Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zamek w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem brzmi dosc idiotycznie dlatego jest to dla mnie dosc krepujace. Mam 18 lat i nie mam zamka w drzwiach mojego pokoju. Moi rodzice uwazaja, ze zamek jest czyms w rodzaju odciecia sie od rodziny, ogrodzenia sie. Moze mysla ze bede sie tam barykadowac kiedy beda na mnie krzyczec i nie beda mogli mnie dorwac zeby efektywniej wjezdzac mi na psychike? Ale to juz z troche innej beczki. Mama twierdzi ze szczytem niesmaku byloby, gdybym zamknela sie z chlopakiem w pokoju. Mieszkam na tym samym pietrze co moja babcia ktora jest bardzo religijna i przypuszczam ze przerazilaby sie gdybym chociaz siedziala mu na kolanach. To wlasnie z nimi (dziadkami) jest problem. Kiedy np (wybaczcie intymnosc tej sytuacji:P) gole nogi babcia wchodzi, patrzy co robie (czasami nawet specjalnie przybiega slyszac moja maszynke) i zaczyna mi opowiadac o tym, ze nie powinnam tego robic. Kiedy sie przebieram dziadek wchodzi (mam taki mozna powiedziec podwojny pokoj wiec nie wszystko widac od razu), kiedy ja krzycze sie ze sie ubieram on podchodzi do mnie (bo niestety ma slaby sluch) i pyta "co?". Wiem, ze moj problem jest idiotyczny, ale czy nie mam prawa do tego rodzaju prywatnosci, a rodzina nie przyjmuje tego zbyt osobiscie? Moi rodzice robia mi od zawsze problemy o to ze chodze do chlopaka a nie on do mnie (bo to nie wypada) ale to wlasnie jest powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rushia, rodzinna powinna uszanowac Twoje prawo do prywatnosci i pukac zanim wejdzie do pokoju -to juz kwestia kultury. Babci trzeba wybaczyc, kilkadziesiat lat temu golenie nog bylo nie do pomyslenia, teraz to norma, czasy sie zmieniaja, a jak to sie mowi -starych drzew sie nie przesadza. Mozesz dla babci powiedziec, ze jak kiedys nie bylo tv, a teraz sa tak samo i z maszynkami. I popros rodzine zeby pukala do Twojego pokoju jak wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg dowodu jestes juz dorosla, takze jak nie w domu to zawsze mozesz sie zamknac gdzies indziej. Wazne abys znala metody antykoncepcji i ich uzywala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×