Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Zosia_89 23 wrz 2015, 09:03
dzień dobry wszystkim!
i ja mam za sobą ciężką noc i gorszy poranek
w pracy znów pojawiają się kłopoty i dziś chyba najchętniej zostałabym w domu :?

kosmostrada, platek rozy, trzymajcie się kochane, musimy podołać trudniejszym chwilom :* macie dziś zaplanowanych kilka rzeczy, więc może dzięki temu zapomnicie o smutkach, tak mi się wydaje :roll:
a wieczorem spotykamy się tu na gorącą herbatę, ewentualnie czekoladę na poprawę humoru ;)
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 wrz 2015, 09:10
Zosia_89, :******** Zosienko czyli kazdy nerwicowiec reaguje spadkiem formy na stresy :( Trzymaj sie Kochana i daj znaka jak wrocisz jak bylo!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Zosia_89 23 wrz 2015, 09:31
mam nadzieję, że to chwilowe - u nas wszystkich
mam jeszcze chwilkę, dopiję miętę i zbieram się do pracy :roll:
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 wrz 2015, 09:37
Zosia_89, kosmostrada„Gdy czujesz się bardzo źle, gdy wiele rzeczy nawala w Twoim życiu - masz prawo wątpić w to, że da się szybko poczuć lepiej. Dlaczego? Bo widzisz namacalną i emocjonalną przepaść pomiędzy tym gdzie jesteś, a tym gdzie chciałabyś się znaleźć i jak chciałabyś się poczuć. Przeskok pomiędzy "jestem bez chęci do życia", a "mogę przenosić góry" jest jak rów mariański, którego nie da się przekroczyć jednym krokiem, ale... uwaga - da się pokonać kilkoma małymi! Wmawianie sobie, że czujesz się wspaniale podczas gdy czujesz się fatalnie - nie pomoże, ale podzielenie tego na drobne etapy, stany, które poprawiają Twój nastrój o kilka odcieni i owszem. Konkretny przykład! Zamiast "wszystko jest dobrze" które jest kłamstwem w sytuacji, w której masz doła - pomyśl: - są rzeczy, które działają w moim życiu - są sytuacje na które mam wpływ - mogę zrobić to i to - wiem, że to jest chwilowe - wiem, że jak będę chciała to znajdę rozwiązanie - wiem, że na pewno jest jakiś sposób - być może popełniłam błędy, ale przecież zawsze mogę je naprawić Czy to nie zmienia trochę sytuacji? Zmienia! A skoro ciut zmieniło, to następne: - ooo, widzę, że mogę na to inaczej spojrzeć - mam wpływ na to jak się czuję - dałam radę spojrzeć na to inaczej - może więc tak samo dam radę zrobić kolejny krok? - może otworzę się trochę bardziej na to aby zobaczyć inne możliwości Niby to samo, a jednak już trochę inaczej, a co najważniejsze - lepiej! Wyrwałaś się z tego zamkniętego koła powtarzania w kółko, że jest źle... Ten cały proces wybierania troszkę lepszych myśli, odrobinę lepszego czucia się - jest jak wchodzenie po drabinie. Zamiast narzekać, że nie jesteś w stanie jednym skokiem znaleźć się na jej szczycie - zacznij wchodzić szczebel po szczebelku. Dzięki temu nie utkniesz w tym, że jest źle, dzięki temu przestaniesz podważać i wątpić, że nie dasz rady poczuć się lepiej (na raz nie! po kawałku i owszem!), ale co najważniejsze - dzięki temu ruszysz z miejsca.. Zamiast upierać się z wszystkich sił, że się nie da - zacznij praktycznie testować i zauważać różnicę. ściskam bardzo mocno!!! Ania Witowska :* :*”
Gdy czujesz się bardzo źle, gdy wiele rzeczy nawala w Twoim życiu - masz prawo wątpić w to, że da się szybko poczuć lepiej.

Dlaczego? Bo widzisz namacalną i emocjonalną przepaść pomiędzy tym gdzie jesteś, a tym gdzie chciałabyś się znaleźć i jak chciałabyś się poczuć.

Przeskok pomiędzy "jestem bez chęci do życia", a "mogę przenosić góry" jest jak rów mariański, którego nie da się przekroczyć jednym krokiem, ale... uwaga - da się pokonać kilkoma małymi!

Wmawianie sobie, że czujesz się wspaniale podczas gdy czujesz się fatalnie - nie pomoże, ale podzielenie tego na drobne etapy, stany, które poprawiają Twój nastrój o kilka odcieni i owszem.

Konkretny przykład!

Zamiast "wszystko jest dobrze" które jest kłamstwem w sytuacji, w której masz doła - pomyśl:

- są rzeczy, które działają w moim życiu
- są sytuacje na które mam wpływ
- mogę zrobić to i to
- wiem, że to jest chwilowe
- wiem, że jak będę chciała to znajdę rozwiązanie
- wiem, że na pewno jest jakiś sposób
- być może popełniłam błędy, ale przecież zawsze mogę je naprawić

Czy to nie zmienia trochę sytuacji? Zmienia!

A skoro ciut zmieniło, to następne:

- ooo, widzę, że mogę na to inaczej spojrzeć
- mam wpływ na to jak się czuję
- dałam radę spojrzeć na to inaczej
- może więc tak samo dam radę zrobić kolejny krok?
- może otworzę się trochę bardziej na to aby zobaczyć inne możliwości

Niby to samo, a jednak już trochę inaczej, a co najważniejsze - lepiej! Wyrwałaś się z tego zamkniętego koła powtarzania w kółko, że jest źle...

