Narkotyki powinny być legalne czy nielegalne?Ankieta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy narkotyki powinny byc legalne czy nielegalne?

1.Powinny być legalne
14
48%

2.Powinny być nielegalne
13
45%

3.Nie mam zdania
2
7%

Liczba głosów : 29

przez Auman 14 wrz 2013, 16:47
Zdelegalizować to badziewie!
Auman

przez deader 14 wrz 2013, 16:48
Marek1977 napisał(a):Gdybym zadał komukolwiek z Was pytanie czym się różnią w działaniu narkotyki od leków przeciwdepresyjnych większość nie wiedziała by co odpowiedzieć poza stwierdzeniem-bo te pierwsze uzależniają- a leki przeciwdepresyjne to czasem nie powodują zespołu abstynencyjnego? o barbituranach czy benzodiazepinach nie wspominając.

O nie. Nie, nie. Mogę ci porównać wszystkie narkotyki jakie brałem do wszystkich antydepresantów - ale mały w tym sens, bo w każdym przypadku sprowadzałoby się to do wspólnego wniosku:

Antydepresanty nie wywołują "odlotu" takiego jak narkotyki. Antydepresanty się bierze żeby czuć się normalnie. Narkotyki - żeby poczuć się nienormalnie.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Marek1977 14 wrz 2013, 16:48
wykończony potencjał uzależniający wynika głownie z faktu oddziaływania narkotyków na układ dopaminergiczny/opioidowy w jądrze półleżącym,ponadto sposób działania-tj uwalnianie neurotransmitera szybko powoduje desensytyzację receptora.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 14 wrz 2013, 16:54
Marek1977, u antydepów nie łatwo tak o uszkodzenie układu dopaminergicznego

a co z opioidami których odstawka daje fizyczne skutki?
Naczelny Użyszkodnik

przez NieznanySprawca 14 wrz 2013, 16:58
No dobra, opisze moja przygode z grzybami halucynogennymi (w celach naukowych, moderacjo 8) ).

Dostalem od kumpla za paczke fajek sliczne zawiniatko, a w nim 50 malych grzybkow wygladajacych jak male czlonki z nalozana prezerwatywa :mrgreen: wygladaly apetycznie, totez wszamalem je praktycznie na pusty zaladek popijajac woda... mialy jakby delikatny posmaczek rzodkiewki. Kumpel zaradzil, abym na 1szy raz zrobil to sam, by nikt mnie nie schizowal, tak tez zrobilem. Grzyby powinny zaczac sie wkrecac po ponad godzinie, mi zaczely wchodzic po 25 minutach, obraz zaczal niesamowicie falowac, sciany zaczely odychac, wszedzie krazyla jakby niebieska energia, muzyka (goa trans :twisted: ) brzmiala nieziemsko, zaczela przenikac sie z materia, smakiem, kolorami. Tak, widzec muzyke, smakowac przestrzen. Synestezji nie da sie racjonalnie wytlumaczyc. Do tego na wszystkim ukladaly sie geometryczne wzory, fraktale, tak wyrafinowane, jak wyrafinowany jest tylko ludzki mozg : )

Po godzinie zaczal sie hardkor (o duzo za wczesnie, mam jakis hipermetabolizm psylocybiny, wzialem 50, ale podejrzewam, ze chwilowe stezenie we krwi moglo byc jak po 100 grzybow u przecietnego czlowieka). Nagle zaczalem czuc, ze kazda z miliardow moich komorek domaga sie autonomii, kazda stala sie odrebnym bytem, i probuje sie wyzwolic, oderwac ode mnie. Nie widzialem, juz duzej roznicy miedzy otwartymi, a zamknietymi oczami, 3 wymiary zaczely upadac. Zaczalem panikowac, serce walilo mi jak mlot, mialem wrazenie, ze sie dusze, umieram. W ktorym momencie stracilem lacznosc ze spanikowana somatyka, moze sie uspokoilem, nie wiem, w kazdym razie mialem wrazenie, ze zupelnie rozplynalem sie w chaosie, ale to bym nieskonczenie zlozony i wyrafinowany chaos, siedzielem wtedy chyba na srodku pokoju, albo lezalem, nie wiem. Tutaj juz duzo nie umiem opisac. Moja swiadomosc rozsypala sie na miliard kawalkow, ale pod tym wyczuwalem, ze jest trojwymiarowy swiat. Za jakis czas zaczalem wracac do siebie, wstalem, wszystko wirowalo jak w tunelu.

Wyszedlem z pokoju i zaczalem badac konsystencje mojego mieszkania. Zaczalem od lazienki, mialem wrazenie, jakby na plytkach mieszkaly zywe bluszcze, wily sie, rosly, umieraly. Szoook. Spojrzalem w lustro, to bylo przerazajace, ujrzalem swoje odbicie jako dzikie, przerazone zwierze, znieksztalcone i falujace. Pozniej po oddychajacej scianie doszedlem do kuchni... napilem sie wody, smakowala genialnie, zapalilem papierosa, ktory kojarzyl mi sie z dlugim, palacym sie olowkiem. Byl ohydny. Stwierdzilem, ze czas na odpowiedzialna misje, trzeba zejsc na dol, i dorzucic do pieca 8) , schodzac z pierwszego pietra mialem wrazenie, ze schody wija sie jak niekonczacy sie korkociag, wszedlem do piwnicy, wlaczylem swiatlo (daje taka pomaranczowa poswiate), bylo strasznie zimo. Pomyslalem, "tak poczuje sie czlowiek, gdy wyladuje na Marsie" :mrgreen: i zaczalem sie smiac. Dorzucilem do pieca zupelnie automatycznie, ogladajac swoje poczynania z 3 osoby, wrocilem korkociagiem na gore i wlaczylem telewizor, lecial matrix i jakis horror. Zaczalem sie tym masakrowac, kazdy obraz wbijal mnie i wkrecal w fotel, kazdy bodziec mnie doslownie miazdzyl do szpiku kosci. Odbior zmyslow x100 :twisted: Wszystko bylo takie.. organiczne, zywe.

