Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z mowieniem podczas dusznosci


marcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas dusznosci, ktore odczuwacie przy nerwicy trudno wam sie mowi ?Mowicie polslowkami,jak najmniej,bo wypowiedzenie dlugiego zdania zdaje sie poglebiac duszenie? To ponoc charakterystyczny objaw dusznosci w astmie...a ja taki objaw wlasnie mam. Pytam poniewaz nie wiem,czy jednak moja nerwica nie jest w rzeczywistosci astma.Wynik spirometrii jest kiepski,nie potrafilam w ogole wykonac tego badania,wiec nawet lekarz bedzie mial trudnosci z ocena wynikow...

 

Jak przebiegaja u was ataki dusznosci? Ja wtedy dysze jak zmeczony pies:D-taka sama szybkosc, cos dzieje sie tez z moim gardlem,cos jakby splywa-pomaga mi na to picie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak jak mówisz.Teraz mnie nastraszyłaś tą astmą :((

Jednak z tego co wiem,to przy astmie,ma się świszczący oddech,zresztą nerwicę mam juz 7 lat i duszności też,więc jakby to była astma,to już dawno coś by mi się stało nie?

Mi się wydaje,że duszności nerwicowe są podobne do każdych innych duszności,więc dlatego ten problem z mówieniem pewnie też jest przy różnych dusznościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam swiszczacego oddechu ale to astmy nie wyklucza...:(

 

Mysle,ze nerwicowe dusznosci nie sa podobne do astmowych. W 1 przypadku masz urojenia, ze sie dusisz,a w 2 naprawde sie dusisz i wystepuje jak najprawdziwszy skurcz oskrzeli...W badaniu jednak nie da sie nic wykryc u mnie,bo ja nie potrafie tego badania wykonac(tj.spirometrii) jedyne wyjscie to podanie mi srodkow na astme.Wtedy mzona zobaczyc czy np.taki berotec mi pomnoze na "atak".Jesli nie pomoze,to wiadomo co to:D Ale nie wiem,czy lekarz na to pojdzie...Bede jednak blagac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tym pisze,ze nie umiem tego badania wykonac,wiec u mnie nie ma mowy o orzekaniu o wynikach:D

 

Jednak swiadomosc,ze istnieje cos takiego,jak "nagly stan astmatyczny" spedza mi sen z powiek. Chce wiedziec,czy mam astme,czy nie.Marzy mi sie wrecz zobaczyc osobe z prawdziwym atakiem astmy i porownac:D Uwazam,ze powinno sie zamieszczac modelowe filmiki w necie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam swiszczacego oddechu ale to astmy nie wyklucza...:(

 

No to super.Muszisz pamiętać,ze są tu osoby tak samo chore jak ty ;/ Teraz przez ciebie sobie wkręciłam tą astmę i też się boję.Rozumiem,że się martwisz,ale nie nakręcaj innych. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem,że nie mogę iść :( Mam nardzo silną agorafobię :( i dlatego tak się boję,bo nie pójdę do lekarza.Teraz mam nawrót i od 4 miesięcy nawet do ogródka nie wyszłam.Naprawdę się nakręciłam i teraz się martwię :( Pocieszam się tym że juz 7 lat mam te duszności,więc jakby to była astma to juz bym zemdlała albo coś by mi było,a mi zawsze przechodzi.Czasami tylko jeszcze przez sen jest mi duszno,i wtedy budzę się z paniką.Jednak zazwyczaj podczas snu mi przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badanie robi pielegniarka a sprzet to mala "skrzynka". Pielegniarka moze wpasc do Ciebie do domu (pewnie jak zaplacisz)

Tez pocieszam sie tym,ze tyle lat sie juz "dusze" a jednak podczas atakow dusznosci blada nawet nie jestem.Aczkolwiek skrzydelka nosa mi sie poruszaja,jak lapie wtedy powietrze:/

 

Badzmy jednak dobrej mysli!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×