Kilka pytań tylko do Kobiet :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Kilka pytań tylko do Kobiet :)

przez Magdaa 20 lip 2010, 23:50
To mogę i tam, a też np na ibutik.pl . Ale chodzi mi o to, że jak sprzedam tą samą rzecz w jednym czasie, a w hurtowni już nie będzie, to co wtedy zrobię? ;) Więc na razie muszę się zdecydować na jedną stronę.
No i nie wiem jak jest na tych moich ciuchach- obsługują sklepy? Bo na Allegro mam specjalny program dla firm który ma kalkulator, wystawia hurtem aukcje, komentarze, prowadzi statystyki, robi szablony itd. Muszę mieć stronę, która jest przeznaczona dla sklepu, bo tak jak się sprzedaje prywatne rzeczy to trochę inaczej to wygląda, bo jednak nie ma takiego ruchu itp itd.
No i ja do ewidencji podatkowej potrzebuję specjalnych wydruków ze strony, nie wiem czy np mojeciuchy.pl takowe mają, to zależy czy obsługują sklepy czy tylko prywatni ludzie swoje rzeczy tam wystawiają.
Magdaa

przez *Wiola* 21 lip 2010, 00:13
Magda W ibutiku jest taka opcja zaakceptuj zamówienie. Jeśli rzecz np sprzedasz wcześniej to po prostu nie zaakceptujesz. Zaznacz tylko ,że wycofujesz oferty. Natomiast jeśli chodzi o jakieś dokumenty., to z tego co pamiętam , jak jesteś na obrotowym , to nie musisz mieć faktur sprzedaży itd. Przecież nikt Cię nie będzie tak szczegółowo rozliczał, deklarujesz wartość sprzedaży i odprowadzasz podatek.
Moderator

przez Magdaa 21 lip 2010, 00:16
No właśnie nie pamiętam czy na ryczałcie muszę mieć faktury... Jutro moją mamę zapytam. Ale nawet jeśli, to nie serwis wystawia mi fakturę, tylko hurtownik- tzn fakturę zakupu. A czy muszę faktury sprzedaży wystawiać? Chyba nie, ale jeszcze się upewnię. Fakturę przecież po to się wystawia, aby klient mógł odliczyć sobie vat, więc ja nie mam takiego obowiązku.
Na ibutiku sprzedałam kiedyś jakieś cd i pamiętam że była taka opcja... Jak już towar mi dojdzie to wtedy dokładniej zobaczę :smile: Najpierw na Allegro wszystko wrzucę, potem założę stronę i rozejrzę się na ibutiku, zawsze to większy zasięg.
Wreszcie mi chłop nie będzie truł, że za dużo siedzę przy kompie :lol: ;) Praca! hehehe ;) :pirate:
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 21 lip 2010, 00:20
Na pewno nie musisz faktur sprzedaży wystawiać. przecież Ty będzie detalistą.
A wystawianie w wielu miejscach ma sens właśnie po to aby zwiększyć ruch.
Moderator

przez chojrakowa 21 lip 2010, 00:50
1. tak
2. allegro.pl, wszystkie sklepy jeździeckie (okser.pl, mksklep.pl)
3.tak
4.tak
5. nie
6. Na ich stan, czy mi się podobaja i CENĘ, niestety
7. I takie i takie
8. Jasne ;)
9. Lubię H&M, Bershkę i Reserved, ale nie pogardzę no namem
10. Wolałabym przymierzyć, ale w razie potrzeby, czemu nie. Wygodny, niesztywny materiał to podstawa - i NIEświecący.
11. Takie jakie kupuję, pyt 9
12. Kosmetyki kupuję raczej w sklepach
13. Raczej pojedyńcze
14. Tak, ale to dlatego, że jestem wiecznie bez pieniędzy
15. Po wpłacie na konto - przeleję przez internet i mam z głowy
16. 34-36 (rzadko 38)
17. 38
18. szary
19. nie
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez fobia 21 lip 2010, 08:51
Magdaa, z rabcikiem to taki żarcik ;) pewnie ,że musisz się najpierw rozkręcić :D

przez Shadowmere 21 lip 2010, 09:23
Moja dzielna,śliczna Kobieta Sukcesu :D Trzymamy z Adaśkiem i Zwierzakami kciuki mocno.
Shadowmere

przez Magdaa 21 lip 2010, 10:56
Wiola- tak, masz pełną rację :smile: Jeszcze dzwoniłam dzisiaj do księgowej mamy aby się upewnić, jest dokładnie tak jak piszesz :smile: Mam tylko nadzieję, że poradzę sobie z tym prowadzeniem ewidencji, nigdy nie byłam orłem w rachunkach ;) Ale spoko, w razie co mam znajomą księgową, pomoże ;)

Chojrakowa- dziękuję za wypełnienie ankiety :* :D

Fobia
- a ja piszę całkiem poważnie! :smile: Jak się rozkręci to wtedy możemy myśleć o rabacikach, bo niby czemu nie? :smile:

Shadow- trzymajcie, trzymajcie :smile: Szczurki mają aż cztery łapki, zawsze to jakiś bonus kciukowy :mrgreen: ;) Jak się uda to Cię w to wkręcę, żebyś się nie nudziła w domu :pirate: Ale w zamian za to masz do mnie przyjechać z Adamem ! :tel2: :P
Magdaa

przez Korba 21 lip 2010, 13:27
to i ja

1. tak
2. allegro
3. nie
4. tylko raz kupiłam pumy, który najpierw przymierzyłam w sklepie
5. tak
6. nie kupowałam jeszcze ubrań na allegro
7. nowe
8. czasami
9. promod
10. nie
11. lubię promoda, a gdyby mnie było stać pewnie Gucci ;)
12. do włosów, pielęgnacyjne ekskluzywnych marek, perfumy u sprawdzonych sprzadawców
13. różnie, zależy od potrzeb ;)
14. tak
15. po wpłacie na konto
16. 38/40
17. 38
18. malinowy
19. nie wiem jakie to są podświetlone XD
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Magdaa 21 lip 2010, 14:50
Korba- dziękuję :*

