Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tygodnie. Nie pamiętam jak było bo miałem kilka podejść do tych leków (mirta,miansa), również w kombinacjach z innymi lpd. Miansa, to był mój pierwszy lpd, ale to bylo jakieś 11 lat temu. Pamiętam że po pewnym czasie, nie odczuwałem żadnej senności w ciągu dnia a później, lek nawet stracił właściwości nasenne.

Teraz np. po ok. 3 tyg. nie odczuwam żadnego dyskomfortu w ciągu dnia na tych lekach, tyle że ja mam już sporą tolerancje na to działanie wyrobioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tygodnie. Nie pamiętam jak było bo miałem kilka podejść do tych leków (mirta,miansa), również w kombinacjach z innymi lpd. Miansa, to był mój pierwszy lpd, ale to bylo jakieś 11 lat temu. Pamiętam że po pewnym czasie, nie odczuwałem żadnej senności w ciągu dnia a później, lek nawet stracił właściwości nasenne.

Teraz np. po ok. 3 tyg. nie odczuwam żadnego dyskomfortu w ciągu dnia na tych lekach, tyle że ja mam już sporą tolerancje na to działanie wyrobioną.

 

A czy pomógł w Twoich dolegliwościach czy stosowałeś tylko nasennie ? Jak z dawkami ? Ja tez mam wyrobioną "przyswajalośc" na leki wiec nie powinno byc zle .MNie dręczą leki , czy ten lek cokolwiek w tym temacie pomorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam szło z odstawianiem ? Biorę już pół roku w niewielkiej dawce 10 mg na noc ( bardzo dobrze na mnie zadziałało ) i psychiatra zalecił zmniejszenie na 5 mg . I klops , bo po 3-4 dniach muszę brać całą tabletkę , bo znowu wraca nocne budzenie się . Chciałabym odstawić, bo bolą mnie stawy , a to może byc efekt uboczny , no ale nie idzie mi to odstawianie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorota2014, Z tego co wyczytalem jak zmiejszasz dawke to sie wybudzasz,

masz dwie mozliwosci:

1.Poczekac az rytm dobowy ci sie wyreguluje za sprawa antydepresanta i nadal brac mianseryne

2.Poprosic lekarza o cos innego zebys mogla zastapic mianseryne, próbowalas brac cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... coś mi się zdaje że to moje tłuczenie serca może być objawem nadczynności tarczycy. Niedługo zrobię badania i zobaczymy, ale sporo wskazuje na to, że mianseryna spowodowała nadczynność tarczycy przez swoje działanie noradrenalinowe.

Miał ktoś z tym problem na mianserynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tygodnie. Nie pamiętam jak było bo miałem kilka podejść do tych leków (mirta,miansa), również w kombinacjach z innymi lpd. Miansa, to był mój pierwszy lpd, ale to bylo jakieś 11 lat temu. Pamiętam że po pewnym czasie, nie odczuwałem żadnej senności w ciągu dnia a później, lek nawet stracił właściwości nasenne.

Teraz np. po ok. 3 tyg. nie odczuwam żadnego dyskomfortu w ciągu dnia na tych lekach, tyle że ja mam już sporą tolerancje na to działanie wyrobioną.

 

A czy pomógł w Twoich dolegliwościach czy stosowałeś tylko nasennie ? Jak z dawkami ? Ja tez mam wyrobioną "przyswajalośc" na leki wiec nie powinno byc zle .MNie dręczą leki , czy ten lek cokolwiek w tym temacie pomorze?

Za pierwszym razem, czyli jakieś 10 lat temu (nie wiem, miałem coś ok. 17 lat) pomógł. Tylko porównując depresje z tamtego okresu, do tej teraźniejszej, to można powiedzieć że depresji nie miałem :) to były początki mojej choroby i zaburzenia nastroju nie były tak nasilone.

Jakieś 2 lata temu próbowałem tego leku solo w dawkach 30-60-90 mg i nie zauważyłem żadnej poprawy w depresji, z działaniem przeciwlękowym też kiepsko. Ogólnie w wyższych dawkach lepiej tolerowałem mirtazapine.

Jeśli już zacząłeś stosować ten lek, to myślę że warto poczekać i sprawdzić działanie. Jednak dawki przeciwdepresyjne to raczej 60-120 mg.

 

-- 09 gru 2014, 19:16 --

 

suwak, no mi po zażyciu minasy, następnego dnia gdy już się kończyło to nasenne/zamulające działanie, serce często przyspieszało ostro. Tyle że ja mam duże problemy z nadaktywnością układu współczulnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

No niestety coś jest nie tak z metabolizmem na neurolpetykach. Przecież ja po kwetiapinie nawet nie mam zwiększonego apetytu.

