Aborcja - za czy przeciw?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

Jestem za
23
29%

Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
26
33%

Jestem przeciw
26
33%

Nie mam zdania
5
6%

Liczba głosów : 80

Re: Aborcja - za czy przeciw?

przez Zachmurami 12 paź 2010, 18:38
slonce_nie_wzejdzie, ale ja nie zamierzam, ani Ciebie, ani nikogo innego fanatycznie przekonywać do wegetarianizmu. :o

Jeżeli chcesz, możesz zawsze zagłębić się temat, jest całe multum informacji na ten temat... naprawdę, google nie gryzie ;). Ta Antarktyda dawno już została odkryta.

Odniosłam się do Twoich poglądów na temat obrony życia i ich niekonsekwencji (która rzuciła mi się w oczy). I jeszcze raz popełniając autocytat, przedstawię, o co mi chodziło:

Zachmurami napisał(a):[

Prawda? Dla mnie jest niezrozumiałe: jak można być JEDNOCZEŚNIE pro-life (życie poczęte) i jednocześnie anty-life (kara śmierci, spożywanie mięsa). Że można fanatycznie bronić życia poczętego, a jednocześnie potępiać wegetarian za fanatyzm :o . Gwoli ścisłości, nikogo nie zamierzam nawracać na wegetarianizm, każdy powinien mieć prawo wyboru - ale skoro taki temat, to jakoś mi się samo nasunęło.
...

przez słońce_nie_wzejdzie 12 paź 2010, 18:41
Zachmurami napisał(a):Odniosłam się do Twoich poglądów na temat obrony życia i ich niekonsekwencji (która rzuciła mi się w oczy). I jeszcze raz popełniając autocytat, przedstawię, o co mi chodziło.

Nazywanie własnych ograniczeń cudzą niekonsekwencją nie przenosi winy za te ograniczenia na drugą osobę.

A jeżeli zamierzasz coś udowadniać, to wypada odwołać się do literatury. Bo strony internetowe, każdy może tworzyć i edytować, celem prezentowania faktów przez siebie wykreowanych, a ze stanem faktycznym niewiele mających wspólnego.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez linka 12 paź 2010, 18:45
słońce_nie_wzejdzie, Hmm ale nie wydaje ci się że jest to hipokryzją oraz zupełną niekonsekwencją być jednocześnie obrońcą "życia poczętego" jak i zwolennikiem kary śmierci?
Jak widać dla ciebie życie życiu nierówne ...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez słońce_nie_wzejdzie 12 paź 2010, 18:47
linka, nie. Wyjaśniłem już swój pogląd na tę sprawę. Jedyne co mogę dodać, to pozbawiając życia zatwardziałego przestępcę, możemy uratować życie innych ludzi.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Zachmurami 12 paź 2010, 18:50
słońce_nie_wzejdzie napisał(a):
A jeżeli zamierzasz coś udowadniać, to wypada odwołać się do literatury. Bo strony internetowe, każdy może tworzyć i edytować, celem prezentowania faktów przez siebie wykreowanych, a ze stanem faktycznym niewiele mających wspólnego.

Nie wystarczy czytać, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
No właśnie już trzeci (chyba?) raz powtarzam, że nie zamierzam nic udowadniac, ani nikogo nawracać.

W Internecie oprócz prywatnych stronek znajdziesz też strony uznanych stowarzyszen medycznych, fachowe periodyki on-line, opracowania medyczne, jest duża baza. Też nie wystarczy?! :roll:

przez słońce_nie_wzejdzie 12 paź 2010, 19:01
Zachmurami, nie, nie wystarczy, a z pewnością nie jako jedyna literatura. Co innego, gdyby to miało charakter uzupełniający wobec prasy i literatury drukowanej.

Jeżeli nie zamierzasz nic udowadniać, to po co się wypowiadasz? To żałosne.

Sortuj wg