Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe...rozwiń to troszke... ale śni Ci się coś wtedy? czujesz coś, jakieś negatywne emocje? czujesz się spięty jak się budzisz, nerwowy? a może to jakiś przejaw braku akceptacji dla siebie, może chcesz się za coś ukarać i się bijesz....głupie to ale nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy:(nie słyszałam nigdy o czymś takim:/

 

rozmawiałes o tym z terapeutą?

 

pozdrawiam ulubiony kolego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio slyszalm ,ze 6 godzin snu to wystarczająco, moze nawet to samo źrodło. Co do samego spania mojej osoby to ja od zawsze nocne stworzenie jestem. W nocy lepiej mysle , lepiej działam , ale to co sie dzieje teraz to juz przesada ponieważ od kilku dni w ogóle nie moge prawie spać. Podejrzewam ,ze ma to związek ze zbytnim pobudzeniem nerwów inaczej przecież bym juz padła i było by to prawidłowe a tutaj nic a jak spie to bardzo płytko tak że, nie wypoczywam. Myślę o dopisaniu sie do waszej nocnej sesji na darkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że 15-letniej osobie lekarz może przepisać leki nasenne? Zmagam się z bezsennością od jakiś 2,5 lat, próbowałam melisy, wszystkich ziół, dostałam nawet leki uspokajające Hydroxyzinum, ale nawet po 5 tabletkach (choć zalecano mi jedną) nie mogę spać. A psychiatra nie chce wypisać... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problemy ze snem, po prostu po położeniu się, potrafię leżeć w łóżku nawet 5 godzin zanim zasnę, nawet gdy jestem strasznie zmęczony, ziewam i oczy same mi się zamykają.

Przykładowo wczoraj położyłem się o 22, a zasnąłem dopiero koło 4, już mi się chciało płakać, że będzie nieprzespana nocka, ale jakimś cudem zasnąłem...

Ja tak już dłużej nie wytrzymam. Do lekarza jestem zapisany na 25 sierpnia chyba, ale dla mnie to zbyt długo...

Bardzo proszę o pomoc bo ja już nie wiem co mam robić, błagam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udać się do lekarza POZ i powiedzieć o swoim problemie..

Być może podstawy Twojej bezsenności leżą w psychice, a być może w całkiem czymś innym. Nie jesteśmy w stanie tego ocenic. Dlatego powinieneś udać sie do lekarza.. on najlepiej będzie wiedział w jaki sposób Tobie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie melatoninę w aptece (bez recepty). Melatonina to naturalny hormon snu. Ludzie ją łykają przy problemach z bezsennością, przy zmianach stref czasowych, przy pracy zmianowej. Sama ją zażywam jak nie mogę usnąć i po pół godzinie odpływam. Na następny dzień nie jest się zamulonym ani sennym. Człowiek budzi się wypoczęty i wyspany. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :).

Więc tak, wczoraj się położyłem o godzinie 20, rodzinka mówi, że jak wchodzili do pokoju chyba o 21 i 23 to spałem. Mam takie uczucie, że nie spałem, tylko leżałem z zamkniętymi oczami przez cały czas (co chyba godzinke/dwie wstawałem żeby sprawdzić godzinę...), aż do godziny chyba 4, bo wtedy pamiętam, że zasnąłem i przebudziłem się o 6, po czym znowu zasnąłem i obudziłem się chyba o 10.

W ogóle nie pamiętam, żebym zasnął wcześniej niż przed godziną 4.

Wie ktoś co jest grane :(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matik3,

Przed snem pobiegaj ,wypij szklaneczkę ciepłego mleka

albo łyknij procha zawierającego melatoninę ( po kilku dniach powinno się unormować )

 

Z Twojego opisu ( miałem tak samo ze snem) to sprawa stresu lub depresji wiec na tym się koncentruj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Im_Back

Niczym się nie stresuję, a depresji na pewno nie mam (nie mam do tego powodu).

Łykam prochy: Melisa (Rano dwie tabletki i wieczorem), Neopersen Forte (godzine/dwie przed położeniem), Magnezin (rano i wieczorem) i pije syrop PASSISPASMIN (rano i wieczorem). Ale z tego co widzę, to po tym śpiący się robię już koło godziny 16/17, no ale problemy z zaśnięciem i tak mam.

 

@Raffuss

Do lekarza idę w środę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×