Problem z rodzicami mojej partnerki

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez tahela 07 lis 2014, 18:53
agusiaww, Mój kuzn ta chodził sobie własnie z dziewczyna na studiach 5 lat ona w jednym akademiku , on w drugim jakies zajecia, imprezy i tyle. Po studiach wspólne zamieszkanie i problemy, moze wina lezy zawsze po srodku ,ale fakt jest taki ,ze on i sprzata i gotuje i jak o niej mowił siedziala i nic ani nie posprzatała, ani nie ugotowła, jeszcze jak cos robiła sobie to nigdy nie zapytała sie czy on tez che. Po kilku miesiacach powiedział ,ze do zycia sie nie nadaje nic w domu nie umie , o nic nie dba i sie rozstali, później kolega go zapoznał z tak bardziej ogarnieta dziewczyna po prawie.Ona i ugotuje i posptąrzata i pranie zrobi , on tez to robi nie tak ,ze ona wszystko tylko, ale nie siedzi i nie czeka dziewczyna az ktos jej obiad poda , dziecmi sie zajmie i jest oki miedzy nimi.Jak powiedział dziewczyna dobra do chodzenia w akdemiku i do jeżdzenia pod namiot na wakacje do Hiszpanii czy Portugalii bo sobie tak jeździli ,ale na zone sie nie nadaje i tyle.Kuzyn zwykły facet po AGH raczej z tych takich poukładanych kujonow, ale jak sam powiedział w domu chciał miec kobiete normalna co zadba o dom i o dzieci a nie tylko o siebie i jeszcze narobi syfu zeby po niej sprzatać i tylko na wycieczki chciała jeździc zagraniczne i sie dobrze bawic na tym jej zycie polegało.Teraz z ta druga jest oki, czy jakos bardzo zakochany to chyba nie,ale jest normalnie dwoje dzieci, zadbany dom, posprzatane, pranie skarpetek tez i daja rade.Tamta pierwsza i wujek i jeszcze siostra mojego ojca zobaczyła jak sie zachowuje, i ze nic nie robi w domu zeby dał sobie spokoj z nia bo bedzie tak miał przez całe zycie ,ze ona bedzie tylko jeździc chciała po świecie i nic w domu nie zrobi, dziecmi sie nie zajmie po ci taka.Jak sie zaczął spotykac z ta prawniczka to wujek okreslił to jest niebo a ziemia w porównaniu do tamtej, rodzina czesto nie jest z jakis wyborów zadowolona i przewaznie sa to zachowania jednak uzasadnione często.Oczywiscie do takich ekscesów nie dochodziło bo to juz jest przegiecie co piszesz, ale mzoe cos jest na rzeczy skoro rodzice sa na nie jej.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez rede 11 lis 2014, 20:48
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, jestem ciekaw,czy są też inne rozwiązania.
psycholog-seksuolog

przez suiseiseki 13 lis 2014, 18:23
rede napisał(a):Mówi także, że jak tak dalej będzie to odetnie pieniądze (wspiera finansowo lubę).

Heh. A czy ktoś uświadomił temu panu, że musi utrzymywać Twoją dziewczynę do 25-tego r.ż., jeśli ta będzie studiować dziennie? To nie jest żaden akt dobroci, a obowiązek rodzica. Twoja dziewczyna może również starać się o stypendium socjalne czy dodatek mieszkaniowy, jeśli alimenty nie przekroczą ustalonej przez rektora kwoty. W ten sposób, dzieląc opłaty z Tobą, mogłaby odciąć się od niezbyt poczytalnego ojca. Pewnie nie jest to wygodne rozwiązanie, jednak wydaje mi się rozsądne, gdyż nie jestem zwolenniczką wdawania się w układy z toksycznymi ludźmi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg