj. Dawkę zwiększa lekarz A ty bierz tyle ile.zalecil bo na spanie jest właśnie 15 najmocniejsze. 

Może doświadczasz silnych emocjonalnych koszmarów bo.mirta potrafi mocno urealniać sny i prowadzićcnawet do erekcji xD serio

Czy tez mieliscie drżenia po mircie? Takie rozdygotanie ciala? Pomogła wam na lęki i na jaak dlugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 18:45, Marcelina 28 napisał:

Napisze mi ktoś tu obeznany w temacie po jakim czasie dawka 15mg mirtoru zadziala na spanie?Biore 3 dni. Zaspypiam szybko ale budze sie w nocy roztrzesiona. Czy zaskoczy po paru dniach czy trzeba zwiekszyc dawkę? Dodam ze jestem typem panikary ktora boji sie nawet Vit.C.

Najniższa możliwa, czyli 15mg. Ogólnie "na sen" podaje się najniższe dawki antydepresantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 13:55, Marcelina 28 napisał:

Hej. Dostałam mirtor  15 mg na silne napady paniki. Napiszcie czy mita zwiększ lęki. Proszę

Mysle ze 30tka powinna pomoc,mi bardzo ladnie pomagala,nie mialam lękow dlugie 5lat,sprawowala sie tez dobrze na anhedonie dawala kopa i energi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi prosze wlasnie odnosnie Mirtki?Bral ktos moze dawke 60mg?Moj lekarz mi to zaproponowal bo wie ze nic innego juz nie zatoleruje tylko Mirta i Mirta,i skoczyl na ten pomysl. bym podniosła dawke jeszcze wyzej.. na 60 ,teraz jade na 45,ale nie ma tego efektu nadal jaki oczekuje.Czy 60tka jest akceptowalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucy32 napisał:

Czy 60tka jest akceptowalna?

Co dla Ciebie znaczy akceptowalna? W sensie czego oczekujesz?

Dla mnie już 30mg było nie do zaakceptowania, ale mnie ona miała uśpić, a tego nie robiła. 60 też nic nie wniosła nowego, ale jeśli 45mg tolerujesz dobrze tylko czegoś brakuje to zawsze warto wypróbować dany lek do końca (chodzi mi do dawek maksymalnych w danym przypadku, żeby sprawdzić potencjał leku).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Co dla Ciebie znaczy akceptowalna? W sensie czego oczekujesz?

Dla mnie już 30mg było nie do zaakceptowania, ale mnie ona miała uśpić, a tego nie robiła. 60 też nic nie wniosła nowego, ale jeśli 45mg tolerujesz dobrze tylko czegoś brakuje to zawsze warto wypróbować dany lek do końca (chodzi mi do dawek maksymalnych w danym przypadku, żeby sprawdzić potencjał leku).

 

No wlasnie chodzi o to ze myslalam 45mg to juz najwyzsza dawka ale skoro lekarz mowi spubowac  na 60tke to tak zrobie,ale myslalam z ktos wie czy takie dawki sa stosowane.Jak mowilam myslalam ze 45 to juz najwyzsza z mozliwych.A spie po mircie nadal dobrze ale w dzien ma juz przewrotne dzialanie,mysle ze na tych wyzszych dawkach ostro noradrenalina dziala i dlatego mam taki niepokoj wewnetrzny,zwlaszcza po poludniu .Najlepiej dzialala na 30mg.I dlatego sie boje tej 60tki zeby mnie totalnie nie nosiło😩😩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiekszych dawkach od 30 zapomnicie o przymuleniu,wtedy idzie dobrze naped, w dzien,ja na 45 chodze jak turbina wiatrowa😆ciagle mi sie chce cos robic.Tylko brakuje juz tej pozytywnej energi,tej przyjemnosci z wykonywanych czynnosci,ale u mnie to juz dluga historia,w tym kierunku juz Mirta jakby przestala dzialac.Ale spie nadal dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2014 o 22:03, Tańczący z lękami napisał:

ależ to zamulenie bardzo szybko mija i do głosu dochodzi przede wszystkim działanie na receptory serotoniny i noradrenaliny, czyli działanie przeciwdepresyjne, poprawiające nastrój. Generalnie mnie ten lek pobudzał za dnia i sedował podczas zasypiania. Na spanie i depresję to naprawdę dobry lek. Mnie przeszkadzało jedynie i aż nadmierne pobudzenie w ciągu dnia, jak bym miał duracella w tyłku ;)

