Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez elmopl79 18 paź 2014, 13:33
Co u Was?

Lunatic
Obraziles sie?

Esci spin-off

przez Tojaaa 18 paź 2014, 13:37
Cześć elmo, ja dzis mam śpiący dzień, wlasnie wstalam po godzinnej drzemce. Jak samopoczucie?

Esci spin-off

przez Ferdynand k 18 paź 2014, 14:04
Tojaaa, mhhhhhhhhhhhhhhhhhiauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :papa: :papa:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez Tojaaa 18 paź 2014, 15:01
Ściemka ferdus :D

Esci spin-off

przez lunatic 18 paź 2014, 15:44
elmopl79,
zlecieliście sie prawie wszyscy jak sępy na padline jeden drugiemu przytakując i bijąc brawa a Ty mi sie pytasz czy sie obraziłem, za duzo tu jest niedomówień i niezrozumienia zeby cokolwiek pisać bo każdy widzi przypadek innej osoby po swojemu, jeden przykład bo nie mam siły komentować każdego zarzutu, dostałem potwornych stanów lękowych po paroksetynie, jeden mi to porównuje do lęku przed wejściem na jakąś wieże i daje wykład o psychologicznym mechaniźmie powstawania lęku o którym usłyszał pewnie od tego 1% psychologów ktorego to nie uznaje za idiotów a jak mowie ze w tym momencie chodzi o reakcje po leku to druga dolewa oliwy do ognia ze ja wszystko neguje i nalezy mi nakopac do dupy, po co dyskutować jak jeden drugiego i tak nie rozumie

Esci spin-off

przez inez3 18 paź 2014, 16:17
Tojaaa, sobota sobie mija. wczoraj bylam u znajomych na pysznej kolacji i winku i dzis dlugo spalam jak na mnie :). Wieczorem chyba idę w miasto :P. Może męża poznam :P.

lunatic, musisz przeczekać, wesprzeć się benzo, jak przez 2 tyg nie minie to do lekarza.

Esci spin-off

przez Tojaaa 18 paź 2014, 16:54
inez3, w miasto? Fju fju. Powodzenia zatem, szalej i baw sie :D

Esci spin-off

przez Ashleigh 18 paź 2014, 18:44
lunatic napisał(a):devnull,
jak to przeczytałem to az mnie ciarki przeszły bo napisałeś dokladnie to jak sie czuje, nie kazdy do konca jest w stanie to zrozumiec jak komuś udało się rozwiązać problem który jeszcze nie urósł do tak gigantycznych rozmiarów ze tak jak napisales zniekształcił obraz całej rzeczywistości, w której dominują wiecznie tłumione emocje, marzenia i wszechobecny lęk, który nawet jak chwilowo zniknie to człowiek nie umie sie i tak w takiej rzeczywistości odnaleźć, bo jego dotychczasowa rzeczywistość oparta była na wiecznym lęku

Witam!

Czytam Was. Czytam Cie Lunatic, i tylko dorzuce do tego, co pisze Devnul.
Otoz do tego wszystkiego gubi Cie znajomosc lekow, miksowanie ich, jakby to byl koktajl w pieknym kieliszku.
Nie powiem, juz, ze nie chcesz chodzic na zadna terapie.
Zacznij od jakiegos leku, mniejszego zla, i pobadz na nim 6 tyg. Potem zapewniam Cie, ze bedziesz myslal, co dalej, bardziej jasno, spokojniej. Ty musisz miec czyjas pomoc, zeby ktos za Ciebie patrzyl.
Pewnego dnia, to wszystko, co robisz moze sie skonczyc zle. Bardzo zle.
W najprostszym przypadku rodzina zamknie Cie u czobkow, czego sobie chyba nie zyczysz.
W najgorszym, nie chce nawet myslec...
TY POTRZEBUJESZ ZMIENIC SWOJ STOSUNEK DO LEKOW, I ZACZAC JE BRAC, JAK INNI.
TY POTRZEBUJESZ POMOCY PSYCHIATRY. NIE WSZYSCY SA IDIOTAMI.

Pisze to z serca, ale TY odbierzesz to, jak, innych, ze Cie nie rozumieja, i ze Ty wiesz najlepiej.
Tu Ci wszyscy dobrze zycza, i napewno Cie nie kopia.
Sam piszesz o tym, ze inaczej patrzysz na rzeczywistosc, to pozwol patrzec ZA CIEBIE, na to co sie dzieje wokol Ciebie.
Daj sobie pomoc, przestac miksowac leki, przestan czytac side effects, pomysl, ze moze niektorzy tu maja racje.
Powodzenia.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Esci spin-off

przez Laura1234 18 paź 2014, 19:53
Lunatic u ciebie jak i umnie tak to się wszystko zaczęło od środowiska w którym dojrzewaliśmy w lęku i poczuciu zagrożenia i emocje tłumiliśmy nie umiem Ci pomóc choć chciałabym ale sama sobie nie umiem. Wenla przstała już tak działać po paro i anafrananilu mam wysypkę a chciałabym brac paroksetyne.

-- 18 paź 2014, 19:56 --

Lunatic ma racje. Lekarsta te powodują napady lękowe. Ja po paroksetynie napoczątku miałam tak silny napad lękowy, cały lęk mie ogarniał, trzęsłam się ze strachu, wysypka, skoki ciśnienia, dźwięk w uszach, pisk i utrata przytomności

-- 18 paź 2014, 19:57 --

Mie paroksetyna ,,poturbowała,,

-- 18 paź 2014, 20:06 --

czytałam dyskusje ostrą miedzy gradercem a lunaticiem ale tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie ktoś ma zaburzenie. Jak ktoś zaczyna chorować od dziecka to ma to zaburzenie głębokie. Głupio jest pisać co by ktoś zrobił by był na kimś miejscu bo na nim nie jest. Jak ktoś ma zaburzenia w mózgu to żadna psychoterapia nie pomoże.

