Renta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Renta

przez Helvetti 19 paź 2014, 15:41
Hej kochani. Długo nie pisałam, ale znów muszę wrócić... moja sytuacja zdrowia psychicznego i życiowa są kiepskie. I w związku z tym mam pytanie:
Jest ktoś z was na rencie? Lub był? Lub cokolwiek wie na jej temat?
To bardzo ważne, z góry dziękuję.

ps. nie znalazłam takiego tematu (byłam zdziwiona) i umieszczam go w tym dziale bo nie wiedziałam w jakim innym a ten jest mi najbliższy
got a date with suicide.

Renta

przez magic 19 paź 2014, 16:06
A co chcesz wiedziec o rencie?renta jak renta zalezy na co chorujesz jezeli zab osob gdzie zalozylas temat to raczej nierealne dostac...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Renta

przez wiejskifilozof 19 paź 2014, 16:30
Ja mam rentę socjalną,od 10 lat.I wcale,nie było większych problemów by dostać.Dzięki psycholog,psychiatrze (obie fajne panie) i miłym paniom z ZUS.A,może tylko ja mam tyle szczęścia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Renta

przez elo 19 paź 2014, 17:31
ja tyz jak masz pytania to wal smialo z checia pomoge
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Renta

przez monk.2000 19 paź 2014, 19:56
Ja teraz byłem w ZUSie, na odwołaniu, bo za pierwszy razem nie dostałem. Tym razem też. Choruję na schizofrenię. Mam teraz możliwość odwołania sądownego. Muszę przedyskutować to z lekarzem. Myślałem, że chociaż na schizofrenię idzie dostać rentę, a tu klapa. Wcześniej miałem rentę przez 5 lat, próbowałem się uczyć.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Renta

przez Infinity 20 paź 2014, 08:03
monk.2000, :shock: co się dzieje

Ja mam rentę od kilkunastu lat.

Renta

przez wiejskifilozof 20 paź 2014, 09:27
A ja dostałem,na 5 lat.

Renta

przez Psychoanalepsja_SS 20 paź 2014, 09:30
jezeli zab osob gdzie zalozylas temat to raczej nierealne dostac...

Ja mam rentę, a oficjalnie w papierach osobowość schizoidalna tylko. (no i próba samobójcza była, tygodniowy pobyt na zamkniętym, a potem 2 miesiące na dziennym)

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 09:50
monk.2000 napisał(a):Ja teraz byłem w ZUSie, na odwołaniu, bo za pierwszy razem nie dostałem. Tym razem też. Choruję na schizofrenię. Mam teraz możliwość odwołania sądownego. Muszę przedyskutować to z lekarzem. Myślałem, że chociaż na schizofrenię idzie dostać rentę, a tu klapa. Wcześniej miałem rentę przez 5 lat, próbowałem się uczyć.

Pół roku czekasz na komisję lekarską, potem kilka miesięcy na ogłoszenie wyroku. Jeżeli w danym czasie nie masz objawów psychotycznych, to lipa. Na chad i borderline także nie dostałem, badanie trwało o zgrozo 15 minut.

Renta

przez variable 20 paź 2014, 09:58
Tak was czytam i się zastanawiam czy nie lepiej wziąć się za leczenie, zacząć brać leki i pójść na terapię a potem poszukać pracy? Na prawdę uważacie że warto jest miesiącami a nawet latami walczyć o kilkaset złotych renty? Przecież to tez sporo nerwów i zdrowia zabiera.
Wydawało by się ze najłatwiejsza droga będzie załatwienie renty i mieć wyjebane na wszystko a czasem warto powalczyć trochę o siebie zdobyć pracę i próbować żyć w miarę normalnie z pomocą lekarza i terapeuty no i przy wsparciu znajomych o ile tacy są.
variable

Renta

przez slow motion 20 paź 2014, 10:03
variable, żeby zacząć porządne leczenie też są potrzebne pieniądze, a jeśli jest się w złym stanie psychicznym to oczywiste, że nie ma mowy o pracy.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Renta

przez Infinity 20 paź 2014, 10:11
variable, jestem od młodych lat na rencie ale wolałabym pracować. nie jest wesoło choć niektórzy mówią że po co mi pracować skoro tyle samo bym zarobiła ( najniższa krajowa po odcięciu podatku składek), ale wolałabym o niebo pracować niż gnić na rencie. Niestety, stan mój zdrowia często był na tyle kiepski że o pracy mogłam zapomnieć. Teraz nie mam ani wykształcenia ani doświadczenia zawodowego i cud jesli by mnie gdzieś przyjeli. Staję na komisję w styczni. Jeśli odrzucą to pozostaje mi życie na matczynym garnuszku i czekanie na ten cud.

Renta

przez variable 20 paź 2014, 10:14
slow motion, z jednej strony tak, ale z drugiej strony uważam ze jeśli człowiek ma dwie ręce i nogi to poradzi sobie zawsze wystarczy odrobina chęci. Są rzuty cięższe choroby i lżejsze, są remisje wiec nie zawsze jest bardzo źle. Branie renty i siedzenie w czterech ścianach pół życia tez w niczym nie pomoże. Wiem ze schizofrenia czy chad są ciężkimi chorobami ale nie porównujmy tego do upośledzenia umysłowego czy niepełnosprawności ruchowej. Ostatnio modne się robi branie renty na zaburzenia psychiczne a ja uważam że warto jest trochę powalczyć o siebie. Tak jak napisałam staranie się o rentę tez nie jest łatwe i wymaga wkładu energii ludzi którzy są przecież tak mocno zaburzeni.

Teraz pewnie się zacznie nagonka na moja opinie :P

-- 20 paź 2014, 10:16 --

Infinity, no właśnie i przez chorobę i to ze masz rentę nie zdobyła wykształcenia, jeśli ci nie daj Boże ja wezmą to jesteś zdania na innych na rodzinę a co jeśli rodzina kiedyś się straci przecież ludzie umierają to normalne. Nie życzę Ci takiej sytuacji ale trzeba brać pod uwagę co będzie za 10 czy 20 lat.
variable

Renta

przez slow motion 20 paź 2014, 10:27
variable, Masz prawo do swojej opinii, nie mam zamiaru Cię za to linczować. Poznałam Cię osobiście i wiem, że jesteś twardą babką. Jednak nie każdy ma twardy tyłek, wsparcie rodziny czy oszczędności z których może żyć. Jestem podobnego zdania, że renta wszystkiego nie załatwi, ale na pewno pomoże. Zawsze można podjąć dodatkową pracę gdy stan się poprawi. Prawdą jest to, że zdarzają się przypadki osób, które wyłudzają pieniądze, ale nie można zapominać o osobach, które faktycznie ich potrzebują, bo nie mają za co żyć.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg