Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABAPENTYNA (Epigapent, Gabagamma, Gabapentin TEVA, Neurontin, Symleptic)


zaqzax

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      8
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam testować Neurontin, ale ciężko wyczuć jak działa bo ciągle trzyma mnie kac po baclofenie :?

 

-- 4 maja 2015, o 12:58 --

 

Kuuuu... Miał być łagodny i delikatny lek, a nie jestem w stanie wejść nawet na podstawową dawkę :why: Ja się nie nadaję do farmakoterapii pierdole, będę pić melisę i medytować w ogródku o poranku :evil:

 

-- 7 maja 2015, o 10:38 --

 

Ale trzeba przyznać, że chociaż śpi się na tym czymś elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, obecnie nie wiem, na jakie zaburzenia.

Kiedyś miałam „tylko” nerwicę lękową i agorkę, teraz się pochrzaniło, jest w sumie bardziej depresyjnie niż lękowo.

Chciałam łagodny lek, który wyrównałby nastrój, nie był eseserajem, z lekkim potencjałem antylękowym, pozwalającym zmniejszyć popyt rynkowy na alprazolam :angel:

Psych zaproponował dawkę docelową 300x3, ale się nie upierał, dał wolną rękę, kazał dopasować do reakcji.

No i mam kłopot. Rozpiętość dawkowania duża, t1/2 krótki.

Zaczęłam chyba za ostro, już na 300x2 bóle stawów, okropne zawroty głowy z uczuciem spadania do tyłu (nie muszę chyba tłumaczyć, jak nakręcające lęki), osłabienie, dziwne drgaweczki mięśni, nastrój na poziomie podłogi, ble.

Teraz próbuję od nowa, powolutku, piernicząc się z odsypywaniem proszku z kapsułek.

Nie mam pojęcia, jak zoptymalizować dawkę.

Może jednak brać te 300x3, przemęczyć z ubokami i nie babrać z dzieleniem?

Nigdy nie próbowałam stabilizatorów, nie wiem, jak to coś ma działać i na co zwrócić uwagę, ogólnie błądzę we mgle:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, tak, jak piszesz, lek ma bardzo krótki okres półtrwania, chociaż jest również wersja o spowolnionym uwalnianiu, więc jest nadzieja na dawkowanie 1xdziennie. Póki co ten lek powinno się brać 3xdziennie przy leczeniu długofalowym. Ja biorę go dość nieregularnie i niestety po 8h mam już objawy odstawienne. Wówczas powraca "spina" i drgania mięśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, zaraz zaraz, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem.

Myślisz, że część nieprzyjemnych objawów jakie mam to niekoniecznie skutki uboczne wprowadzania gaby ale już skutki spadków stężenia? Tak?

Może coś w tym jest, bo póki co biorę 1xdz, może lepiej jednak mniej a częściej.

Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ten lek powinno się brać 3xdziennie przy leczeniu długofalowym.

no to faktycznie fajnie niefajny lek , jak trzeba musowo brać 3X dziennie ,żeby nie poczuć uboków z odstawienia .

I czy ten lek coś leczy , a jeśli tak to co ,,, oprócz zaleczania ataków padaczkowych >bo w lękach to raczej chyba nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, 3xdz nie byłoby problemem, gdybym poprosiła o setki na początek.

Odsypywanie drobnego proszku z kapsułki 300mg i wsypywanie z powrotem jest megaupierdliwe, nie umiem równo, wszystko się rozsypuje i 2/3 do śmietnika:/

A może źle robię, może można jeść toto bez osłonki?

Hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzielę kapsułki i łykam ten gorzki proszek :) chyba lepiej częściej a mniej niż dużo a rzadziej, no chyba, że wyłącznie w celu doraźnym

a teraz powiem na co on u mnie działa: a) zmniejsza mi zespół niespokojnych nóg b) zmniejsza tiki c) rozluźnia spięte ciało d) zmniejsza fobię społ. e) zmniejsza lęk Biorę go póki co bardzo krótko więc nie powinienem w ogóle się wypowiadać, ale to zauważyłem na pewno. Z minusów: a) w połączeniu z piwem mega zamula i działa depresyjnie b) upierdliwe dawkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JERZY1962, aż poleciałam sprawdzić :P Da się, gorzkie, ale z pepsi może być :P Imovane gorszy ;)

Tańczący z lękami, ano w takim razie zobaczymy za jakiś czas co się wykluje z tego eksperymentu. Powodzenia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×