-- 18 paź 2014, 20:07 --

Dla mie to jest nie do uwierzenia jak rodzice mogą tak zaniedbać rozwój psychiczny dziecka. Czego się bałeś lunatic jak byłeś dzieckiem w domu?

-- 18 paź 2014, 20:11 --

A czemu nerwice wy bierzecie za przypadłość czysto ,,psychologiczną,, taką mentalną nie wiem jak to ując a nie za wadę w układzie nerwowym?

Esci spin-off

przez devnull 18 paź 2014, 20:12
Laura1234 napisał(a):czytałam dyskusje ostrą miedzy gradercem a lunaticiem ale tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie ktoś ma zaburzenie. Jak ktoś zaczyna chorować od dziecka to ma to zaburzenie głębokie. Głupio jest pisać co by ktoś zrobił by był na kimś miejscu bo na nim nie jest. Jak ktoś ma zaburzenia w mózgu to żadna psychoterapia nie pomoże.

ano właśnie, bo wielu z Nas w wyniku egoizmu mierzy drugą osobę tą samą miarą co siebie.
byłoby skrajnym kurestwem gdybym np. zgwałconej kobiecie mówił, wiesz, ja też byłem krzywdzony, weź się w garść.
wszyscy mamy takie tendencje, jedynie, heh, chyba tylko Boża pokora jest nad tymi co w taki sposób nie myślą, i chwała takim ludziom.
pokora i empatia to niezbędne cechy osoby, która może jakkolwiek pomóc takim osobom, bo na gówno zdadzą się pocieszenia na swoich
własnych przykładach.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Esci spin-off

przez Laura1234 18 paź 2014, 20:15
,,zgwałconej kobiecie mówił, wiesz, ja też byłem krzywdzony, weź się w garść.,, coś podobnego usłyszałam od faceta jak mu powiedziałam co mie kiedyś spotkało ti się rozpkłakałam to on do mie ze dramatyzuję ze przesadzam

-- 18 paź 2014, 20:16 --

Ja ogólnie jestem empatyczna i przez to jestem chora bo tu na swiecie trzeba być brutalnym i egositą i trzeba być obojętnym

-- 18 paź 2014, 20:20 --

Ja się martwię co będzie ze mna jestem bardzo młoda a już wykończona tym wszystkim

-- 18 paź 2014, 20:21 --

Mi się casem wydaje ze może lepiej by było gdyby lunatic nie czytał tego co w internecie bo się sam nakręca wiem to po sobie

Esci spin-off

przez lunatic 18 paź 2014, 20:21
Laura1234,
na początku gwałtowny wzrost serotoniny po SSRI powoduje nadmierną aktywacje pewnych receptorów ktore są zaangażowane za odczuwanie lęku i guzik ma to wspolnego z psychologią bo to jest czysta biochemia, w łągodnych przypadkach jest niepokój w skrajnych napad paniki, dlatego mnie to wyprowadziło z rownowagi jak ktos probuje robic ze mnie idiote i mi wmawiac ze to ma cos wspolnego z naturalnym strachem jaki odczuwa cała ludzkosć na tym świecie a reszta ktora guzik tak samo o tym wie tylko temu przyklaskuje no bo to przecież takie mądre
czy mnie moze gubic znajomość leków to nie wiem bo ich dzialanie z tego co widze jest nie do przewidzenia, do paroksetyny probowale wrocic na wakacje i jedyne co to powodowała senność i totalne zmęczenie a teraz gwałtowny wzrost lęku, wiec jest to nie do przewidzenia jaka bedzie reakcja organizmu
co do psychoterapii to fakt , musze iść tylko jeszcze nie wiem jak to pogodzić z pracą

Esci spin-off

przez Laura1234 18 paź 2014, 20:25
Mi się tez tak wydaje w ogóle mi się wydaje ze ludzie nadwrażliwi mają inną budowę układu nerwowego niż tacy ludzie zdrowi, i to jst cos związanego z układem limbicznym ,co o tym myślisz?

-- 18 paź 2014, 20:26 --

Psychologia nie istneje wszystkie uczucia to reakcje chemiczne

-- 18 paź 2014, 20:28 --

A długotrwałe stosowanie leków zmienia biochemię w mózgu to wiemy z pewnościa

-- 18 paź 2014, 20:29 --

Lecę już trzymaj się

Esci spin-off

przez lunatic 18 paź 2014, 20:55
devnull napisał(a):ano właśnie, bo wielu z Nas w wyniku egoizmu mierzy drugą osobę tą samą miarą co siebie.
byłoby skrajnym kurestwem gdybym np. zgwałconej kobiecie mówił, wiesz, ja też byłem krzywdzony, weź się w garść.
wszyscy mamy takie tendencje, jedynie, heh, chyba tylko Boża pokora jest nad tymi co w taki sposób nie myślą, i chwała takim ludziom.
pokora i empatia to niezbędne cechy osoby, która może jakkolwiek pomóc takim osobom, bo na gówno zdadzą się pocieszenia na swoich
własnych przykładach.

dlatego pisalem ze niektórzy widzą kogoś problemy po swojemu i jest przez to duże niezrozumienie
mi został nawet zdiagnozowany typ osobowości dwie strony wcześniej, a autor otrzymal za to pochwałe ze madrze mowi, heh wiec o czym my tu mowimy

cześć Laura

Sortuj wg