Borderline, czy nerwica ?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Lexy 28 mar 2013, 14:15
Witam

Mam na imię Marta, mam 24 lata.

Ostatnio odczuwam u siebie wzmożone ataki gniewu, szlag mnie jasny trafia, kiedy chłopak robi coś nie po mojej myśli, kiedy dzieje sie nie tak jak sobie zaplanowałam, kiedy przychodzą do mnie klienci i cos mi u nich nie pasuje, kiedy w domu ktoś odpowie coś trochę inaczej niż chciałam... w sekundę rośnie mi ciśnienie nagadam , uzyje wszystkiego co przykre a nawet mam ochote przyłożyć ! ...

Irytacja, gniew, złośliwość, ciśnienie które mnie wręcz rozpiera, a wszystko działa jakbym miała klapki na oczach, nie zwazam na to ze kocham ta osobę. Podejmuję glupie decyzje pod wpływem tego gniewu i generalnie ludzie mnie wkurzają. Po godzinie sie uspokajam, zaczynam załowac wypowiedzianych słów i zachowania.

Nie znam sie na psychologii ale słyszałam o borderline i słyszałam o nerwicy. Czy ktoś może zrobić mini diagnozę, lub doradzic jak sobie z tym radzić zanim pójdę do psychologa?

Dzięki.

przez Saraid 28 mar 2013, 14:29
Lexy, raczej diagnoze ustala lekarz i tego najlepiej się trzymać a nie snuć domysły bo coś ktoś napisał na forum i tym się sugerować.
Saraid

przez Lexy 28 mar 2013, 14:43
umówić się do lekarza to ja mogłabym dopiero czwartek piatek w przyszłym tyg, kiedy bede miała wolne...boje sie , że do tego czasu kogoś pobije.. ^^ poza tym coś to tak cięzko przychodzi zeby sie wybrac....moze jest tutaj dostępny zawodowy psycholog, albo moze macie namiary na jakiegos dobrego psychologa online?

-- 28 mar 2013, 13:44 --

....
lub na jakieś materiały, strony, ksiązki??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 28 mar 2013, 14:52
Nikt "online" ci nie zastąpi kontaktu w cztery oczy ze specjalistą który postawi diagnozę nie tylko po przedstawionych objawach ale też na podstawie obserwacji jak się zachowujesz itd.; ciężko się zebrać na wizytę bo to w pewnym sensie ostateczne potwierdzenie sobie że się jest "psychicznym" ale serio, warto.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez moyraa 28 mar 2013, 14:54
A co Ci to da, że w tej chwili będziesz wiedziała co Ci jest? Diagnoza nie wyleczy Cię od zaraz, a internetowy psycholog nie zawiąże Ci rąk, żebyś kogoś nie pobiła :P.
Rozumiem, że ciężko wybrać się do psychiatry, bo sama miałam z tym problem (z trochę innego powodu, ale mniejsza o to). Ale nikt za Ciebie tam nie pójdzie i nie wyciągnie Cię z problemów przez internet. Naprawdę warto udać się do specjalisty. Będziesz się cieszyła, że masz to za sobą ;).
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez ekspert_abcZdrowie 28 mar 2013, 16:08
Witaj Lexy! Jestem psychologiem na tym forum, ale przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy. Wirtualnie nikt nie postawi rozpoznania. Musisz skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W oparciu o objawy, o jakich wspomniałaś, można podejrzewać i zaburzenia nerwicowe, i zaburzenia osobowości w postaci borderline. Jeżeli chcesz więcej wiedzieć na temat tych chorób, zachęcam Cię do przeczytania poniższych artykułów:

http://portal.abczdrowie.pl/borderline
http://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-c ... ocjonalnie
http://portal.abczdrowie.pl/nerwica
http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-agresja

Pozdrawiam!
Psycholog

przez Lexy 28 mar 2013, 16:14
dziękuję :)

Sortuj wg