Jakim trzeba być człowiekiem, aby...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Jakim trzeba być człowiekiem, aby...

przez harpagan83 28 paź 2010, 12:44
harpagan83, obawiam się, ze nie........ raczej pedofil nie ma zachwianej równowagi hormonalnej przez poprzednie 9 miesięcy.....to wiesz....w takim razie depresja poporodowa to też wymysł mate które są leniwe?

Czyli co sugerujesz że pedofil nie ma zaburzonej psychiki i osobowosci? Jest normalnym człowiekiem takim jak wszyscy?
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez linka 28 paź 2010, 12:46
harpagan83, Sugeruję, żeby nie porównywać szoku poporodowego u kobiety który jest uzasadniony czynnikami fizjologicznymi, reakcjami ciała kobiecego na skutek zaburzeń hormonalnych, obciążenia psychicznego itd. do czegoś co czuje pedofil na widok małego dziecka.... skąd takie porównanie w ogóle.... :roll:
Nie odbiegajmy za bardzo od tematu......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez coma 28 paź 2010, 12:50
harpagan83 napisał(a):Pedofil jak zobaczy małą dziewczynkę albo chłopca też jest w szoku a mimo to nikt go nie usprawiedliwia.
Ten cały szok to myk adwokatów którzy próbują wybronić swoją klientkę od wyroku.

Bzdura
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harpagan83 28 paź 2010, 12:56
linka napisał(a):harpagan83, Sugeruję, żeby nie porównywać szoku poporodowego u kobiety który jest uzasadniony czynnikami fizjologicznymi, reakcjami ciała kobiecego na skutek zaburzeń hormonalnych, obciążenia psychicznego itd. do czegoś co czuje pedofil na widok małego dziecka.... skąd takie porównanie w ogóle.... :roll:
Nie odbiegajmy za bardzo od tematu......

Nie odbiegam od tematu po prostu jedno i drugie według mnie zasługuje na pogardę.
Poza tym postawa pedofila też jest uzasadniona reakcjami Ciała i wpływem hormonów, np testosteronu który jest produkowany przez jądra. A to, że Obiektem seksualnym jest dziecko nie osoba dorosła spowodowane jest jego zaburzeniem psychicznym.

[Dodane po edycji:]

Acha i nie twierdzę że oba przypadki to to samo. Oba przypadki to zupełnie coś innego, ale jedno i drugie zachowanie krzywdzi dziecko, i jest dla mnie wysoce niemoralne.
To wymaga pełnego angażu

przez linka 28 paź 2010, 13:07
Więc depresja poporodowa też jest bzdurą?
W ogóle eh...jak można to porównywać, dla mnie to kompletne nieporozumienie, szok poporodowy jest nierozerwalnie związany z depresją poporodową, obsesyjnymi myślami itd.. jest to jednostka chorobowa, której istnienie kwestionujesz....na skutek długotrwałego napięcia emocjonalnego+ zaburzeń hormonalnych+ samego aktu porodu który może decydująco wpłynąć na to co będzie się działo dalej następuje szok poporodowy i towarzysząca mu depresja poporodowa. Nie zawsze konsekwencją tego jest "uśmiercenie" noworodka.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez CandyGirl 28 paź 2010, 13:16
linka napisał(a): Nie miałaś problemów z rodzicami więc ciężko będzie ci to zrozumieć.

A skąd Ty to możesz wiedzieć co ja miałam a co nie? Miałam dość biedne dzieciństwo, większość bez jakiegokolwiek ojca, potem z ojczymem. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

linka napisał(a):Więc depresja poporodowa też jest bzdurą?

Nie jest, ale depresja poporodowa nie może usprawiedliwiać tego, że złapało się swoje dziecko za nóżki i uderzało jego głową o kafelki patrząc jak krew tryska. Też uważam że to zabieg sprytnych adwokatów.

Ja powiem tyle- osądzi ją Bóg po śmierci i kobiety siedzące z nią w więzieniu.
CandyGirl

przez coma 28 paź 2010, 13:22
W ogóle jak można dyskutować o tym wszystkim na podstawie tak zdawkowych informacji o wątpliwej wiarygodności, nie wiadomo nic o niej, o środowisku w jakim żyła, o jej stanie psychicznym.