GreenEye
- również dziękuję :smile: Pojedyncze egzemplarze torebek? Oczywiście :smile: I nie tylko torebek. Zamierzam wszystko wystawiać max po kilka sztuk, no chyba, że coś wyjątkowo będzie szło, to wtedy wezmę więcej. A na pewno na początek wszystko będzie w mocno ograniczonej ilości, bo chcę zobaczyć na co tak naprawdę jest zapotrzebowanie. Ale jeśli chodzi o buty czy torebki to pewnie będą to tylko pojedyncze sztuki, zamierzam wynajdywać oryginalne egzemplarze itd, mam nadzieję że się uda. Natomiast z ubraniami na początku będzie tak, że nie będę mieć wszystkich rozmiarów, ale jeśli np komuś spodoba się coś a ja nie będę mieć jego rozmiaru, to trzeba do mnie napisać, jeśli tylko znajdę ten rozmiar w hurtowni to na indywidualne życzenie go wystawię :smile: Po prostu nie mogę na start wystawić wszystkich rozmiarów jednej rzeczy, muszę najpierw zobaczyć jakie rozmiary najlepiej idą i jakie rzeczy. Co do stylu to masz rację, mogłam zapytać, jednak planuję taki misz masz- dla każdego coś miłego, dlatego nie będzie jednej firmy a cała gama :smile: Buzka !
Magdaa

przez Korba 21 lip 2010, 15:01
Och jaką ja mam słabość do torebek :105:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Krzysiek1234 21 lip 2010, 16:03
Magdaa napisał(a):Krzysiu- Tobie mogę nawet strój diablicy sprzedać, ale pod jednym warunkiem- jak mi potem przyślesz fotkę w tym przebraniu :pirate: :mrgreen:

Jak tylko wyruszysz z koksem, sprowadź na sklep coś takiego i ja to kupuję :mrgreen: :mrgreen: Powaga. Tylko żeby cena za bardzo wyśrubowana nie była ;) Już mam koncepcję diabolicznej fotki :angel: :twisted:

btw. dołączam do grona osób mocno trzymających kciuki za powodzenie całego biznesu :smile:

Widzisz, my z Adasiem już czas temu przebąkiwaliśmy sobie nieśmiało o rozkręceniu jakiegoś własnego sklepiku (nie w Twojej branży, nie bój nic ;)). Zobaczymy co Bozia da, ja w każdym razie wychodzę z założenia, że skoro nerwicowa Madzia może kręcić biznesy i trzepać kasiorę....

Kto wie, czy za jakiś czas nie zwrócę/zwrócimy się do Ciebie (będziesz już wtedy doświadczonym rekinem biznesu ofkors :twisted: ;)) o kilka użytecznych uwag odnośnie początków takiego przedsięwzięcia, realiów itd.

Życzę Ci zadowolenia i jak największych zysków - myślę że nie tylko dla mnie, ale i dla większości forum stanowiłoby to nadzwyczaj budujący przykład, że na przekór nerwicy można się pięknie wybić.

przez Magdaa 21 lip 2010, 16:30
Korba- no to u mnie będziesz w raju :smile: Przekopuję zarówno hurtownie internetowe jak i stacjonarne, szukam perełek i torebek których u nas za bardzo nie można kupić, koncentruję się na tych sprowadzanych z zagranicy. Mam tylko nadzieję że mam na tyle dobry gust, aby innym się też spodobały :mrgreen: Np przed chwilą znalazłam coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Wg mnie jest świetna- unikatowa i zabawna.

Krzysio- doradzić to Ci już teraz mogę, już kiedyś prowadziłam swoją firmę i w dodatku było więcej do ogarniania niż tutaj- tam musiałam zająć się rachunkowością, urządzeniem lokalu, sprzętem, fakturami, zamawianiem towaru, odbieraniem go, produkcją, sprzedażą, sprzątaniem itd itp. Także służę radą :smile:
A specjalnie dla Ciebie znajdę ten strój diabła i specjalnie dla Ciebie odstąpię Ci go w cenie hurtowej, dla takiej fotki jestem w stanie wiele zrobić :twisted: :mrgreen: :pirate: hahaha

Pamiętajcie- nie ważne czy macie nerwicę czy nie. Ta cholera próbuje Was pokonać ale zapierajcie się nogami i rękoma ! To już nie jest pierwszy biznes w moim życiu, być może dlatego mniej się boję... Ale wiem, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. I to nie jest tak, że potrzeba dużej kasy na start. Potrzeba pomysłu ! Tak więc życzę Wam dużo myślenia, jakby co to służę radą :smile:

p.s. Nie, nie piszę tak bo jestem na lekach, przecież jak prowadziłam poprzedni biznes to na lekach nie byłam :smile: Trzeba po prostu znalezc coś, co nas pochłonie- wtedy nerwica odchodzi. Serio.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Magdaa

przez fobia 21 lip 2010, 17:34
Magdaa, myślę,że na początku to będziesz miała klientki głównie z forum ;) Już my Ci interes rozbujamy :mrgreen:

Sortuj wg