bezsilność, panika, lęk...

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Fkusia 06 paź 2012, 19:05
dziękuję baaaaaaardzo. zaraz sobie tam wejdę. ;)
'I had a way then losing it all on my own
I had a heart then but the queen has been overthrown
And I'm not sleeping now, the dark is too hard to beat
And I'm not keeping now, the strength I need to push me..
'

przez Peter_HS 06 paź 2012, 23:12
Fkusia napisał(a):<<nie rozumiem tylko dlaczego ściska mnie w szczęce i styłu głowy i dziś przez cały dzień to mi dokucza, nie tylko dziś..>> A tak prawdę mówiąc zastanawiałam się czy nie powinnam zrobić sobie jakiś badań, chociaż nie wydaje mi się że one coś wykażą .

To jest typowa reakcja ciała na lęk. Jak człowieka goni np. niedźwiedź, to też traci kontrolę nad własnym ciałem, tylko że w twoim przypadku i w naszym ten ośrodek odpowiadający za lęk żyje swoim życiem, i dlatego się tak strasznie boisz bez powodu. Nie ma co sprawdzać, czy coś ci rzeczywiście jest, bo robiąc tak wykazujesz objaw hipochondrii :)

Fkusia napisał(a):Co do znajdywania sobie zajęcia to ja ostatnio zaczęłam to praktykować, tylko że jak mam na prawdę nagły silny lęk, to nie daje sobie z tym rady, nie mogę wtedy nic zrobić, kładę się na łóżko, przytulam do poduszki i czekam... powtarzając sobie że nic mi nie będzie.

To jest najgorsza rzecz, którą możesz zrobić, bo w ten sposób lęk może trwać całymi godzinami, po co się męczyć ? Musisz skupić uwagę, ale CAŁĄ na jakimś punkcie na ścianie, i zostawić gałki oczne na tym punkcie - zauważ, że podczas strachu strasznie trudno to robić. Wtedy próbuj całymi siłami zatrzymać gałkę oczną, i gdy ci się uda dopiero potem możesz pomyśleć o lęku - i zauważysz, że jest lżejszy. Ale patrząc na twój post, mogę stwierdzić, że masz naprawdę wielkie problemy. Tu chyba by się przydał psychiatra, żeby ci dał jakiś lek uspakajający, pomoże ci. Ale najważniejsza jest postawa wobec tego problemu.
Fkusia napisał(a):Dzisiaj cały dzień spędziłam w łóżku, bo złapała mnie straszna chandra. Nie mam na nic ochoty. Nawet jest mi smutno i płakać mi się chce chwilami. :cry:

Wpadasz w depresję. Nie rób sobie tego, bo się odzwyczaisz od życia, i problemy z koncentracją uwagi będą takie straszne, że nigdy nie pozbędziesz się lęku. Rób coś, ale coś naprawdę trudnego !

przez Fkusia 07 paź 2012, 13:08
No dziś już jest jakos lepiej bo wstałam rano wzięłam się za coś i jeszcze nic mi nie dokucza. ;) nawet może wyjdę na spacer. ;D Tylko jak się budzę rano to mam w sobie jakiś niepokój i wieczorami też jest kiepsko. Ale może jakoś to przetrwam, codziennie to sobie wmawiam . :blabla:
'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 07 paź 2012, 14:37
Fkusia, jeżeli interesuje Cię, w jaki sposób można leczyć nerwicę i uzyskać kontrolę nad swoimi lękami, zachęcam Cię do przeczytania artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy.
Psycholog

przez Fkusia 07 paź 2012, 17:02
dziękuję wam bardzo, że odpisujecie. pomaga mi to forum, na prawdę. Powietrzny kowal - na prawdę biorę sobie Twoje rady do serca i muszę przyznać, że pomocne są . :) a artykuł chętnie poczytam już za chwilkę. Akurat teraz oglądam sobie TV i jest tak fajnie... :D Prawdziwa bezstresowa niedziela ! Nareszcie !! :great:
'

Sortuj wg