Ten cały proces wybierania troszkę lepszych myśli, odrobinę lepszego czucia się - jest jak wchodzenie po drabinie. Zamiast narzekać, że nie jesteś w stanie jednym skokiem znaleźć się na jej szczycie - zacznij wchodzić szczebel po szczebelku.

Dzięki temu nie utkniesz w tym, że jest źle, dzięki temu przestaniesz podważać i wątpić, że nie dasz rady poczuć się lepiej (na raz nie! po kawałku i owszem!), ale co najważniejsze
- dzięki temu ruszysz z miejsca..

Zamiast upierać się z wszystkich sił, że się nie da - zacznij praktycznie testować i zauważać różnicę.

ściskam bardzo mocno!!!

Ania Witowska
Dla Was Kochane :******** Ja czesto Anie Witowska czytam bo sporo ma rzeczy takich ktore do mnie sie odnosza i zastanawiaja w obecnym stanie i etapie mojego zycia.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez Aurora88 23 wrz 2015, 10:48
kosmostrada, tulę Cię ciepło! Trzymaj się!

Zosia_89, platek rozy, cześć dziewczyny! Ja też dzisiaj idę do pracy, co prawda u mnie wyjątkowo nielękowo, ale motywacja jest zerowa, zaczął się taki czas kiedy przyjemnie leżeć pod ciepłą kołdrą i możnaby tak zostać cały dzień... a tu trzeba wstać...
Tak naprawdę od kolejnego tygodnia się zacznie - będę miała 3 rodziny z rzędu, terapia każdego dnia, tydzień na rodzinę. Po drodze jeszcze prowadzę szkolenie. Kurczę, nie wiem jak dam radę. Ale przynajmniej trochę do kieszeni wleci, będzie za co żyć przez 2 miesiące.

platek rozy, zaraz przeczytam co wkleiłaś
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Spamowa wyspa

przez Aurora88 23 wrz 2015, 10:52
platek rozy, to co wkleiłaś przypomina mi te małe kroczki Kaizen, z książki którą polecała kosmostrada. Tam też był taki koncept żeby skupiać się na tym co małe.

Ok, czyli nie chcę iść do pracy ale mogę sobie pomyśleć, że mam miłą drogę, pospaceruję sobie w swojej ulubionej jesiennej aurze, potem może skoczę do warzywniaka i kupię sobie jakiś owoc.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Spamowa wyspa

przez woowoo 23 wrz 2015, 11:32
hejka wszystkim :-D

Spamowa wyspa

przez filip133 23 wrz 2015, 12:11
Witam ;P
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Spamowa wyspa

przez JERZY62 23 wrz 2015, 14:12
Hejka :smile:

A ja ja jaj, życie to nie bajka do życia potrzeba kiełbasy i chleba a my mamy same jajka :smile:
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 wrz 2015, 14:17
Aurora88, tak to chyba cos podobnego :********* widze ze Ty tez zabiegana bedziesz strasznie. Ale kasa wazna rzecz i bedzie na przyjemnosci tez :)

Ja bylam u lekarki i Dziewczynki moje ---wirus jaks panuje ktory wywoluje zapalenie gardla! Mam duzo pic i te herbatki lipowe sa w sam raz. Dostalam syrop z babki lancetowatej z eukaliptusem , do tego plukanie gardla i psikanie septoluxem. I mam nie lazic po zimnie tylko posiedziec ze dwa dni w domu a akurat tego nie moge .
Poszlam jeszcze zrobic badanie przeciwciala anty hbs bo potrzebne mi do szpitala i tak mi bylo slabo przy pobieraniu krwi :shock: chociaz dawniej bylo mi wso jedno czy mnie kujna czy nie a choroba z byle czego robi wielkie halo.
Niestety badanie jest platne i musialam zaplacic 26 zl.

Mam coraz wiecej watpliwosci czy sobie poradze bo dzis chodze jak zombiak, na miekkich nogach i z myslami lękowymi.

Kupil;am taka oto fajna welniaczkowa narzutke w lumpku

cale 4 zlocisze a bede to nosila na bawelniane golfiki i na kurtke z eco skory.
Ladne????
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 wrz 2015, 14:18
JERZY62, filip133, :******** jak sie czujecie chlopaki?

woowoo, :papa: :papa: witaj :)

Spamowa wyspa

przez woowoo 23 wrz 2015, 14:47
płatku- bardzo fajne :-) oj jak ja lubię nurkowanie w ciuszkach. Bardzo :-D
Ja jeszcze 1,20 min w pracy i sium do domu. Chciałabym mieć jakieś zajęcie po pracy, bo ewidentnie marnuje czas.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 23 wrz 2015, 14:50
woowoo, ja tez uwielbiam ciuszkolandy i cos ostatnio to je uwielbiam za bardzo :D ale ile radosci mam za grosiki :105: chociaz to czlowieka ucieszy jak czuje sie do dupy ;)

Spamowa wyspa

przez bonsai 23 wrz 2015, 14:59
Są grzyby, nie oszukujmy się! Zrobiłem tylko jedno zdjęcie, na samym początku, bo potem, razem ze swoim nosem, oddałem się prawdziwej ekstazie wzrokowo-węchowej. Wspaniale jest móc poczuć zapach świeżo zebranego grzyba. <3
DSC_0162s.JPG

I gdy tak ciągnąłem za sobą kilogramowy worek pełen podgrzybków i prawdziwków, to oczom mym ukazało się takie coś.
wrr.jpg

Co to, kurna, było?

:papa:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
bonsai

Sortuj wg