Najbliższe wybory

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

W najbliższych wyborach zamierzam głosować na:

PiS
2
6%

PO
17
49%

LiD
8
23%

Samoobrona
0
Brak głosów

LPR
1
3%

PSL
0
Brak głosów

inne
0
Brak głosów

Nie pójdę na wybory
7
20%

Liczba głosów : 35

przez Gods Top 10 06 paź 2007, 00:53
Europa (UE) chce stworzyć ekonomiczną przeciwwagę dla USA. Natomiast w sferze militarnej UE nia ma żadnego spójnego planu. Stąd uwaga naszego MSZ kieruje się w stronę "światowego żandarma", jakim jest USA.
Poza tym USA potrzebuje udziału Polski w swoich "zbrojnych awanturach" jako swojego rodzaju alibi przed opinią międzynarodową. Stąd i nasze kontyngenty są liczebnie symboliczne wobec wojsk USA.
Nie twierdzę tutaj, że jest to najwłaściwsza droga postępowania. Jednak staram sie zrozumieć powody polityki zagranicznej Polski. A jak to zwykle w polityce bywa, jest to wybór "mniejszego zła" (przynajmniej w oczach naszych rządzących).

Czy odwracanie się do Rosji plecami jest "nierozsądne" ? Chyba do dnia dzisiejszego w Polakach istnieje spory uraz do Rosji, stąd jakakolwiek siła polityczna, która głosiłaby ideę pojednania z Rosją, jest w Polsce skazana na polityczne samobójstwo (Lepper kiedyś próbował grać "tą kartą" i jak sądzisz czemu już o tym nie wspomina ?).
Co do awanturnictwa PiSu na arenie międzynarodowej - pełna zgoda. Jednak to akurat jest niechlubny wyjątek od polskiej polityki międzynarodowej ostatnich kilkunastu lat.

Osłony socjalne były w PRLu inaczej zoorganizowane. Mianowicie każdy kto chciał, miał pracę, tak, że mógł utrzymać siebie i rodzinę. Stąd ingerencja państwa w opiekę socjalną ograniczała się do dopłacania do nierentownych zakładów. Dziś opieka socjalna polega na bezpośrednim dawaniu pieniędzy do rąk potrzebujących. A przy tym ci potrzebujący nie muszą wykazywać się zbyt wielką aktywnością w wychodzeniu z takiego położenia. W krajach zachodnich ta pomoc kierowana jest w stronę istotnej pomocy potrzebującym polegającej na wyjściu z tego trudnego położenia w ich życiu.

Nie jest egoizmem ze strony Polaków zrywania Sejmów przez "liberum veto" dla własnej prywaty ? Nie jest egoizmem bezpłodne trwanie polityków przy "korycie" ? Nie jest np. egozimem, kiedy lekarz decyduje się na taką formę protestu, która najboleśniej dotyka najmniej winnego pacjenta ? Nie jest egoizmem, kiedy np. policjant (bądź egzaminator) "puszcza" kierowcę łamiącego przepisy (a więc potencjalnie stwarzającego zagrozenie na drodze) za łapówkę ?
Przykładów możnaby mnożyć, kiedy to dla prywaty poświęcane jest dobro nas wszystkich. W nich wszystkich można zobaczyć, że Polak to egoista, który nie potrafi myśleć o drugim człowieku. Brak nam obywatelskiego wychowania. Liczy się tylko to co mamy w genach od kilkuset lat - kombinowanie, bo trzeba coś ukryć, trzeba jakoś przechytrzyć zaborcę/okupanta. Może czas się obudzić ? - nie ma już zaborców, teraz to nasz kraj, za który może każdy powinien wziąść odpowiedzialność. I to nie tylko raz na kilka lat przy wyborach, ale każdego dnia. ;)

Co do opustoszenia naszego rynku pracy - równiez pełna zgoda. Trudno w tym dostrzec plus.

PS przepraszam za takie przydługie wypisanie moich radykalizmów ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Sorrow 06 paź 2007, 04:21
God's Top 10 napisał(a):Sorrow, pisząc o sprzeczności co innego miałem na myśli.
Mianowicie, nie podoba Ci się, gdy władza ingeruje i inwigiluje w prywatne życie obywateli, a z drugiej strony oczekujesz, że ta sama władza "rozprawi się" z tymi, którzy zagrażają większości.

Jak słyszę słowo "zagrożenie", sięgam po mojego Browninga!