Ludzie w złym stanie psychicznym naprawdę nie takie rzeczy robią.

Przy czym powtarzam, że ja jej nie usprawiedliwiam tylko próbuję spojrzeć obiektywnie na sprawę. Kij zawsze ma dwa końce.
coma

przez harpagan83 28 paź 2010, 13:25
Takich przypadków jest mnóstwo, ciągle sie słyszy, że ktoś zostwił, dziecko w smietniku, ktoś utopił je w stawie hodowlanym, ktoś je zabił, udusił itp, i td. I za każdym razem psycholodzy mówią o tym, ze jak sie nie chce dziecka, to można je oddać do domów dziecka, jest mnóstwo par co oddało by życie, żeby muc zaadoptować noworodka. Osobiście jest mi to obojętnie emocjonalnie, mam swoje problemy a ten na szczęście mnie nie dotyczy, ale trzeba jasno nazywać, pewne sytuacje i rzeczy po imieniu, i należy karać takie zachowania, bo stanie sie to patologią na szersza skale
To wymaga pełnego angażu

przez szczesliwy_chomik 28 paź 2010, 13:25
W głowie się nie mieści , ale nie znamy calej prawdy

[Dodane po edycji:]

Prawda. Za malo informacji na dyskusje.

przez *Wiola* 28 paź 2010, 13:40
Z takich powodów jestem za niekaraniem handlu dziećmi. W wielu wypadkach uratowałoby to życie tych dzieci.

Wcale nie uważam ,żeby ta kobieta z\robiła to z powodu szoku poporodowego. Przecież nikomu się do ciąży nie przyznała i jak miała to zamiar rozwiązać?
Moderator

przez linka 28 paź 2010, 13:41
CandyGirl napisał(a):
linka napisał(a): Nie miałaś problemów z rodzicami więc ciężko będzie ci to zrozumieć.

A skąd Ty to możesz wiedzieć co ja miałam a co nie? Miałam dość biedne dzieciństwo, większość bez jakiegokolwiek ojca, potem z ojczymem. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Jak kilkanaście razy pisałaś, ze nie miałaś żadnych problemów z rodzicami, świetnie się z nimi dogadujesz i tak naprawdę nie wiesz skąd się wzięła twoja nerwica - to wywnioskowałam, ze nie miałaś problemów z rodzicami......no ale jak widać coś się zmieniło.

linka napisał(a):Więc depresja poporodowa też jest bzdurą?

Nie jest, ale depresja poporodowa nie może usprawiedliwiać tego, że złapało się swoje dziecko za nóżki i uderzało jego głową o kafelki patrząc jak krew tryska. Też uważam że to zabieg sprytnych adwokatów.[/quote]

Czyli uważasz, ze pomimo szoku ( w jakim mogła być) myślała trzeźwo i była w pełni świadoma co robi ?

Nie znając zupełnie okoliczności całego zdarzenia.....
Przyjaciel forum

przez coma 28 paź 2010, 13:49
wiola173 napisał(a): Wcale nie uważam ,żeby ta kobieta zrobiła to z powodu szoku poporodowego. Przecież nikomu się do ciąży nie przyznała i jak miała to zamiar rozwiązać?

Nie możemy się ograniczać tylko do szoku poporodowego, my nie mamy informacji na temat jej wcześniejszego stanu, sytuacji w jakiej się znajdowała. Najłatwiej jest ocenić : okropna baba, potwór, zabiła swoje dziecko. Jest to straszne, wręcz niewiarygodne, ale trzeba się też zastanowić nad tym co ją skłoniło do tego.
coma

przez *Wiola* 28 paź 2010, 13:57
Coma
Mniejsza z tym co ją skłoniło: CZŁOWIEK tak nie postępuje i tyle.
Moderator

przez coma 28 paź 2010, 13:59
No to właśnie, jak już napisałam, w tej chwili ta dyskusja nie ma sensu. :roll: Człowiek tak nie postępuje, każdy się z tym zgodzi. Koniec dyskusji ;)
Ostatnio edytowano 28 paź 2010, 14:07 przez coma, łącznie edytowano 1 raz
coma

Sortuj wg