Witam. Zmuszać się ? Skad brać siły do codziennej walki ?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Dżordan 27 mar 2013, 17:27
Witam. Dość spontanicznie postanowiłem napisać, szukając po prostu jakiegoś wsparcia. Powiedzcie mi, czy zmuszać się do wszystkiego w stanie depresji ? Szczerze mówiąc mam coraz mniej sił, a tutaj praca, studia, praktyki, początki licencjatu, a ja nie mogę się skupić i nad tym zapanować, brakuje mi wsparcia i nie jednokrotnie motywacji. Wtedy albo wpadam w całkowite otępienie, bądź stres, bądź chce mi się płakać. Do tego czekam na wizytę u psychiatry, która nie wiem kiedy nastąpi, a w czerwcu wyjeżdżam za granicę. Chciałbym też wrócić do sportu, do ćwiczeń siłowych bo wydaje mi się, że to też pomaga. Więc jak, zmuszać się ? Nie jednokrotnie mi się wydaje, że chcę odpocząć, potrzebuje odpocząć, ale jak mam ku temu okazje to i tak nie potrafię. Dlatego, chyba teraz sam sobie odpowiadam, wydaje mi się, że lepiej jest się zmuszać do wszystkiego, mimo ogromnego wysiłku. Czasami mi sie udaje, a czasami brakuje mi motywacji i systematyczności, i nagle tracę całkowicie grunt pod nogami.
Przepraszam, że tak dość chaotycznie to jest napisane, ale na pewno zrozumiecie, że tekst ten nie należy do tych, które powinno się redagować.

Pozdrawiam

przez *Monika* 28 mar 2013, 00:38
Dżordan, Witam Cię serdecznie na forum.
Całkiem zwięzły ten Twój post.
Skąd wiesz, że masz depresję? Sam sobie zdiagnozowałeś? Wcześniej miałeś tego typu stan/stany?
No i dlaczego tak późno ta wizyta? Może warto wybrać się prywatnie?

Podejrzewasz z jakiego powodu znalazłeś się w punkcie, w jakim teraz tkwisz? Sytuacja rodzinna?Osobista? Inne?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg