Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 3 tydzień, od tygodnia 50 mg,z dnia na dzień jest coraz gorzej, nie mogę wyjść z domu i nie mogę pracować, spróbuję Jescze parę dni jeśli chodz odrobinę się nie zmieni to odstawie bo dzisiaj myślałem że jeszcze chwila i oszaleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, zwiekszyles dawke na 50 mg ? jesli tak to mozesz odczuwac takie skutki ...kazde zwiekszenie dawki wiaze sie z mozliwoscia ubokow- ja po podniesieniu sertry z 50 na 100 myslalam, ze sobie cos zrobie... nigdy nie bylam w takim stanie...szybko wrocilam do 50 mg by za tydzien przerzucic sie na paro ktora biore od 3 tygodni ...Sertralinie dalam duzo czasu na rozkrecenie sie, bo prawie 5 miesiecy jednak bylo coraz gorzej...

ale nie mozna sie sugerowac tym co na kogo dziala, bo kazdy jest inny, a uboki mina i zacznie sie dzialanie leku.

ratuj sie jakims benzo kiedy juz nie mozesz wytrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26 no to pytanie zasadnicze ile bierzesz i jak długo ?

Biorę miesiąc 50mg jak próbowałam zwiększyć do 75 to czułam się gorzej więc wróciłam do 50

 

-- 05 maja 2015, 10:53 --

 

Biorę 3 tydzień, od tygodnia 50 mg,z dnia na dzień jest coraz gorzej, nie mogę wyjść z domu i nie mogę pracować, spróbuję Jescze parę dni jeśli chodz odrobinę się nie zmieni to odstawie bo dzisiaj myślałem że jeszcze chwila i oszaleje...

Ja jak przechodziłem z wenli na ser te to dopóki brałam serte z wenla było ok złe samopoczucie zaczęło się gdy brałam już tylko sama serte więc to co ty odczuwasz to nic innego jak skutki uboczne na pewno miną ja biorę miesiąc i nadal mam a i działania leku narazie nie zauważam ale będę cierpliwa powiedziałam sobie ze jak serta nie zadziała to nie zmieniam już na kolejny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skutki uboczne tego leku są najdluzsze i najgorsze ze wszystkich leków które brałem, Choć dzisiaj jest już trochę lepiej.zacząłem się nawet zastanawiać czy to skutki uboczne czy nietolerancja leku czyli jego działanie tak na mnie wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee jak biore sertaline 100mg jak bym se do tego dolozyl paroteksyne dobrze by bylo co myslicie czy wenle ?

A ty sam sobie odbierasz leki i dawki czy to zalecenie lekarza? Ja bym się bała brać takie dawki i leki o podobnym działaniu typu ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo zazwyczaj lepiej jest zwiększyć dawke jednego leku niż dodawać drugi, sertralina maximum to 200 mg więc warto najpierw to spróbować, ja sprawdzilem paroksetyne w najwyższej dawce 60 mg no i czułem sie zmęczony, nie mialem motywacji do niczego, nastrój taki sobie, musiałem palić fajki żeby odczuwać większe zrelaksowanie, no ale bralem paroksetyne przez 4 lata więc tolerancja duża...łączy sie dwa ssri w bardzo wyjątkowych sytuacjach i pod kontrolą lekarza, ja mam dużą tolerancje na paroksetyne więc zmniejszam według zaleceń lekarza do 20 mg paroksetyny na noc, aktualnie już biore 30 mg, i w ciągu najblizszych dni niska dawka sertraliny na rano no i cały czas klonazepam żeby przetrwać objawy odstawienne paroksetyny i objawy rozpoczęcia leczenia sertraliną....normalnie takie połączenia leków sie rzadko stosuje, bo więcej skutków ubocznych i zespół serotoninowy prawdopodobny, bezsenność, niepokój, nerwowość...no i paroksetyna, sertralina i wenlafaksyna wpływają na te same enzymy wątrobowe przez co mogą działać łącznie w zbyt dużym, niekontrolowanym nasileniu.....skoro bierzesz dawke 100 mg sertraliny to warto spróbować 150 pozniej 200, przy kazdej zmianie poczekac do 2 tygodni na efekty, z początku przy podwyższaniu jest gorzej, no ale te 150-200 mg sertraliny to już dodatkowy efekt dopaminowy sie aktywuje przy tej dawce, możliwe większe pobudzenie i dużo mocniejsze działanie i więcej energi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Od jakiegoś tygodnia czy dwóch nie biorę sertry. Tak po prostu przestałam. I co? I nic. Nie ma jakiegoś żadnego szczególnie podłego samopoczucia, nie ma nawet żadnych skutków odstawienia, a myślałam, że chociaż taki "efekt" będzie, skoro nie działa na mnie pozytywnie ysz.gifźrenice jak spodki po przedawkowaniu się nie liczą.

Edytowane przez SmutnaTęcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×