Zagrożenie jest ostatnio popularnym słowem - ostatnio na przykład dowiedziałem się że słucham niebezpiecznej muzyki dlatego, że ileś tam lat temu, ktoś, kto słuchał podobnej muzyki kogoś tam zabił (i to zdarzył się tylko jeden taki przypadek) - normalnie jakaś paranoja. To samo z grami.

Co ciekawe ci sami ludzie, którzy wyznają tą zasadę niszczenia czegoś z powodu rzekomego związku z jakąś zbrodnią nagle stają się jej przeciwnikiem, gdy np. osoba wyznająca ich religię przychodzi do szkoły i morduje 30 osób, których ta religia nie lubi uznając to za naśladowanie przywódcy duchowego tej religii.

Nie wierzę w takie bzdury jak zagrożenie większości. Wierzę w odpowiedzialność osobistą tych, którzy dokonują napadów.

Jaśkowa napisał(a):no i mam dylemat miałam glosować na PO ale oni wydaja mi się jacyś bezradni z drugiej strony ja osobiście chcę za wszelką cenę pozbyć się Pis-u więc głosując na PO, która do tej pory miała dość wysokie notowania mogłabym się do tego przyczynić, ale zabija mnie ta ich bezradność poza tym nie ma mojego kochanego Rokity ;)

Też mam takie wrażenie, jeśli chodzi o ich bezradność - moim zdaniem to są ludzie, którzy w ogóle się nie nadają do rządzenia - szczególnie Tusk z tą jego miną skrzywdzonego chłopca.

Pozbywanie się PiSu, pozbywaniem się PiSu, ale przydałoby się też myśleć perspektywicznie.

Ja po prostu nie widzę czegoś takiego jak rządy PO - przede wszystkim z powodu ich braku charakteru i ich wcześniejszego zachowania.
Jeszcze bardziej nie widzę polityki zagranicznej w ich wykonaniu - tam nie ma miejsca na bezradność.

Jaśkowa napisał(a):no i ogólnie gdybym miała głosować tak z czystym sumieniem to zagłosowałabym na LiD tylko obawiam się, ze LiD nie da rady PiS no sama nie wiem jednak chyba więcej ludzi będzie na PO głosowało niż na LiD??? Jestem zdesperowana ktokolwiek aby nie PiS :twisted:

Biorąc pod uwagę to, że PiS zaczął od debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim, sądzę, że LiD jest silniejsze niż się wydaje - głównym problemem moim zdaniem jest to, że PO zaczęło służyć jako taki zsyp do wrzucania głosów przeciwko PiSowi.

Właśnie skończyłem czytać program PO - w zasadzie żadnych gwarancji wolności kultury i sztuki.
Na dodatek wymyślili sobie tekst o wolnych obywatelach w bezpiecznym państwie, w, którym nie ma praktycznie nic o wolności. Czyli kolejne populistyczne puste hasła.

God's Top 10 napisał(a):Czy odwracanie się do Rosji plecami jest "nierozsądne" ? Chyba do dnia dzisiejszego w Polakach istnieje spory uraz do Rosji, stąd jakakolwiek siła polityczna, która głosiłaby ideę pojednania z Rosją, jest w Polsce skazana na polityczne samobójstwo (Lepper kiedyś próbował grać "tą kartą" i jak sądzisz czemu już o tym nie wspomina ?).

Co tak swoją na dłuższą metę nie wyjdzie Polsce na zdrowie.

God's Top 10 napisał(a):Nie jest egoizmem ze strony Polaków zrywania Sejmów przez "liberum veto" dla własnej prywaty ? Nie jest egoizmem bezpłodne trwanie polityków przy "korycie" ? Nie jest np. egozimem, kiedy lekarz decyduje się na taką formę protestu, która najboleśniej dotyka najmniej winnego pacjenta ? Nie jest egoizmem, kiedy np. policjant (bądź egzaminator) "puszcza" kierowcę łamiącego przepisy (a więc potencjalnie stwarzającego zagrozenie na drodze) za łapówkę ?

Do tego dodałbym jeszcze religijnych/ideologicznych psycholi kierowanych poczuciem własnej słuszności, próbujących wszystkim narzucić swoją drogę życia i traktujących ludzi jak rzeczy, tym samym niszcząc naród polski (to też jest objawem skrajnego egoizmu.).

