Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore lek od lutego b roku.Poczatki byly trudne bo dosc mocno potergowal moje lęji i mysli natretne, chyba zaczal mi dzialac po 1,5 moze 2 miesiacach.wiadomo pozniej bylo wmiare,czulam sie jakbym byla nakrecona i pelna energi, z chwila zwieksznia dawki dopiero mi sie zaczelo to zobojetneinie niestety, pozzniej zaczelam schodzic z 40 mg i od tamtego momentu juz mi tak zostalo niestety. Boje sie zmienaic lek, robilam chyba 2 podchody aby wytrzymac te dawke pol tak bo do tylu doszlam ale pzrez tydzien mialam takie leki i mysli natretne ze juz nie dalam dluzesz wytrzymac, wrocilam do calej a pozniej znow sie odwazylam i ajde teraz na polowce ;-) juz prawei miesiac. Ciezko mi bylo w robocie na paromercu ;-/. Dosc mocno mnie otumanial, ziewalam ciagle, senna bylam,mialam problemy z koncentracja, czesto ryczalam w kibelku w pracy,prace mailam stresuajca a jeszce ten stan, wprowadzanie leku, musialam tez trzyamc fason aby osoba z napzreciwka nie zauwazyla nic, taka dziewczyna w moi wieku ale straszna jędza, tyle krwi mi upila, walczylam parwie 3 lata tam, obecnie jestem na kuronu tzn od lutego bo juz nie dalam rady.

ale pzrezylam i to wprowadzanie leku i rozwiazanie umowy, dodam ze to byla moja ulubiona praca ;-/. pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: brał ktoś z was paroksetynę z przerwami np. kilku miesięcznymi czy kilkuletnimi? Czy to, że kiedyś przerabialiśmy skutki uboczne, oznacza, że trzeba ja przechodzić od nowa?

 

[Dodane po edycji:]

 

Takie pytanko: brał ktoś z was paroksetynę z przerwami np. kilku miesięcznymi czy kilkuletnimi? Czy to, że kiedyś przerabialiśmy skutki uboczne, oznacza, że trzeba ja przechodzić od nowa? Czy czas na ewentualne działanie leku jest wtedy krótszy? Czy tak jakbyśmy od nowa brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany1,

Gorzej jak bedziesz brac za czesto ten afobam i sie uzaleznisz. Ciezko jest z tego wyjsc.

 

 

bralem 0.5 mg przez 3 miechy i odlozylem bez zadnych konsekwencjii..Jak widac wszystko zalezy od organizmu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana,

Wg mnie mam tylko nerwicę lękowa i wahania nastroju. Robilem juz mase testow u psychologa i wykluczyli chorobe psychiczna.

To poradz się innego psychologa, bo to z pewnością nadaje się na terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ellaj, zle tzn. o ile masz powiekszone od normy?

Na watrobe dobre jest essentiale fotre. Mi kiedys bardzo pomoglo, dodatkowo lykalam stary, dobry sylimalor.

Na zaparcia dobry jest natomiast len lub owsianka :)

a co lekarz na te Twoje uboki powiedzial?

 

Jeżeli próby wątrobowe wychodzą źle, to nie ma innej opcji niż wizyta u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wiekszyłem paro na 4o mg unikam afobamu po możana nieżle wjebać sie wten lek o dstawienie to wielka kurwa ciekawe jak by sie sprawdził anafranil ide jutro do lekarza i go zapytam a usypja cie ten anfranil czy pobudza

 

[Dodane po edycji:]

 

jakom dawke bierzesz tego anarfilu z gory prosze o dpowieć jeśli możesz :D

 

[Dodane po edycji:]

 

mam zamiar dołonczyć do paro :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic dawke paro na 20 mg a dodać anfranil 10 mg wieczorem 40 to jednak za duzo jak na mnie staje sie strasznym nerwusem :roll:

 

a co lekarz na to? Sam sobie wymyśliłeś takie combo?

Moze nie warto kombinować? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze brac paro 40mg bralam i istny kosmos, jak uoludek bylam, zmneiszylam dawke na 30 i tak stopniowo, jesli chodzi o obecna dawke to biore 10 mg, lekarz kazal mi brac 20 mg ostatnio mialam ponad tydzien zlego nastroju niemalze depresyjnego. Juz od prawie miesiaca biore po pol a jak bedzie gozrej to wezme 20mg. Oj kolego nie kombinuj z tym paro tak. {Polecam moze persen forte, na mnie swietnie dziall i niezle mnie wyciszal to ziolowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zeszłam z paro, już piąty dzień nie wzięłam tej mojej 1/6 dawki i jest OK :D:yeah: Mam nadzieję, że nie będę już tego potrzebować i w ogóle nigdy do tego nie wrócę.

A teraz łykam Trittico w dawce 50mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paro nie czułam się zdrowo, przeszkadzało mi za duże wyciszenie emocji, zerowe libido i przede wszystkim słaby kontakt ze swoim wnętrzem, ze swoim JA. To przeszkadzałoby też w terapii, na którą zaczęłam chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekiedy tęskinie za zobojętnieniem i wyciszeniem emocji-ale wiem ,że na dłuższa mete to nie jest dobre(6 lat i tak guzik daje juz)...chcę odstawić paro..bo wpadam w skrajność..ach tylko ja i niektórzy tutaj wiedza o co chodzi

 

[Dodane po edycji:]

 

ale ciagły niepokój mnie wykańcza dzieki lerivonowi 2,5 roku udało sie jakoś przeżyc ok! nadal go biore ale wiem ,że wiecej się nakręcam niż to wszysto warte juz taka to histeryczka ze mnie-Spamilanie pomóż;-) :zonk:

 

[Dodane po edycji:]

 

LILIANA MASZ TRITTICO-DASZ RADĘ-mnie niestety pobudzał za bardzo-a moze nie dałam mu szansy? bo lekarka powiedziała ,że miał zadziałać nasennie od 1 tabletki a tu guzik-pobudził :-| wiec mi odstawiła-ach ja juz jestem taki dziwny przypadek :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stardoll, no to napisz pozniej jak tam te proby watrobowe bo jestem ciekaw

 

Zrobilam te proby - poziom aspat i alat mam praktycznie identyczny jak przed rozpoczęciem brania lekow. Biore paroksetyne, bardzo czesto bezno i do niedawna neuroleptyk. Wiec te leki wcale nie szkodza tak bardzo wątrobie :) a tego sie balam

 

 

Jak myslicie jak branie paroksetyny moze wplynac na kogos kto ma schizofrenie (ale nie jest jeszcze zdiagnozowany jako schizofrenik)? Moze to zaburzyc objawy choroby albo opoznic jej wybuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×