Skocz do zawartości
Nerwica.com

pamiętacie fasolki i tik taka ?


staram się

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez ogladłem te wszytskie produkcje. I podobał mi sie Tiktak ze wzgledu na JAbłczynska - powga byłem w niej podkochany. Ale teraz mam takie wrazenie ze te Bajki mogły nas wychowac na wrazliwych mieczaków którzy maja problemu. Co sodzicie o tej tezie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nasza szóstka bohaterów nie mieszka już w lesie tylko w mieście Gumisiów razem z Mrocznymi Gumisiami (barbarzyńskimi).

 

Chyba sobie normalnie obejrzę przy najbliższej okazji

Oj ja chyba też obejrze. ;)

No oczywiście jak byłem mały to oglądałem Gumisie :P ,Misia Uszatka :P ,Reksia :P

A z programów to Tik-Taka oglądałem...i chyba Domoowe Przedszkole :D

W ogóle teraz fajnie się wspomina lata90 ;) zwłaszcza rzeczy zwiazane z telewizją-oglądam sobie na youtube stare reklamy,programy,i w ogole wszystko....kończąc na napisach na koniec programu na dany dzień:Nie zapomnij o wylączeniu odbiornika :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to wszystko Fasolki, Pana Tik Taka,Bolka i Lolka,Reksia i przede wszystkim Misia Kolargola :mrgreen: Uwielbiałam to oglądać i zawsze czekałam na dobranocki albo poranne 5 10 15 . Teraz jak leci Bolek i Lolek albo Pszczółka Maja to oglądam je razem z dziećmi ba nawet mój tata ogląda te bajki a mama się z niego śmieje ha ha. To były wspaniałe czasy a jak leci to głupie Power Rengers (czy jakoś tam) to nie pozwalam tego dzieciom oglądać przecież to jest nie do zniesienia te ich nieszczęsne walki i teraz niby jak dzieci mają wyrosnąć na normalnych ludzi? napewno nie oglądając te głupie bajki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsi mniej więcej 30 latkowie to właśnie pierwsze pokolenia, których rodzice wychowali się całkowicie w PRL-u - to nasi dziadkowie dorastali przed wojną i w wojnę - wiele elementów się tu nakłada. Z kolei my dorastaliśmy w czasie transformacji...ciekawe jak te warunki na nas wpłynęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pewnie ma to wpływ w jakich warunkach przyszło żyć nowo narodzonemu dziecku. Przejmujemy dużo przez wychowanie od rodziców, a jeśli im przyszło żyć w ciężkich czasach to na realnie odbija się na dzieciach.

 

Pokolenie wojny musiało mieć najgorzej w sensie strachu o życie, ale i pokolenie PRL nie miało lekko, może i nawet gorzej bo o ile pokolenie wojny walczyło to pokolenie PRL było tłamszone. Z kolei pokolenie transformacji również musi mieć skrzywione postrzeganie, być może w pewnych elementach życia gorzej niż pokolenie PRL które żyło co prawda zduszone, ale w "względnym spokoju", za to w latach 80-90 było dużo niepokojów o przyszłość kraju.

 

Dalej w latach 90 - 2000 trzeba było walczyć o byt ekonomiczny w całkiem nowej sytuacji gospodarczej, państwo już nie zapewniało obywatelom pracy, co odbijało się na rodzinach w swój wyrafinowany sposób.

 

Teraz znów dorasta pokolenie unii europejskiej, ale poprzez wszechobecną medialną indoktrynację nasila się wyścig szczurów, stał się już poniekąd normą społeczną, a osoby nie radzące sobie z tym są traktowane jako dysfunkcyjne.

 

Oczywiście wszyscy zależnie od tego w jakich czasach żyjemy przechodzimy kilka etapów zmian mentalnych, społecznych, gospodarczych itp. mających wpływ na życie jednostki.

 

Całość tych warunków, nadaje kształt naszej osobowości.

 

Genetyczne dziedzictwo, wychowanie, warunki środowiska, sytuacja Państwa i na Świecie wszystko to kształtuje realnie człowieka, czy tego chcemy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×