God's Top 10 napisał(a):Przykładów możnaby mnożyć, kiedy to dla prywaty poświęcane jest dobro nas wszystkich. W nich wszystkich można zobaczyć, że Polak to egoista, który nie potrafi myśleć o drugim człowieku. Brak nam obywatelskiego wychowania. Liczy się tylko to co mamy w genach od kilkuset lat - kombinowanie, bo trzeba coś ukryć, trzeba jakoś przechytrzyć zaborcę/okupanta. Może czas się obudzić ? - nie ma już zaborców, teraz to nasz kraj, za który może każdy powinien wziąść odpowiedzialność. I to nie tylko raz na kilka lat przy wyborach, ale każdego dnia. ;)

Ja myślę, że ta degeneracja nie jest spowodowana okupacją - już dawno Polska została określona jako "nierządne królestwo i zginienia bliskie" a o Polakach powiedziano, że najlepszym sposobem na to by się zniszczyli jest pozwolenie by rządzili się sami.
Zresztą sama utrata niepodległości przez Polskę też miała źródło w czymś takim.

Z tego co widzę, to panuje wśród młodzieży hedonizm i cwaniactwo - zero uczciwości, zero honoru, zero poczucia obowiązku - najważniejsze to się nie przejmować.
Nawet się o Wolność nie troszczą.

W zasadzie nie ma nic gorszego niż bierność, cwaniactwo i bezideowy hedonizm - jest to postawa prowadząca prosto do zniewolenia.
Uważam, że by Wolność mogła przetrwać potrzebny jest ogień w sercach ludzi i gotowość poświęcenia życia w jej obronie.

Dla dzisiejszej młodzieży to jest niezrozumiałe - dla nich lekarstwem na problemy nie jest Walka a upicie się albo znalezienie sobie dziewczyny, czyli środki zastępcze. Co swego czasu skomentowałem w jednym z moich rysunków

Chociażby w przypadku zdegenerowanych obcych bestii spiskujących, by zniszczyć moją chwalebną Kulturę - te bestie nie powinny budzić strachu - one powinny się bać.
One nie powinny stawiać warunków - powinny otrzymać warunki postawione na ostrzu bagnetu - powinny usłyszeć najważniejsze stwierdzenie i pytanie - "Jesteśmy gotowi oddać życie w obronie naszej Kultury - czy jesteście gotowi oddać wasze życia by ją zniszczyć?"

A tak, to wszystkich mogą łatwo sterroryzować. Bo co ktokolwiek będzie się przejmować - wyobrażają zawsze będą mogli sobie cwaniaczyć.

Swego czasu narysowałem rysunek na temat heroizmu i poświęcenia.

przez <Mariusz> 06 paź 2007, 20:40
Swickość państwa... otóż to!!!!

A z tym marketingiem pisu... hmmm chyba mam odmienne zdanie, Jesteśmy już zmęczeni przepychankami a ich retoryka jest zbyt agresywna... Mam nadzieje że odniesie to skutek przeciwny...

Jeszcze żeby przed wyborami po zakłócać radio maryja :D:D:D:D:D:D
" Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi" Drzem

http://kwiartur.wrzuta.pl/audio/n1YdA2R ... do_kolyski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kasia68 10 paź 2007, 21:40
PO ostatnią szansą dla Polski :mrgreen:

przez korres1 13 paź 2007, 21:44
Co tam PiS i PO! Ostatnio zobaczyłam jak Ędward Ącki wparował na polityczne śniadanie do tvn i rozłożył na łopatki polityków, m.in. Millera (nie mógł się powstrzymać od śmiechu). Niech żyje partia ĘĄ.
PS. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że jako lokomotywa promocyjna występuje sam Iwan Komarenko. Do urn!!!
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez Sorrow 13 paź 2007, 23:11
Ja pójdę głosować na UPR. Mam dość bycia okradanym przez kolejne socjalistyczne rządy.

przez depresyjny86 13 paź 2007, 23:47
Ja jak już mówilem będe głosował na PO ;)
Jak oglądałem debate to Tusk wręcz zmiażdżył Kaczyńskiego,premier nie wiedzial czasami co odpowiedzieć Donaldowi ;) .
DONALD RZĄDZI :D
:)

przez morpheus 14 paź 2007, 21:22
nie bądzdurny idz do urny ale widze w sondazach iz PO kroluje widze ze naprawde ludzie chca zmian w tej Polsce
"...Gdyby były same piękne chwile, nie wiedział bym że żyłem..."

Obrazek

przez toya75 16 paź 2007, 03:15
Olimp Bathory napisał(a):LiD. Bo jestem komuchem z dziada pradziada i oni najlepiej oddają moje preferencje polityczne./

Bardzo mi sie podoba Twoja szczerość :lol:
Ponieważ nie lubię politykować zdradzę tylko swój typ: PO :!:
toya75

Sortuj wg