Relacje z psychologiem

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Relacje z psychologiem

przez Aja93 24 sty 2016, 22:19
Witam.
Od ponad roku uczeszczam na terapię uzależnień, marihuany nie pale juz od dawna ale na terapię nadal chodzę dwa razy w tygodniu.
Jestem bardzo przywiązana do mojej psycholog, jest dla mnie bardzo ważna osoba w życiu czasem wydaje mi się ze gdyby nie Ona to nie było by mnie już na świecie.
Lecz niepokoi mnie to że cały czas o niej myślę, nie mamy ustalonego czasu zakończenia terapi a ja ciągle obawiam się ze ten koniec niedługo najdzie a ja sobie bez niej nie poradzę.
Często podczas terapii chciałam się zapytać czy jej na mnie zależy, czy mnie lubi itp. Ale wiem ze nie powinnam zadawać takich pytań.
Czy uważacie że powinnam jej powiedzieć jak bardzo dla mnie jest ważna, że nie wyobrażam sobie zakończenia terapi itp?

Relacje z psychologiem

przez takatamwariatka 24 sty 2016, 23:04
Witaj,
Myślę, że powinnaś powiedzieć swojej psycholog, co czujesz. Skoro tak wiele jej zawdzięczasz, przywiązanie jest zrozumiałe. Jednak, żeby terapia działała w 100% powinno się psychologowi mówić, co czujemy, również jeśli chodzi o relacje z nim. Jasnowidzem nie jest i nie zgadnie tego. Taka wiedza może nakierować Twoją terapeutkę na to, w jaki sposób dalej pokierować terapią.

Relacje z psychologiem

przez piotr31 25 sty 2016, 01:25
Aja93 napisał(a):Witam.
Od ponad roku uczeszczam na terapię uzależnień, marihuany nie pale juz od dawna ale na terapię nadal chodzę dwa razy w tygodniu.
Jestem bardzo przywiązana do mojej psycholog, jest dla mnie bardzo ważna osoba w życiu czasem wydaje mi się ze gdyby nie Ona to nie było by mnie już na świecie.
Lecz niepokoi mnie to że cały czas o niej myślę, nie mamy ustalonego czasu zakończenia terapi a ja ciągle obawiam się ze ten koniec niedługo najdzie a ja sobie bez niej nie poradzę.
Często podczas terapii chciałam się zapytać czy jej na mnie zależy, czy mnie lubi itp. Ale wiem ze nie powinnam zadawać takich pytań.
Czy uważacie że powinnam jej powiedzieć jak bardzo dla mnie jest ważna, że nie wyobrażam sobie zakończenia terapi itp?

Powinnaś zawsze pamiętać, że terapeuta NIE jest naszym przyjacielem kolegą. Wykonuje swoją robotę, a jeśli czujesz się dobrze w trakcie terapii ufasz mu czujesz do niego pozytywne emocje to świadcz tylko o tym że dobrze wykonuje swoją pracę.
Pewnie doskonale wie że ją polubiłaś i nie powinna Cię z dnia na dzień odstawić od terapii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Relacje z psychologiem

przez sanchita 27 sty 2016, 19:32
Proces kończenia terapii to jest cały jakby osobny rozdział. Powinno być przepracowywane i w długiej terapii zajmuje minimum kilka miesięcy.

Sortuj wg