Jakie cechy osobowości facetów są dla Was najważniejsze?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

5 NAJBARDZEJ POŻĄDANYCH PRZEZ CIEBIE CECH OSOBOWOŚCI MĘŻCZYZNY:

- Troskliwość
49
13%

- Wrażliwość
25
6%

- Szarmanckość
7
2%

- Zaradność
53
14%

- Zamożność
6
2%

- Poczucie humoru
49
13%

- Inteligencja
65
17%

- Towarzyskość
7
2%

- Stanowczość
11
3%

- Brutalność
3
1%

- Wulgarność
1
0%

- Łagodność
8
2%

- Opanowanie
36
9%

- Uczynność
4
1%

- Szczodrość
3
1%

- Cwaniactwo
2
1%

- Pracowitość
24
6%

- Bycie prorodzinnym
6
2%

- Oszczędność
5
1%

- Ambicja
24
6%

Liczba głosów : 388

przez Hans 30 lip 2013, 19:42
rotten soul, troskliwość - spróbuj się troszczyć bez pieniędzy, zaradność - dla mnie to jednoznaczne, inteligencja - wiesz, jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale miałem na myśli pewną tendencję, szczodrość - tego nie muszę tłumaczyć, pracowitość - samo się przez się rozumie się ;), ambicja - no bez ambicji to pieniędzy tym bardziej nie będzie.
Feed your head
Feed your head

przez anna.anakaia 30 lip 2013, 19:56
Hans, Troskliwość - to już w ogóle mi się nie kojarzy z kasą :shock:, raczej z zainteresowaniem drugą osobą, czułością, opiekuńczością. Pracowitość też nie musi oznaczać pracy dla kasy, nie nazwiesz pracowitą osoby, która np. całą swą energię wkłada w obowiązki domowe nie mając z tego żadnych korzyści materialnych? Wsio zależy od człowieka i od interpretacji. To co dla Ciebie ma podtekst finansowy, niekoniecznie ma go dla kobiety.
A z resztą, jeśli kogoś stać na utrzymywanie kobiety i chce to robić, to chyba nic w tym złego. Co innego wiązanie się z kimś tylko z tego powodu.
anna.anakaia

przez ania_taka 30 lip 2013, 19:59
Hans, myśle że z jakiegoś powodu masz utarty stereotyp że kobiety lecą TYLKO na kasę i chyba nic Cię nie przekona że jest inaczej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zmienny 30 lip 2013, 20:01
czułością, opiekuńczością.

ale kobiety szybko się nudzą takimi i postrzegają ich jako mięczaków, chyba, że wcześniej wspomniana mieszanka: czuły dla niej, a dla reszty świata zimny drań, ten ideał wśród kobiet funkcjonuje, to się zgadzam.
zmienny

przez Hans 30 lip 2013, 20:05
anna.anakaia, ja nie dokonałem wartościowania poszczególnych cech. Dodatkowo nie pisałem nic o utrzymywaniu kobiety/mężczyzny. A jak Ty zapatrujesz się na utrzymywanie mężczyzny przez kobietę i dlaczego akurat Lenin? ;)

ania_taka, to nie stereotyp, a uwarunkowanie ewolucyjne i nie widzę w tym fakcie (tak wskazuje logika) nic złego, tylko nadal pokotuje jakiś dziwny stereotyp, że patrzenie na zamożność to wstyd, a taka kobieta, która na to zwraca uwagę "leci na kasę".
Feed your head
Feed your head

przez carlosbueno 30 lip 2013, 20:16
tylko nadal pokotuje jakiś dziwny stereotyp, że patrzenie na zamożność to wstyd, a taka kobieta, która na to zwraca uwagę "leci na kasę".
też tego nie rozumiem zwłaszcza w taki kraju na dorobku jak Polska to normalne, w Skandynawii czy innym zachodnim egalitarnym kraju właściwie każdy bez większego przemęczania może żyć na przyzwoitym poziomie i tam zaradność, wysokość zarobków nie są aż tak ważne bardziej liczy się zbliżone wykształcenie, poziom szeroko pojętej kultury. Ale w Polsce już nie mówiąc o biedniejszych krajach( ale nie 3-ciego świata) to ile zarabia facet jest kluczowe zwłaszcza w decyzji o zakładaniu rodziny, dzieciach, kredycie na mieszkanie itp. kto by chciał za męża faceta co nie ma stałej pracy, albo pracującego za minimum bez większych perspektyw.
Największy Forumowy Maruda

przez rotten soul 30 lip 2013, 20:18
Hans,
W taki sposób to można wszystko do kasy sprowadzić. Spróbuj być jakikolwiek bez pieniędzy. Nie da rady bo zdechniesz z głodu. ;)
rotten soul

przez anna.anakaia 30 lip 2013, 20:26
zmienny, Czułość, opiekuńczość, wrażliwość - nie musi oznaczać ciapowatości, jednocześnie nie wyklucza takich cech jak np. stanowczość. I nie wiem jak to może nudzić, chyba, że wpada w skrajność.
czuły dla niej, a dla reszty świata zimny drań