Zgadzam sie,tez czulam duracelki  w dzien na Mircie,to poranne przymulenie wystepuje tylko na początku brania jako efekt uboczny,w miare uplywu czasu Mirta sie rozkreca i daje świetny naped w dzien.Wspanialy lek. Post stary ale dla ciekawych jak najbardziej wart przypomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Biore mirtor od lutego,smieszna dawkę bo 7.5 mg. Pomaga na sen, napewno uspokaja tylko przeogromnie na nim tyje! Zawsze bylam szczupla 50 kg moglam jesc i jesc i nigdy nie przytylam a teraz na mirtorze wystarczy ze spojrze na jedzenie a na wadze przybywa. Od lutego 12 kg na wadze. Powiedzcie mi czy jak odstawie to wagga wroci do normy? Czy to zatrzymanie wody? Czuje sie wrecz napuchnieta.  Biore tez esci ale nie sadze ze od niego tak tyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Hej. Biore mirtor od lutego,smieszna dawkę bo 7.5 mg. Pomaga na sen, napewno uspokaja tylko przeogromnie na nim tyje! Zawsze bylam szczupla 50 kg moglam jesc i jesc i nigdy nie przytylam a teraz na mirtorze wystarczy ze spojrze na jedzenie a na wadze przybywa. Od lutego 12 kg na wadze. Powiedzcie mi czy jak odstawie to wagga wroci do normy? Czy to zatrzymanie wody? Czuje sie wrecz napuchnieta.  Biore tez esci ale nie sadze ze od niego tak tyje. 

To Mirtazapina zatrzymuje prawdopodobnie wode w organizmie,jesli apetyt masz w normie to zapewne ta woda.Ja tez na niej dostalam wiecej okraglosci ale do pewnego stopnia,pozniej sie zatrzymalo to.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 20:37, Lucy32 napisał:

Zgadzam sie,tez czulam duracelki  w dzien na Mircie,to poranne przymulenie wystepuje tylko na początku brania jako efekt uboczny,w miare uplywu czasu Mirta sie rozkreca i daje świetny naped w dzien.Wspanialy lek. Post stary ale dla ciekawych jak najbardziej wart przypomnienia.

 

a jak szybko mija zamulenie i włącza się energia jak z duracella :)?

Edytowane przez marcinzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcinzen napisał:

 

a jak szybko mija zamulenie i włącza się energia jak z duracella :)?

To zalezy,moze byc zamulenie poranne tydzien lub dwa,u mnie bylo tylko trzy dni , w porownaniu do ssri o wiele naturalniej dziala ,nie wyjalawia emocji i lbido,i ma naprawde niewiele skutkow ubocznych w porownaniu do innych lekow,rowniez na depresje u mnie w dawce 30mg i hulalo az 5lat,nie czulam ze wogole ja biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytylam na mirtazapinie 12 kg od lutego! Zawsze,ale to zawsze mialam wage 50-52 kg. Moglam jesc co chcialam a teraz waze 63 kg i mam wrazenie ze tyje z powietrza. Trzymam deficyt kaloryczny a czuje sie jak wieloryb,jakas taka napuchnieta. Lekarz kazal odstawic moja dawke czyli 7.5 mg. Powiedzcie mi czy po odstawieniu ubedzie mi chociaz kilka kilogramow? Mial ktos takie doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcelina 28 napisał:

A i powiedzcie mi czy odstawienie z dnia na dzień (tak kazał lekarz) mocno mnie przetrzepie(chodzi o lęki) jesli bralam 7.5 mg przez 4 miesiace?

Jeśli lęki wrócą to przez to, że nie jesteś wyleczona. Takie leki nie leczą, maskują jedynie objawy. 

Jak po 2-3 tyg nadal będzie nasilenie lęków to to już nie będzie wina odstawki.

 

22 minuty temu, Marcelina 28 napisał:

Powiedzcie mi czy po odstawieniu ubedzie mi chociaz kilka kilogramow? Mial ktos takie doswiadczenie?

To zależy 🙃 od tego ile z tych nadprogramowych kilogramów to woda, a ile tłuszcz. Jak woda to zleci szybko, jak tłuszcz to bez diety nidyrydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał:

Jeśli lęki wrócą to przez to, że nie jesteś wyleczona. Takie leki nie leczą, maskują jedynie objawy. 

Jak po 2-3 tyg nadal będzie nasilenie lęków to to już nie będzie wina odstawki.

 

To zależy 🙃 od tego ile z tych nadprogramowych kilogramów to woda, a ile tłuszcz. Jak woda to zleci szybko, jak tłuszcz to bez diety nidyrydy.

Mirte bralam tylko na spanie i apetyt bo mialam niedowage(a teraz nadwage) . Moj glowny lek to escitalopram, mirte ze wzgledu na przyrost musze odstawic.

Chodzi o to czy przy odstawce mirty moga byc jakies objawy odstawienne.

 

Tak wiem,ze leki nie leczą. Biore czynny udział w terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×