pamiętacie fasolki i tik taka ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Amy Lee 30 mar 2008, 23:14
marmarc napisał(a):"Pan Kleks", a konkretnie Akademia, to było oparte na kawałku dobrej prozy (podobno lepsze od "Harrego Potera"), więc też nie ma porównania.

Nie ma, bo Akademia Pana Kleksa miała strukturę neofreudowskiego przedstawienia dorastania chłopca, a Harry Potter opiera się na najbardziej klasycznym micie, w którym bohater musi wypełnić swoje przeznaczenie.

Przepraszam, musiałam to napisać, literatura dziecięca to mój konik ;)
Amy Lee

przez zimbabwe 31 mar 2008, 21:06
Ja bardzo kiedyś lubiłam "W pustyni i w puszczy" i generalnie o przyrodzie różne rzeczy. Nadal lubię, pewnie gdybym miała czas i poszedł w TV jakiś program o np. roślinach albo gwiazdach to bym obejrzała.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez rachuciachu 03 kwi 2008, 00:21
kto nie pamięta :D
to były czasy; domowe przedszkole, kulfon i monika, pan tik-tak.
i Miś uszatek oczywiście. :twisted:
'skurcz wyobraźni.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: pamiętacie fasolki i tik taka ?

przez scrat 07 kwi 2008, 16:53
staram się napisał(a):jak byłem mały to dużo oglądałem pana tik taka i fasolki a wy też oglądaliście ?

No, jak pijany wracał i robił awantury. Jak dzieciaki w przedszkolu zazdrościły mi, że moim starym jest pan tik tak, a ja modliłem się, żeby kiedyś nie wrócił do domu.

Gdyby nie on to pewnie by mnie tu nie było, byłbym normalny.
Przyjaciel forum

przez Jovita 07 kwi 2008, 16:58
Ja uwielbialam muminki i gumisie i smerfy , kurcze to byly kiedys bajki super a teraz w bajkach wszedzie przemoc szkoda gadac to nie dla malych dzieci .

Wlatcy moch - musze sie przyznac ze barzdo lubie to bajke dla doroslych i na prawde mi sie podoba ale nie jest dla dzieci na pewno nie.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Amy Lee 07 kwi 2008, 17:47
Jovita napisał(a):Ja uwielbialam muminki i gumisie i smerfy , kurcze to byly kiedys bajki super

Ja ostatnio sobie obejrzałam jeden odcinek Gumisiów z jakiejś nowej serii, której nie znałam wcześniej, jaaaka psychodela :twisted: A moi znajomi na wideo po pijaku oglądają, jak również są osoby, które śpiewają piosenkę z czołówki w miejscach publicznych (na trzeźwo). Heh, nie wiem co ta kreskówka ma w sobie :lol:
Amy Lee

przez archetyp 07 kwi 2008, 18:07
W starszych bajkach są ukryte prawdy o matce ziemi, której owoce dają "nadprzyrodzone" cechy - stad wyłania się psychodela i elementy szamanizmu dawnych ludzi.

A teraz, w bajkach XXI w. pojawia się przede wszystkim technologia i przemoc - skądinąd dzisiejsze syntetyczne leki mają z tym obrazem wiele wspólnego.

Człowiek tworzy syntetyczne leki bo w duszy tęskni by mieć sok z gumi-jagód ;)

przez Jovita 08 kwi 2008, 18:00
Amy Lee napisał(a):Ja ostatnio sobie obejrzałam jeden odcinek Gumisiów z jakiejś nowej serii, której nie znałam wcześniej, jaaaka psychodela

:shock:
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Amy Lee 08 kwi 2008, 19:05
Jovita napisał(a)::shock:

Ba!

Jak byłam mała to strasznie przeżywałam, jak nie udało im się skontaktować z Wielkimi Gumisiami, bo zepsuł im się teleskop, albo jak uciekli z odciętej od świata wyspy podczas wybuchu wulkanu... :(

Teraz nasza szóstka bohaterów nie mieszka już w lesie tylko w mieście Gumisiów razem z Mrocznymi Gumisiami (barbarzyńskimi).

Chyba sobie normalnie obejrzę przy najbliższej okazji :twisted:
Amy Lee

przez nierzeczywista 08 kwi 2008, 20:16
Dla mnie Gumisie to nieudany klon smerfów.

A co do Fasolek, to nadal uważam, że Fantazja to najbardziej ćpalnicza piosenka w polskiej historii.

To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwile można dolecieć aż do gwiazdy.
black flowers blossom
feathers on my breath

przez archetyp 08 kwi 2008, 22:58
hehe ciekawe skojarzenie ;P a tak w ogóle jeśli już mówimy o "ćpaniu" to ponoć są badania które zwracają uwagę na to że są osoby które biorąc narkotyki nie jako próbują podświadomie leczyć się.

przez Keis 10 kwi 2008, 09:19
Ja tez ogladłem te wszytskie produkcje. I podobał mi sie Tiktak ze wzgledu na JAbłczynska - powga byłem w niej podkochany. Ale teraz mam takie wrazenie ze te Bajki mogły nas wychowac na wrazliwych mieczaków którzy maja problemu. Co sodzicie o tej tezie?
prawda prawdziwa jest sam o tym wiesz!:)

przez depresyjny86 10 kwi 2008, 13:47
Teraz nasza szóstka bohaterów nie mieszka już w lesie tylko w mieście Gumisiów razem z Mrocznymi Gumisiami (barbarzyńskimi).

Chyba sobie normalnie obejrzę przy najbliższej okazji

Oj ja chyba też obejrze. ;)
No oczywiście jak byłem mały to oglądałem Gumisie :P ,Misia Uszatka :P ,Reksia :P
A z programów to Tik-Taka oglądałem...i chyba Domoowe Przedszkole :D
W ogóle teraz fajnie się wspomina lata90 ;) zwłaszcza rzeczy zwiazane z telewizją-oglądam sobie na youtube stare reklamy,programy,i w ogole wszystko....kończąc na napisach na koniec programu na dany dzień:Nie zapomnij o wylączeniu odbiornika :mrgreen:
:)

przez archetyp 10 kwi 2008, 14:33
taaa być może co poniektórzy mają problemy psychiczne bo są dziećmi transformacji ustrojowej komunizmu.. ;)

Sortuj wg