Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 07 cze 2016, 09:00
Generalnie w internecie można b y utworzyć tablicę 10 przykazań i listę 7 grzechów głównych. Jest kilka podstawowych błędów, które popełniają internauci powodując niepotrzebne problemy. A wystarczyłoby się ich trzymać, internauci, cytując Biblię, to lud o twardym karku.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 07 cze 2016, 09:22
Interesuje mnie Rodzima Wiara,nie jestem wyznawcą.Ale słyszałem,że to gównie wiara nacjonalistów.Prawda to czy tylko plotka ?

Kółko ateistyczne.

przez carlosbueno 07 cze 2016, 16:16
Arhol napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Putin wręcz płaci skrajnym partiom w UE.
Ale wracając do tematu,czy w Polsce ateizm oznacza złego człowieka ? Kiedyś słyszałem opinię.Każdy ateista to zły człowiek,bo w Boga nie wierzy i robi złe rzeczy.

Więc słyszałeś bullshit szefie :lol: ,każdy z mózgiem który nie jest wielkości ameby,wierzący lub nie,nie uzna cię za "złego" tylko i wyłącznie z powodu ateizmu :mrgreen: .
Aczkolwiek jak wszędzie - są ludzie i parapety.
W Polsce może z tym ateizmem tak źle nie jest ale w bardziej zacofanych krajach w Afryce czy Azji( poza dalekim wschodem) lepiej się nie przyznawać do ateizmu, mówi to wielu podróżników od Kapuścińskiego do Fazowskiego. Tam ateista to ktoś najgorszego sortu, nawet w islamskim kraju lepiej powiedzieć że się jest Chrześcijaninem niż niewierzącym bo ludzie ci nie będą ufać a nawet przestaną z tobą rozmawiać. W Afryce jest podobnie, w państwach tych ludzie są tak przesiąknięci religijnym myśleniem że nie mieści im się w głowie że ktoś może nie wierzyć a jak nie wierzy to musi być z nim coś nie tak i na pewno jest totalnie zdemoralizowany bo tam istnieje moralność tylko w oparciu o religię. Obecnie w krajach islamskich publiczne ogłoszenie swego ateizmu i czy ogólnie świeckości np na FB kończy się śmiercią tych którzy to ogłaszają a mordercy są uniewinniani a nawet jak mają być skazani to miliony ludzi wychodzi na ulicę żeby zaprotestować przeciwko temu "barbarzyństwu" jakim jest kara dla zabójcy niewiernego. Świat pogrąża się coraz bardziej w religijnym amoku choć może z perspektywy Polski tego aż tak nie widać.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 07 cze 2016, 19:02
Mi ateizm u dziewczyny kojarzy się trochę jak katolikowi dziewictwo. Taki przedstawiciel płci przeciwnej, jest niejako czystym okazem, nietkniętym przez myślenie religijne. Taka osoba zapakowana w oryginalny kartonik i niesplugawiona łapskami kapłanów i innych dziwnych rzeczy. Oglądałem polski film Konopielka i tam postać "uczycielki" od razu zdobyła u mnie sympatię. Taki anioł wśród nieprzewidywalnych barbarzyńców.

Ma ktoś też tak?
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez atic 07 cze 2016, 19:11
Natla_Miness,
to znaczy ja tak nie mam. myślę, że jest wiele ateistek myślących religijnie tylko nie zdających sobie z tego sprawy.
atic

Kółko ateistyczne.

przez carlosbueno 07 cze 2016, 19:17
Natla_Miness napisał(a):Mi ateizm u dziewczyny kojarzy się trochę jak katolikowi dziewictwo. Taki przedstawiciel płci przeciwnej, jest niejako czystym okazem, nietkniętym przez myślenie religijne. Taka osoba zapakowana w oryginalny kartonik i niesplugawiona łapskami kapłanów i innych dziwnych rzeczy. Oglądałem polski film Konopielka i tam postać "uczycielki" od razu zdobyła u mnie sympatię. Taki anioł wśród nieprzewidywalnych barbarzyńców.

Ma ktoś też tak?

A czemu ateizm u dziewczyn ma być czymś wyjątkowym, co prawda statystycznie mniej jest ateistek niż ateistów ale też nie jest to jakieś bardzo dziwne.
Największy Forumowy Maruda

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 07 cze 2016, 19:29
atic napisał(a):Natla_Miness,
to znaczy ja tak nie mam. myślę, że jest wiele ateistek myślących religijnie tylko nie zdających sobie z tego sprawy.

Możesz doprecyzować znaczenie?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez atic 07 cze 2016, 19:33
NN4V,

wierzących w jakieś odwieczne porządki, np. prawa fizyki.
atic

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 07 cze 2016, 19:46
atic napisał(a):NN4V,

wierzących w jakieś odwieczne porządki, np. prawa fizyki.

Aha.
Rozumiem, że Ty w prawa fizyki nie wierzysz. To implikuje, że w prawa logiki również nie. Wobec tego wedle jakich praw działa maszyna, której używasz do pisania swoich światłych przemyśleń?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez atic 07 cze 2016, 20:17
NN4V,
wedle jakich praw działa maszyna, której używasz do pisania swoich światłych przemyśleń?

atic

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 07 cze 2016, 21:00
Może dlatego,że kobiety bardziej wierzące ?

Kółko ateistyczne.

przez atic 07 cze 2016, 21:48
tak więc wierzący w odwieczne prawa fizyki i głosiciele fizyki kwantowej, która wbrew waszym mniemaniom nie jest opisem natury, co juz wam zagubionym przecież Niels Bohr tłumaczył, to dla mnie osoby myślace religijnie.
atic

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 07 cze 2016, 21:50
Skąd bierzecie te brednie? :smile: Kobiety były po prostu tak kiedyś wychowywane na takie świętoszki, mężczyznom więcej uchodziło płazem. Ale... to dawne dawne czasy :oops:

Kółko ateistyczne.

przez ahoj 07 cze 2016, 21:52
Kobiety same udawały świętoszki i pilnowały się, żeby za takie uchodzić. Dzisiaj nie ma to już znaczenia bo uznajemy inny system wartości.
ahoj

Sortuj wg