niedawno sie dowiedziałam że moj kolega ktory nie jest mi

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

niedawno sie dowiedziałam że moj kolega ktory nie jest mi

przez anashell 29 lip 2008, 22:57
obojętny ma depresje....nie wiem jak mu pomoc i jak z nim rozmawiać.Jeszcze niedawno nie wiedziałam że ma depresje ... myślałam że to po prostu takie złe dni - efekt stresu w pracy i nieciekawą sytuacja rodzinna ... jego depresja trwa juz kilka lat... on uważa że nie będzie już nigdy szczęśliwy .., ma nawet myśli samobójcze.. i za bardzo nie chce rozmawiać o swoim problemie... zależy mi na nim ale oddalamy sie od siebie bo ja nigdy nie miałam do czynienia z osoba w takim stanie ... i nie wiem jak mu pomoc... wiem że powodem jego depresji jest śmierć jego mamy za która bardzo tęskni.. i nie może sie pogodzić z jej śmiercią...bardzo chciałbym mu pomoc ale nie wiem jak...on mi wciąż powtarza że od 7 lat jego życie nie ma sensu...i nie wie po co żyje... proszę o jakieś wskazówki jak pomóc takiej osobie

Re: niedawno sie dowiedziałam że moj kolega ktory nie jest mi

przez trzecie oko 30 lip 2008, 11:17
Jezeli jego problem tak długo trwa to moim zdaniem powinien udać się do specjalisty i podjąć terapie bo coraz bardziej się pogrąża a ty powinnas go wspierać z całych sił żeby wiedział że są ludzie na których ma oparcie.

przez kazia_z8 31 lip 2008, 17:17
Potwierdzam, jedyne wyjscie musisz mu powiedziec zeby poszedl do psychiatry i ze bedziesz razem z nim nie boj sie.To sa dobrzy ludzie mozna z nimi porozmawiac o problemach,w takiej sytuacji dostanie leki i pokonacie powoli chorobe.Moze tez zajrzec na te strony i poczytac ze nie tylko on jest chory.Ze inni tez sie mecza i tutaj szukaja wsparcia,ale nie zostawiaj go samego,chyba ze sama juz nie dajesz rady.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 01 sie 2008, 08:49
Cześć anashell, ciężko powiedzieć, jak mu pomóc nie znając szczegółów. Myśli samobójcze to poważna sprawa - powinnaś delikatnie zacząć sugerować konsultacje ze specjalistą. Tak długotrwała depresja na pewno jest już w taki stadium, że te myśli mogą tfu tfu przerodzić się w czyny. Nie można tego ignorować. Jednak bez jego chęci nic nie zdziałasz - trzeba go jakoś zmotywować.
Pstryk

Sortuj wg