weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Hans 01 wrz 2013, 17:55
*Wiola* napisał(a):veganka, Z tymi opakowaniami to nie do końca tak. Teraz plastikowe są "skażone " specjalnymi bakteriami , dzięki którym rozkładają się szybko,. Nie wiem czy jest to już wymóg , bo się aż tak w temat nie wgłębiałam, ale sądzę , że tak , a jesli nie to wkrótce będzie, Natomiast szkło rozkłada się mi8liony lat i jest chyba najgorszym "śmieciem".

Pewnie masz na myśli jakieś "bio"plastiki, bo tych wcześniejszych żaden organizm nie jest w stanie rozłożyć. Jednak z wieloma "bio"produktami jest tak, że np. proces produkcji generuje większe zanieczyszenie/zużycie mocy niż przy produkcji zwykłej.
Feed your head
Feed your head

przez *Wiola* 01 wrz 2013, 18:07
Hans, Wcześniejszych nie, masz rację, ale i tak chyba szybciej się rozłożą niż szkło :? Nie wiem dokładnie jak to wygląda , czy tylko bio , trzeba by zgłębić temat,
Moderator

przez libertynka 01 wrz 2013, 18:13
nie wiedziałam, że wodę strukturalną "wymyślił" Tombak, czytałam o niej i nawet nie padło jego nazwisko. co jest złego w tej wodzie? nie po*ram się po niej jak po kranówce i nie będę produkować śmieci. czy z jakiegoś powodu ta woda jest niezdrowa? czy woda strukturalna to jest to samo co zwykła woda gotowana?
co do butelek, nie ważne z czego są zrobione, i tak są odpadem, którego chciałabym uniknąć. 1 butelka dziennie x ilość ludzi daje duża liczbę.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 01 wrz 2013, 18:39
Nie wymyślił, ale ją popularyzuje, zresztą nazwy tej używa się błędnie - pisałem o wodzie strukturalnej, zawartej w organizmach żywych, ale woda strukturalna po zamrożeniu? Jak się wraz z przyjmowaną wodą zaburzy równowagę elektrolitów w organiźmie to może to być szkodliwe, można np. mrozić wodę destylowaną, ta jest "krystalicznie" czysta i całkowicie niezdrowa. Czy taka sama? Wedle defincji wody strukturalnej jest inna niż woda gotowana, ale wedle tego co piszą tam to moim zdaniem nie różni się od wody tylko ugotowanej. Ja to zresztą robiłbym odwrotnie, tzn. nie zlewał wody spod lodu, jako tej pitnej, a właśnie ją wylewał, a rozmrożony lód pił jako tej bardziej oczyszczony. W celu potwierdzenia mojej tezy proponuję np. w słoiku rozpuścić niewielką ilość farbki plakatowej i ten słoik z wodą szybko zamrozić. Po zamrożeniu wyraźnie widać, że przy ściankach woda jest czystsza, a rdzeń z wiekszą ilością farby znajduje się w środku słoika, znakiem tego zanieczyszczenia i inne związki są wymrażane poza obręb powstającego lodu i zamarzają na końcu. To zresztą ma potwierdzenie w fizyce i temperaturze zamarzania słonych mórz, która jest wyższa niż temp zamarzania słonej wody, właśnie ze względu na większe stężenie zawartej w niej substancji.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 01 wrz 2013, 18:45
Hans, jakie widzisz rozwiązanie? coś pić trzeba, kranówka niebezpieczna, butelkowana nieekologiczna, ugotowana na dłuższą metę też się nie nadaje..
vel veganka

przez Hans 01 wrz 2013, 19:06
veganka, :), zawsze łatwiej jest napisać, czego nie. Ja w sumie jestem bardziej "specjalistą" (takie studia niby mam za sobą no i w fabryce spożywczej pracuję) od produkcji żywności niż od diet, ale warto zwrócić uwagę na pierwiastki czy jony, które musisz dostarczyć organizmowi do poprawnego funkcjonowania i na czystość mikrobiologiczną wody, żeby się nią nie zatruć. Dlatego kranówka może być niebezpieczna, bo może zawierać bakterie. Gotowanie może wytrącać twardość wody nietrwałą czyli różne pierwiastki (ale tu sobie ręki nie dam uciąć, nie jestem dietetykiem, nie wiem czy to szkodzi). Ja piję gotowaną i nie narzekam, no ale tu można się energetycznie przyczepić, bo gotowanie to gaz lub prąd. Opakowanej nie lubię, choć z pewnością ma skład mineralny w normach i zapewnia jony w odpowiednich ilościach. Zresztą jak kupuję to zawsze w większych opakowaniach, bo obniżanie objętości opakowania powoduje wzrot jego powierzchni. Podsumowując, nie ma złotego środka, zwłaszcza przy 7 miliardach ludzi, które to miliardy wymogły mechanizację produkcji, pakowanie produktów, rozpowszechnianie się szkodliwych drobnoustrojów i bezpowrotne odejście od natury (mam na myśli większość globalnej populacji). No i nie mówię, żeby nie pić wody "strukturalnej", a jedynie podważyłem zasadność takiej operacji.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 01 wrz 2013, 19:24
jednak spróbuje tej strukturalnej, co mam do stracenia :) lipa z tą wodą ogólnie
vel veganka

przez Powietrzny Kowal 01 wrz 2013, 19:29
Woda z kranu musi być dobra do picia - w przeciwnym wypadku pozwy o zatrucia by zmasakrowały wodociągi.
Śmierdzi jedynie często - to fakt. Ale większość wód mineralnych też śmierdzi, bo taki zapach mają niektóre pierwiastki :D
A bakterie (zwłaszcza te szkodliwe) w tych proporcjach co są w tych wodach są bardzo użyteczne bo "uczą" naszą immunologię nowych tricków ;) :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Hans 01 wrz 2013, 19:37
Powietrzny Kowal, SANEPID taki pogląd głosi np. w Krakowie, ale ja znając tą instytucję powiedzmy z drugiej strony i wiedząc z jakim nastawieniem poszli tam ludzie do pracy, zwyczajnie tej instytucji nie ufam, jak również nie ufam mojej instalacji od przyłącza do wylewki. ;)
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 01 wrz 2013, 19:56
woda w kranie musi być dobra do picia, ale nie cały czas. pojawiają się np e.coli i jest komunikat (kto się dowie od sąsiada ten się uchroni przed sraczką, a kto nie ten ma pecha) i legalnie przez tydzień lub 2 tą wodę czyszczą, komunikat był, każdy ma dupę krytą, mnie nie dziwi, że ludzie się boją pic kranówę, nigdy nie wiadomo co nawali w oczyszczalni a jak wykryją skażenie to przecież nie zakręcą kurka tylko ta woda leci. ostatnio słyszałam, że woda w niektórych miejscach w wawie ma 30-krotnie przekroczony poziom żelaza. i jest syfiasta. m.in na wawrze niedaleko wisły. syf, kiła i mogiła.
vel veganka

przez Śmiercionauta 01 wrz 2013, 20:05
ja to całe życie pije wodę z kranu i jakoś jeszcze mi nie zaszkodziła. :mrgreen:, ale ja mieszkam w małym miasteczku i wokoło mam park narodowy.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez idle 01 wrz 2013, 20:07
Zależy gdzie się mieszka :mrgreen: U przyjaciółki w Poznaniu woda w kranie wali przemysłową Wartą, u mnie w mazurskim miasteczku była aż słodka i lepsza od tych tanich "kraniczanek" ze sklepu ;)
watch me disintegrate

przez Powietrzny Kowal 01 wrz 2013, 20:28
U nas śmierdzi (a w zasadzie to cuchnie) :D
Więc nie piję. Ale znajomy znajomego pracuje w jakimś tam laboratorium i kilka lat temu z ciekawości
dałem mu próbkę. Wszystko wyszło w 100% OK.
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Anna Maria 04 wrz 2013, 19:58
Upiekłam ciasto wegańskie ze śliwkami :D
Anna Maria

Sortuj wg