 

dokladnie i nie tylko na neuroleptykach. Ja tyje na kazdym SSRI. Te leki zaburzaja metabolizm i nie dajcie sobie wmowic, ze tyjecie bo wiecej jecie, albo, ze podkrecaja apetyt. Gowno prawda. Ja jem caly czas tyle samo, a tyje i puchne tylko wtedy kiedy jestem na lekach.

 

Niestety jak już siądzie metabolizm to już po ptokach bardzo trudno go znow ruszyc nawet ciężkimi ćwiczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metabolizm można ruszyć przede wszystkim dietą, jak ktoś je 2x dziennie i opycha się węglami na noc, to i metabolizm nie ruszy.

 

i tak i nie. Wlasnie sprawdzam ten temat. Ja mialem tak, ze praktycznie jadlem bardzo malo - dwa skromne posilki, czesto przeplatane dniem w ktorym spozylem jedna czekolade lub jogurt. Nie wierze, ze zwolniony metabolizm i tycie jest spowodowane własnie taka dieta. Na takich posilkach bez tabletek zrzucilbym lekko 7 kilo w 3 tygodnie. Uwazam, za malo prawdopodobne by dwa male posilki dzienie z wartoscia kaloryczna ok 800 kalorii mogly powodowac wieksze przybieranie na wadze niz regularne - 5/6 posilkow dziennie, ale dajacych razem dwukrotnie wieksza wartosc energetyczna - 2000 kalorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwak, Nie to że nie podeszła, byłem ciekaw jak wellbutrin zadziała, zawsze odmawiałem sobie tego leku z racji tego że jestem lękowcem, ale jak wiadomo reakcje na lek potrafią być skrajne u różnych osób. Niewykluczone że będę brał wella właśnie z doxą, chociaż chciałbym na razie uniknąć leków które w jakiś sposób "ruszają" serotoninę. Akurat doxa jest słabiutkim SRI w niskich dawkach.

 

-- 10 gru 2014, 16:06 --

 

mio85, ale piszę że metabolizm można przyspieszyć odpowiednią dietą, a nie że ktoś tyje od takiego czy innego sposobu odżywiania. To że pewne leki powodują tycie to fakt powszechnie znany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metabolizm można ruszyć przede wszystkim dietą, jak ktoś je 2x dziennie i opycha się węglami na noc, to i metabolizm nie ruszy.

 

i tak i nie. Wlasnie sprawdzam ten temat. Ja mialem tak, ze praktycznie jadlem bardzo malo - dwa skromne posilki, czesto przeplatane dniem w ktorym spozylem jedna czekolade lub jogurt. Nie wierze, ze zwolniony metabolizm i tycie jest spowodowane własnie taka dieta. Na takich posilkach bez tabletek zrzucilbym lekko 7 kilo w 3 tygodnie. Uwazam, za malo prawdopodobne by dwa male posilki dzienie z wartoscia kaloryczna ok 800 kalorii mogly powodowac wieksze przybieranie na wadze niz regularne - 5/6 posilkow dziennie, ale dajacych razem dwukrotnie wieksza wartosc energetyczna - 2000 kalorii.

 

Dokładnie . Ja zapisując się na siłownie miałem wszystko mierzone i wazone i co się okazało ? Że metabolizm mam na poziomie 40 latka a mam 25 lat masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni stosuje na sen dawki 7,5-15mg, mam wrażenie, że na następny dzień ten lek jakby jeszcze działa,

wyjątkowo zamula, tak że nawet pobudzającym Amisulprydem popitym kawą nie idzie stanąć na nogi,

więc jest beznadziejnie.

Odstawię Miansę na parę dni i wrócę do mniejszych dawek, typu 5mg itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do weteranów :). Dotychczas łykałem 37,5 mg anafranilu sr rano a wieczorem 30 mg lerivonu. Na ostatniej wizycie lekarz dorzucił mi do mojego zestawu 50 mg sertraliny. Jak myślicie, mogę zażywać ją rano z anafranilem czy przerzucić anafranil na wieczór? Niestety nie dopytałem lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy regularne stosowanie przez dłuższy czas mianseryny w dawkach 7,5 do 15 mg szkodzi,w jakimś większym stopniu ?.Nie ukrywam że jest jednym z najlepszych leków nasennych,jakie stosowałem,nawet zolpidem tak nie usypia ;)

 

-- 20 gru 2014, 22:43 --

 

Chyba nie powinno być problemów skoro to lek antydepresyjny i stosowany w większych dawkach ? Ale gdzieś czytałem że ryje szpik kostny,czy wyniki krwi zaburza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×