Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co robić od jakiegoś czasu mniej więcej pół roku mam dziwne napady zaczynam się szybko denerwować i nie umie wtedy opanować swojego zachowania zdarza się ze sama zaczyna się bić po nogach i wpadam w szał nie wiem co mam z tym zrobić źle się z tym czuja cały czas się denerwuje nawet teraz gdy pisze o tym muszę coś z tym zrobić to ten ciągły stan niszczy wszytsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze sa emocje w Tobie, ktorych nie potrafisz nazwac, uswiadomic sobie. Opisujesz swoje zachowanie, ze denerwujesz sie, bijesz itd. ale czy np zaobserwowalas co sie dzieje zanim tak sie zdenerwujesz, w jakich jest to sytuacjach? to jest jedna bardzo wazna sprawa, a druga to co myslisz, co takiego przychodzi wtedy do glowy, ze doprowadza Cie do takiego stanu. Jako psychoterapeuta poznawczo - behawioralny, najwieksza uwage przykladam do mysli. Emocje sa skutkiem interpretacji sytuacji, naszych mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja podświadomość najwyraźniej nie jest w stanie sobie z czymś poradzić , dlatego daje o sobie znaki w postaci szybkiego denerwowania się bądź też agresji.

Jakiś problem o którymś zapomniałaś fizycznie , wciąż siedzi w Tobie mentalnie i dlatego daje o sobie znaki.

 

 

Pozdrawiam mr.thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekontrolowane napady autoagresji (bicie się, samookaleczanie itp.) są często skutkiem kumulacji negatywnych emocji. Czasem napady takie mogą też świadczyć o jakichś zaburzeniach nerwicowych (lękowych). Osoby, którym trudno panować nad swoimi reakcjami mają również problemy z kontrolą ekspresji emocjonalnej. Bardzo ważne jest, w jakich okolicznościach zdarzają się takie napady bicia się, jakie objawy temu towarzyszą, co człowiek myśli bezpośrednio przed atakiem? Istotna kwestia to również zastanowienie się nad swoją sytuacją rodzinną, zawodową, społeczną... Co mogło się przyczynić i być "wentylem" dla takich niekontrolowanych reakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nazywam sie Pawel, ale koledzy nazywaja mnie Pj, gdyz obecnie mieszkam w Anglii. Jestem tutaj juz 5 lat, studiuje i pracuje. Staram sobie stworzyc szczesliwe i sadysfacyjonujace zycie, ale zmagam sie bardzo z moimi stanami psychologicznymi. Jestem bardzo wrazliwym czlowiekiem, ktory nie potrafi poradzic sobie z wieloma wymaganiami zyciowymi, jakby chociazby sytuacje towarzyskie. Ludzie mnie zawstydzaja, przerazaja i wprowadzaja w powazne stany depresyjne. Ucieczka: sex, alkohol, obzarstwo.

 

Prowadze bloga: pielgrzym.blog.pl

 

Jezeli ktos ma ochote poczytac, i dac mi pare rad, bede wdzieczny. A moze podzielic sie podobnymi przezycami. Wiem, ze nie jestem sam i chce przestac zyc w przeswiadczeniu, ze jestem sam i wstydzic sie swoich problemow.

 

Moj e-mial: cangrejo@o2.pl

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pjanec, na pewno nie jesteś odosobniony ze swoimi problemami. Wiele osób odczuwa lęk w sytuacjach interpersonalnych, obawia się, jak wypadło w oczach innych, jakie zrobiło wrażenie. Niektórzy wstydzą się, są nieśmiali, mają wrażenie, że nie potrafią wycedzić z siebie żadnego słowa. Nieśmiałość to dość powszechna cecha osobowości. To, co potocznie określa się nieśmiałością, stanowi zwykle dyskomfort i zahamowanie behawioralne w obecności innych. Nieśmiałość na pewno nie jest lękiem społecznym, socjofobią, introwersją czy brakiem towarzyskości. To inne terminy, konotacyjnie dość blisko usytuowane nieśmiałości, ale jednak znaczące coś innego. Jak twierdzi znawca nieśmiałości - Philip Zimbardo - nieśmiałość stanowi złożoną przypadłość, która obejmuje szerokie kontinuum psychologiczne: od lekkiego okazjonalnego uczucia skrępowania, przez nieuzasadniony lęk przed ludźmi, do traumatycznych i skrajnych przeżyć nerwicowych. Więcej o nieśmiałości mówi psycholog w filmiku pod linkiem:

 

http://portal.abczdrowie.pl/niesmialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×