ADHDowcy Unite :-)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: ADHDowcy Unite :-)

przez romek 14 paź 2008, 00:16
Medytacja ze stanem relaksacji ma wiele wspólnego :-) medytacja jednak sięga duzo głębiej. Tak na prawdę nie wiem jak wam wytłumaczyć jak osiągnąć ten stan - nie jest to takie proste i oczywiste od razu. Na pewno w osiągnięciu tego stanu powmagają ćwiczenia oddechowe (opisywane w wielu książkach). Ja osobiście niewiele potrzebuję, żeby zacząć medytować tzn. znaleźć się w tym szczególnym stanie. Po kilku minutach odpowiedniej koncentracji po prostu to się pojawia. Poczytajcie sobie http://www.pl.dhamma.org/ może ktoś z was zdecyduje się na kurs (to nie jest żadna komercha ci ludzie robią to za "co łaska"). Ja być może skorzystam, ale na razie mi nie wolno (leczenie farmakologiczne, psychoterapia itd.)

przez waclawjablonski 04 gru 2008, 07:37
Czesc Romku!
Wiesz, dokladnie nie wiadomo co powoduje adhd i niektorzy nawet kwestionuja fakt czy moze to byc uwazane jako rzeczywisty zespol ale niewatpliwie problemy z koncentracja istnieja i niestety moga miec powazne konswkewncje. Widzisz , ja zostalem zdiagnozowany z adhd przez jednego lekarza a drugi mi mowil ze mam inny problem wiec ja naprawde nie wiem komu mam ufac.
Nie wiem czy studiujesz czy pracujesz, mowisz ze jestes dorosly wiec pewnie szkole masz juz za soba masz juz za soba ale majac ten problem pewnie wiesz jak niewyrozumialosc nauczycieli czy innich osob moze osobom jak ty czy ja zaszkodzic gdyz wiemy ze nasze problemy z koncentracja nie sa nasza wina a nadal wpadamy przez nie w klopoty. Znaczy widzisz, nie moge mowic za ciebie bo nie znam dokladnie twojej sytuacji ale niestety jest to czesty problem.
Wiesz powiem ci cos waznego. Nie bede ci mowil zebys lekow nie bral ale chce cie ostrzedz zebys z nimi uwazal. Jak juz bys sie na to zdecywodal to pamietaj zebys na prawde konsultowal sie z lekarzem jesli chodzi o dawki itd. bo te leki potrafia byc nie bezpieczne. Ja je kiedys bralem, nazywal sie on "deksedryna" (dekstroamfetamina) i jak odstawilem z powodu nieprzyjemnych skutkow ubocznych, wpadlem w bardzo ciezka kliniczna depresje. Jak zaczalem przyjmowac ten lek , zaczalem odczuwac zmiany osobowsci, pojawily sie u mnie mysli paranoidalne i ataki paniki. Wiesz, ja nie mowie ze kazdemu kto te leki zawyza od razu cos takiego sie przydaza, sa osoby ktore takich problemow nie maja ale pamietaj ze stymulanty takie jak rytalin czy deksydryna to na prawde nie zabawa. Trzeba byc z tym bardzo ostroznym
Mam nadzieje ze przydadza ci sie moje rady i ze poradzisz sobie z problemi z koncentracja i ze wszystkim co one przynosza.

przez Margaryna9 15 mar 2009, 21:46
Czy jeśli badanie eeg wychodzi prawidłowo to można wykluczyć adhd ?
Jestem na etapie wmawiania sobie adhd w sumie to mam podstawy.
Nawet teraz często chodze z pokoju do pokoju bez sensu i myśle bujam w obłokach,
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg