Zbyt niski poziom testosteronu.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez demonek 20 gru 2011, 23:00
Witam.
Ostatnio byłem u endokrynologa z powodu małego zarostu na twarzy. Skierował mnie na badania poziomu Testosteronu itp. . Wróciłem z wynikami i okazało się że mam za niski poziom testosteronu . Pani doktor stwierdziła że muszę udać się do szpitala na diagnostykę (kilkudniowy pobyt), bo ona musi wiedzieć czy to wina przysadki czy też jąder .
Nienawidzę chodzić nawet na chwile do szpitala, także odpada.
Zapytałem czy nie mógłbym od razu dostać jakichś tabletek bądź zastrzyków z hormonami .
Czy na leki tego typu (TESTOSTERON) potrzebna jest recepta?
Czy jest możliwość żeby mimo tego iż lekarz uważa że muszę położyć się do szpitala na diagnostykę , ja zdecyduje stanowczo że nie i przepisze mi tabletki bądź zastrzyki ? Czy też prawo na to jej nie pozwala ?

przez L:) 20 gru 2011, 23:42
Rozumiem że żartujesz? Albo lepiej do psychiatry się przejdź ; )

Nawet jak dostaniesz na własną rękę, to nie będziesz potrafił kontrolować ilości i efektów, a po tym efekty mogą być opłakane.
L:)

przez pakamera 21 gru 2011, 10:51
Jakie są objawy lekarskiej kuracji testosteronem, że lekarze nie są chętni go dawać, nawet w mniejszych ilościach?
Ostatnio edytowano 21 gru 2011, 10:55 przez pakamera, łącznie edytowano 2 razy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez L:) 21 gru 2011, 10:54
Zwiększone ryzyko raka prostaty (popularnego wśród mężczyzn), oraz zwiększenie poziomu cholesterolu we krwi (a za tym ciśnienia).

przez pakamera 21 gru 2011, 11:02
Niski testosteron daje szereg objawów psychologicznych, więc po cholerę chodzić do psychologów czy łykać psychotropy na depresje czy lęki, które i tak nic nie dadzą, skoro hormony są rozregulowane?

Cholesterol? Można go obniżyć dietą. Rak prostaty? Czy każdy go będzie miał? Wiele leków może powodować raka lub gorsze powikłania i żaden lekarz się ich nie obawia.

Ja mam testosteron w dolnej normie, a estrogeny wysokie i nie wiadomo z jakiego powodu. Lekarz oczywiście leczenia włączyć nie chce...

przez L:) 21 gru 2011, 13:52
Nie jestem lekarzem więc nie odpowiem Ci, jedynie przytoczyłem fakty.

Napisałem wyraźnie - zwiększone ryzyko, a nie pojawienie się. Idź do niego i jako pacjent zarządaj szczegółowych informacji o stanie zdrowia (tj. tego co Ci diagnozuje) oraz powodu jego decyzji - na piśmie. Następnie możesz udać się do innego lekarza i sprawdzić na ile pokrywa się diagnoza.

przez intel 21 gru 2011, 16:31
Słuchaj.
Trzeba znaleźć przyczynę.
Więc powinieneś się cieszyć , że doktorek proponuje szpital celem pogłebionej diagnostyki ( ambulatoryjnie na te wszystkie badania poczekasz nawet ponad rok -np TK lub raczej MR przysadki )
Po szpitalu wszystko będzie jasne.
Podawanie testosteronu " z zewnątrz" jest ostatecznością.
Zwiększając niejako sztucznie jego poziom w organiźme zaburza się całą gospodarkę hormonalną
Np w wyniku zawyżonego poziomu testosteronu zaczyna się wytwarzać dla równowagi więcej hormonu żeńskiego-estrogenu.
Jak sądzisz, co się stanie gdy zaprzestaniesz brać testosteron??
Otóż organizm po dostarczaniu testo z zewnątrz niejako oduczy się samemu produkować naturalny testosteron.
Natomiast "nauczył" się dla równowagi produkować więcej niż zazwyczaj estrogenu.
Następuje znaczne zaburzenie równowagi hormonalnej.Nadmiar estrogenu i jeszcze większy niedomiar testosteronu.
Równowaga hormonalna jest bardzo delikatna i bardzo skomplikowana.
Zwiększając poziom jednego z hormonów powoduje się reakcję łańcuchową.
intel

przez nieboszczyk 14 kwi 2012, 09:58
"niedobór" testoteronu...jak to się objawia...jestem 15 lat po amputacji jąder i z czystej ciekawości niedawno zrobiłem sobie prywatnie badanie krwi na poziom testosteronu w surowicy.badanie zostało wykonane 2 RAZY! bo w laboratorium przecierali oczy ze zdziwienia.u mężczyzn normalnie poziom wynosi od 280 do 800.u mnie wyszedł poziom 22.co odpowiada stężeniu tego hormonu u kobiet.czym to się objawia?nie trzeba się golić,100 razy wolisz latać samolotami,strzelać z AKMS do puszek na strzelnicy i pic piwo niż seks uprawiać.twierdzisz że ,seks śmierdzi,jest głupi,nudny,męczący i nic się w nim nie dzieje.wkurza cię kobieta która wyje nad tobą.nawet mimo posiadania kobiety/dostępu do seksu nie można się z niego cieszyć.cieszyć się może tylko twój "partner" bo seks możesz TYLKO DAWAĆ innym samemu nawet nie rozumiejąc czym jest orgazm i dlaczego ludzie tak do tego lgną.tak można łatwo i szybko kogoś uśpić i ogłupić jednym palcem.nie możesz sobie zrobić morfologi nasienia bo niema wogóle wytrysku.jak dziób stanie to jest sukces.mimo ćwiczeń nie rozwijają się mięśnie.mi te objawy specjalnie nie przeszkadzają bo i tak jestem całe życie sam jak palec i testesteron/jądra mi nie potrzebne.dzieci nie będę miał bo z kim?choroby,bieda,"brzydota",wiek i niedostosowanie społeczne spowodowane wieczną izolacją to kolejne gwożdzie do trumny które mi super umilają nawiązywanie kontakow interpersonalnych,podrywy itp.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez shinobi 14 kwi 2012, 10:05
No, ja w sumie mam jądra, i mi staje, ale seks jest taki nudny, jak psia dupa. Czytanie gazety, czy cokolwiek jest bardziej zaskakujące.

przez nieboszczyk 14 kwi 2012, 10:45
kiedyś podawali mi zastrzyki z testosteronu.wziołem tylko 3 krótko po amputacji(1 co 21 tyg) i rzuciłem w cholerę to gówno bo po tym głupiałem na widok każdej kobiety i przez to nie mogłem pracować/uczyć się.a miałem to świństwo brać całe życie.poco?żeby móc czuć się wiecznie głodny i niedostać "jeść"??

-- 14 kwi 2012, 10:46 --

sorki za pomyłkę miało być 1 zastrzyk co 2 tyg
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez intel 14 kwi 2012, 10:52
Ha.
Wykupuj ten testosteron w zastrzykach ( zapewne omnadren, albo prolongatum ) .
Pewnie będziesz miał na przewlekłe.
I sprzedawaj Karkom :D :D :D
intel

przez nieboszczyk 14 kwi 2012, 11:03
to był prolongatum.ostatnią paczuszkę ampułek(10) sprzedałem kuzynowi po tej samej cenie.on ma takich ochłapów w bród/jest ciachem więc może sobie ćpać i nie narzekać na głód

-- 14 kwi 2012, 12:51 --

mam proste pytanie do fagasów:które zdjęcia bardziej wam się podobają?chmurki na dole?(zdjęcia lotnicze) czy zdjęcia nagich bab i narządów płciowych?mnie kręci to pierwsze.a was?zawsze kiedy wejdę na czat (sex kamerki) i coś wspomnę o AKMS czy samolotach zawsze są jakieś głupie epitety pod moim adresem że jestem nienormalny itp.już rodzina mi zafundowała podmiankę wspaniałych lotniczych wakacji za granicą na seks z lachonem.srodze się zawiodłem.

przez nieboszczyk 27 cze 2012, 12:49
badanie nasienia

ja stosunkowo często choruję i przynajmniej co roku muszę sobie robić badania krwi na różne czynniki.nienawidzę tych badań.zawsze po nich mam krwiaka na ręce wielkości 10cm.skoro musiałem zrobić np morfologię krwi to postanowiłem tak z czystej ciekawości sprawdzić jakie spustoszenia dokonał we mnie wypadek który miałem 15 lat temu i przy okazji zrobiłem sobie test na poziom testosteronu w surowicy.badanie zostało wykonane 2 razy bo w laboratorium poprostu nie wierzyli.i niedawno miałem robić kolejne badanie krwi i postanowiłem zbadać sobie przy okazji nasienie.umówiłem się na te badania z personelem i objaśnili mi co i jak i że mogę dostarczyć nasienie z domu.okazało się że do czasu wzwodu potrzebowałem godzinę czasu a ejakulat to tylko pół kropelki która była ledwo widoczna na ściance naczynia.kiedy udałem się do laboratorium ta kropelka już wyschła.i musiałem wrócić się do domu i zrezygnować z badań.jak wygląda mój testosteron to wiem i jest to wykonalne.ale wygląda na to że nigdy w życiu się nie dowiem o stanie nasienia i ile odbiega od normy.jeśli uznacie ten post za niestosowny prosze go umieścić w koszu.
Ostatnio edytowano 27 cze 2012, 16:41 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Wiola* 27 cze 2012, 14:15
nieboszczyk, A czego chcesz się dowiedzieć badając nasienie? Chcesz mieć dzieci?
Ostatnio edytowano 27 cze 2012, 16:42 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Moderator

Sortuj wg