No to gdzieś tu nie jest sobą, albo przy niej udaje albo jest zimny na pokaz (chyba, że ma osobowość mnogą ;))
anna.anakaia

przez Hans 30 lip 2013, 20:29
rotten soul, sprowadziłeś to do ekstremum, to samo mogę powiedzieć o wodzie, powietrzu, temperaturze itd. A tu chodzi o poziom zarobków, różnicę pomiędzy pensją minimalną a średnią.
Feed your head
Feed your head

przez carlosbueno 30 lip 2013, 20:30
zmienny napisał(a):
czułością, opiekuńczością.

ale kobiety szybko się nudzą takimi i postrzegają ich jako mięczaków, chyba, że wcześniej wspomniana mieszanka: czuły dla niej, a dla reszty świata zimny drań, ten ideał wśród kobiet funkcjonuje, to się zgadzam.

100 % racji sam o tym wspominałem wcześniej że ta troskliwość, wrażliwość ma się odnosić tylko do partnerki a nie samego siebie czy świata taka męska nadwrażliwość interpersonalna na pewno nie byłaby mile widziana.
Największy Forumowy Maruda

przez zmienny 30 lip 2013, 20:36
anna.anakaia, no nudzi, bo kobiety chcą emocji w związku i jak facet jest jej oddany to już traci dla nich urok.

podobno bardzo dobrym sposobem by zniechęcić do siebie kobietę, jest przykładowo raz dziennie mówić jej, że się ją kocha :)

No to gdzieś tu nie jest sobą, albo przy niej udaje albo jest zimny na pokaz

nie no różnych ludzi traktuje sie w rozny sposob, to normalne i nie znaczy, ze sie udaje kogos innego.
zmienny

przez anna.anakaia 30 lip 2013, 21:09
zmienny, aha, no to ze mną jest coś nie w porządku bo lubię wrażliwych, opiekuńczych i czułych mężczyzn - więc lubię mięczaków :mrgreen: Mnie emocji w związku dostarczają pozytywne uczucia. Wiem, że jakieś tam ludźki mają swoje sposoby na ożywianie relacji, dostarczanie sobie nawzajem emocji ale z tego co wiem odbywa się to poprzez celowe "olewanie", kłótnie a potem wzniosłe godzenie, wzbudzanie zazdrości - nie dla mnie takie zabawy, uważam to za durne a nawet prymitywne.
nie no różnych ludzi traktuje sie w rozny sposob, to normalne i nie znaczy, ze sie udaje kogos innego.

Są emocje które dostępne są tylko dla tej drugiej osoby, ale jeśli facet przy kobiecie jest zupełnie inny niż przy znajomych - gdzieś udaje. "Zimny drań" (bo takiego określenia wcześniej użyłeś) to wg mnie nieczuła osoba z dodatkiem cwaniaczkowatości i szczyptą wyrachowania.
anna.anakaia

przez ania_taka 30 lip 2013, 21:11
ania_taka, to nie stereotyp, a uwarunkowanie ewolucyjne i nie widzę w tym fakcie (tak wskazuje logika) nic złego, tylko nadal pokotuje jakiś dziwny stereotyp, że patrzenie na zamożność to wstyd, a taka kobieta, która na to zwraca uwagę "leci na kasę".

to ja jestem jakas dziwna, bo moj maz praktycznie w ogole nie mial kasy jak sie z nim zwiazalam, a do tego co mamy doszlismy razem

przez rotten soul 30 lip 2013, 21:14
Hans,
To prawda, ale pisałem Ci wcześniej, że z 5 najbardziej popularnych cech, mnie z pieniędzmi, kojarzy się tylko jedna, a więc mamy inne spojrzenie na tą kwestię. Po za tym znam mnóstwo facetów co mają niskie pensje, a jakoś im to nie przeszkadza mieć, dziewczynę czy żonę.
rotten soul

Sortuj wg