Wszystkie stany skupienia laczyly sie w jeden, organiczny swiat o konsystencji plazmy :D Wszystko zaczelo sie stabilizowac, lek i szok zastapila potezna dawka absolutnej milosci i empatii do swiata, mialem ochote rozmawiac, przemawiac, moglem juz uchodzic przed innymi za w miare normalna, ale niesamowicie nakrecona jednostke. Ale bylo juz po 2 w nocy, musialem zostac sam, nie martwilo mnie to. Za jakies 2 godziny zasnalem, jakos o 4nad ranem. Obudzilem sie o 8, w pieekny sobotni poranek. Czulem sie genialnie, mialem swietny nastroj, ale tez oszlolomiony tym, co stalo sie wczoraj, dlugo ciezko bylo mi to poukladac. W kazdym razie swietny humor utrzymywal sie jeszcze jakies 3 tygodnie.

Jeszcze ku scislosci- pomimo zdecydowanie pozytywnego dzialania w tym konkretnym wypadku u mnie, nie polecam nikomu, dlugo przygladalem sie tej sprawie. Te stany sa bardzo niestabilne. Jesli ktos ma jakies problemy, moze miec 90% pewnosci, ze psychodeliki je poglebia. Zabawa w zludna mistyke nie uleczy waszej duszy. Jesli bedziecie miec farta, spotka was taka historia, jak mnie, jesli nie.... :mrgreen: ....mozecie bardzo zalowac.
NieznanySprawca

przez buka 14 wrz 2013, 17:18
Jeśli nie spotka was taka historia jak mnie,zmieniona percepcja już zostanie,być może na zawsze

przez deader 14 wrz 2013, 17:30
NieznanySprawca napisał(a):Pozniej po oddychajacej scianie doszedlem do kuchni...

:D

When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Marek1977 14 wrz 2013, 18:18
Wyobraźcie sobie kokainę o przedłużonym uwalnianiu,mogłaby z powodzeniem zostać zaklasyfikowana jako lek przeciwdepresyjny.

przez Ferdynand k 14 wrz 2013, 18:29
Marek1977, taaaaaaa
przerost napędu nad hamowaniem
odstawka masakryczna
wolałbym metylo z odstawką co jakiś czas z sari lub ssri
Naczelny Użyszkodnik

przez Marek1977 14 wrz 2013, 18:31
wykończony gdy wenla jeszcze nie była w wersji XR niewiele jej brakowało w działaniu do narkotyków.

przez Ferdynand k 14 wrz 2013, 18:32
i tak wolałbym wenlę
Naczelny Użyszkodnik

przez Powietrzny Kowal 14 wrz 2013, 23:42
Marek1977 napisał(a):Osobiście uważam że powinny być legalne pod warunkiem edukacji dzieci,młodzieży i dorosłych czym grozi ich zażywanie.Dlaczego uważam że powinny być legalne-głównie z powodów kryminogennych które wiążą się z ich dystrybucją.Moim zdaniem dealerzy narkotyków lobbują polityków by narkotyki były nielegalne gdyż tylko w takim układzie cena ich będzie wysoka.Nielegalna heroina kosztuje 100 $ za gram,gdyby zaś narkotyki były legalne gram heroiny kosztował by ok.5$ (ok. 3 $ kosztuje synteza grama heroiny ;2 $ to zysk sprzedawcy na gramie).Dlatego tak bardzo zależy dealerom i producentom narkotyków by były one nielegalne.Legalizacja narkotyków zlikwidowała by zupełnie przestępczość związaną z narkotykami,urealniła by ich cenę ,edukacja antynarkotykowa w przypadku ich legalizacji nabrała by takiego rozmachu że była by mniejsza moim zdaniem narkomania niż w obecnym układzie.

Logicznie zawsze się uważa osobiście.
Narkotyki powinny być sprzedawane w sklepach jak kartofle. Zwłaszcza te po których następuje momentalny zgon.
To logicznie ułatwiłoby pracę wielu dziedzinom (nie mówiąc już o perfekcyjnym "samooczyszczaniu" się społeczeństwa)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Odp: Narkotyki powinny być legalne czy nielegalne?Ankieta

przez paxtone 19 wrz 2013, 01:48
Jeśli alkohol, nikotyna i leki są legalne, to dlaczego inne substancje nie są?
Dlatego, że alkohol, nikotyna i leki są zakorzenione w tradycji, a inne nie.
Marne tłumaczenia.
Zalegalizować wszystko, niech ludzie wybierają czym chcą się truć.

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 08:23
zgadzam się :)
a co z LSD ? chyba dzialanie jest tak nieprzewidywalne że badania nad jego zdolnosciami leczniczymi zostaly zarzucone ...
Autodestrukcja

Sortuj wg