Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez buraczek58 23 wrz 2015, 13:11
Absolutnie się z Tobą nie zgadzamNN4V, wszyscy zwierzęta na tym świecie potrzebujemy miłości. Do mnie kiedyś "zawitał" taki zagubiony, osamotniony piesek. Zawsze coś wystawiałam z żarełka na podwórko, co mi tam ostało i piesek załapał się na kotlecika akurat. Skubaniec wyczuł dobre dusze w moim domu i tak nas lizał , że zdecydowaliśmy się go przygarnąć, chociaż akurat miałam już dwóch psiaków , które też nas znalazły, ale to były wszędobyły ( gdzieś latały, znosiły masę kleszczy, w końcu , w ramach likwidacji psów dzikich , zostały zastrzelone....na łąkach ,nie przez nas broń Boże) A Pikuś został, nie był już młodziutki, miał kamień na zębach i moja wetka oceniła go na 7 lat. Żył 17 lat, chorował na cukrzycę, leczyłam, ale dopadł go rak szczęki, nic nie dało się już nic zrobić.....

przez buraczek58 23 wrz 2015, 13:26
Saraid, nie jest sztuką chowanie grzecznego , dobrze ułożonego zwierzątka, sztuką jest przygarnięcie takiej biedy, która wymaga specjalnej troski i zamienienie takiej biedy w wesołego zwierza :D

przez Saraid 23 wrz 2015, 13:36
buraczek58 napisał(a):Saraid, nie jest sztuką chowanie grzecznego , dobrze ułożonego zwierzątka, sztuką jest przygarnięcie takiej biedy, która wymaga specjalnej troski i zamienienie takiej biedy w wesołego zwierza :D
Ładnie napisane i dobrze napisane.My sami w chorobie czy pózniej starości też chcemy być kochani zwięrzeta mają tak samo,z tym że one są bezbronne bo niby jak maja walczyć o swoje prawa?
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez buraczek58 23 wrz 2015, 18:40
Saraid, och , znam ten wiersz, dziękuję Ci, że go wkleiłaś, zabrałam do ulubionych. Kiedyś była w necie taka fajna stronka o Tęczowym Moście, z tym wierszem, z piękną muzyką, można tam było "chować "zwierzątka, napisać o tęsknocie...bo ta zawsze w nas zostaje....i wszystkich uczuciach, pustce, które zostawiają nam mali przyjaciele...

przez Evia 23 wrz 2015, 19:38
buraczek58 napisał(a):Absolutnie się z Tobą nie zgadzamNN4V, wszyscy zwierzęta na tym świecie potrzebujemy miłości. Do mnie kiedyś "zawitał" taki zagubiony, osamotniony piesek. Zawsze coś wystawiałam z żarełka na podwórko, co mi tam ostało i piesek załapał się na kotlecika akurat. Skubaniec wyczuł dobre dusze w moim domu i tak nas lizał , że zdecydowaliśmy się go przygarnąć, chociaż akurat miałam już dwóch psiaków , które też nas znalazły, ale to były wszędobyły ( gdzieś latały, znosiły masę kleszczy, w końcu , w ramach likwidacji psów dzikich , zostały zastrzelone....na łąkach ,nie przez nas broń Boże) A Pikuś został, nie był już młodziutki, miał kamień na zębach i moja wetka oceniła go na 7 lat. Żył 17 lat, chorował na cukrzycę, leczyłam, ale dopadł go rak szczęki, nic nie dało się już nic zrobić.....

Z tego co kojarzę to była mowa o dzikich stworzeniach, a w tym wypadku bywa tak, że dzikie zwierzęta nie potrzebują kontaktu z człowiekiem, może i faktycznie potrzebują miłości, ale wtedy wystarczy im miłość między sobą. W ich oczach człowiek nie jest potencjalnym "ukochanym"

Miałam do czynienia z dzikimi zwierzętami, niektóre z nich nawet udało mi się w miarę oswoić, jednak taki np dziki kot nawet po zsocjalizowaniu nigdy nie będzie się zachowywał jak ten, który miał od urodzenia kontakt z człowiekiem. Zupełnie inaczej reagują na dotyk, nawet jeśli go akceptuje to nie koniecznie czerpie z niego przyjemność.

Moje koty również kiedyś były dzikie, przede mną nie miały wcześniej za bardzo kontaktu z człowiekiem, jednak były na tyle małe, że szybko się do mnie przyzwyczaiły.
Zupełnie inaczej jest z dorosłymi osobnikami, które na zawsze będą już miały w sobie tę dzikość.

przez buraczek58 23 wrz 2015, 23:48
Czyli odstrzelać, bo jak nie, to co?

przez buraczek58 24 wrz 2015, 23:33
PICT0049.JPG
Evia
jest część prawdy , w tym, co napisałaś, ale nie zawsze tak bywa z dzikimi kotami, ja żyję już dłuuugo, przygarniałam stare koty i jakoś udawało mi się je udomowić, ale zdecydowanie łatwiej jest z psami, one bardzo lgną do człowieka.....trudno mi o tym pisać, bo płaczę za każdym moim psem....
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Druid 25 wrz 2015, 00:52
buraczek58 napisał(a):Czyli odstrzelać, bo jak nie, to co?

Sterylizować http://www.kocipazur.org/index.php?id=994
dokarmiać, wystawiać czystą wodę do picia w bezpiecznym miejscu
Druid

przez abrakadabra xx 28 wrz 2015, 03:47
buraczek58 napisał(a):W moim niebie będą miękkie sierści
nosy, łapy ,ogony i kły.

Masz na myśli odpady z rzeźni po zamordowanych świniach i krowach?

przez buraczek58 28 wrz 2015, 13:07
abrakadabra xx, miękkie i ciepłe, i nie odpady z krów i świń. Nie jadam padliny, w przeciwieństwie do Ciebie. Dlatego mam fioła na punkcie zwierząt. Mogłabym niejedno opowiedzieć o inteligencji zwierząt, o psach i kotach nie wspomnę, ale jak mądre są krowy i świnki,i konie, mogłabym mówić bez końca, chowałam się wśród nich, niestety, pasałam i patrzyłam jak idą na rzeź. A Tobie, smacznego stejka.

przez abrakadabra xx 28 wrz 2015, 15:19
buraczek58, Aaaa, to szacuneczek, pomyliłem się co do ciebie, prawdziwa miłośniczka zwierząt :brawo:

.

przez MamSwojePoglady 30 wrz 2015, 12:01
kocieł :3
Obrazek
Obrazek

przez Saraid 30 wrz 2015, 12:10
MamSwojePoglady, cudny :105: pięknie pozuje :D
Saraid

przez MamSwojePoglady 30 wrz 2015, 12:12